АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-а-2270/11Головуючий по 1 інстанції
Категорія 10.3.1 Русаков Г.С.
Доповідач в апеляційній інстанції
Міщенко С. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючогоМіщенко С.В.
суддівМагди Л.Ф., Сіренка Ю.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в м. Каневі Черкаської області на постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 25 лютого 2010 року по справі за позовами ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 до управління пенсійного фонду України в м. Каневі про зобов’язання нарахування та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за період з 01.01.2006 р. до 31 грудня 2008р.,-
в с т а н о в и л а :
Другого лютого 2010 року позивачі звернулися до суду з позовом до управління пенсійного фонду України в м. Каневі про зобов’язання нарахування стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за період з 01.01.2006 р. до 31 грудня 2008р, посилаючись на те, що вони, відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» є дітьми війни, а тому згідно ст.6 Закону їм повинна виплачуватись щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Але в розмірах визначених Законом відповідач надбавку в 2006-2008 роках не виплачував. А тому позивачі просили визнати відмову відповідача щодо виплати позивачам щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком – протиправною. Зобов’язати відповідача здійснити нарахування щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату з 01.01.2006 року по 31.12.2008 рік включно в сумі 3891 гривень 90 копійок. кожному
Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 25 лютого 2010 року позовні вимоги позивачів задоволено частково.
Визнано дії відповідача щодо невиплати позивачам щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком – протиправними.
Зобов’язано управління пенсійного фонду України в м. Каневі Черкаської області здійснити щомісячну виплату ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 - підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період 2007 року, починаючи з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за 2008 рік, починаючи з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно з врахуванням раніше отриманих виплат.
В іншій частині вимог відмовлено.
Не погоджуючись з постановою суду управління пенсійного фонду України в м. Каневі Черкаської області подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на пропуск позивачами строків звернення до суду за захистом та відсутність правових підстав , механізму виплати коштів , а також відповідного фінансування цих виплат - просить постанову скасувати та ухвалити нове рішення по справі, в якому відмовити у задоволенні позовних вимог позивачів.
Особи, які беруть участь у справі, не заявляли клопотання про розгляд справи за їх участю, а тому суд ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідача, вивчивши та обговоривши матеріали справи , судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.
Вирішуючи справу , суд правильно виходив з того, що позивачі є дітьми війни і мають право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як діти війни.
Суд у постанові всебічно і повно проаналізував Закони та інші нормативні акти, які регулюють правовідносини сторін. Висновки суду відповідно аргументовані, і якихось суперечностей у них колегія суддів не вбачає. Суд правильно визначив періоди часу дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни», врахувавши, що до ухвалення рішень Конституційним Судом Украни від 09.07.2007р. та від 22.05.2008 року вказана норма призупиняла свою дію, а тому постановив законне і обґрунтоване рішення.
Правомірно також судом не було застосовано наслідки пропуску строків звернення до суду, оскільки , як вбачається з матеріалів справи, а саме з заперечення на адміністративний позов (а.с.49) та з виступу представника відповідача в судовому засіданні (а.с.54-55) - управління пенсійного фонду України в м. Каневі Черкаської області не заявляло про необхідність застосування наслідків пропущення позивачами строку для звернення до суду, що є обов’язковою умовою для відмови в позові з цих підстав згідно частини 1 ст.100 КАС України , в редакції яка діяла на час розгляду справи.
При вказаних обставинах колегія суддів не знаходить підстав для скасування рішення суду першої інстанції.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195,197, 198,200,206 КАС України, колегія суддів ,-
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України в м. Каневі Черкаської області на постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 25 лютого 2010 року по справі за позовами ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 до управління пенсійного фонду України в м. Каневі про зобов’язання нарахування та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за період з 01.01.2006 р. до 31 грудня 2008р.- залишити без задоволення.
Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 25 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.
Головуючий :
Судді :