Судове рішення #17220023

        

Справа № 2-а-4770/11

Постанова  

іменем України

 13.07.2011 року   Деснянський районний суд м. Києва в складі:

головуючого – судді –           Скрипка О.І.

при секретарі                  -              Федорченко Г.В.      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Києва про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про  визнання дій неправомірними та зобовязання перерахувати і виплачувати пенсію з 01.02.2011 року, мотивуючи свої вимоги тим, що він з вересня 2006 року одержує пенсію за віком, але після призначення пенсії продовжує працювати. Маючи 24 місяці трудового стажу, 10.02.2010 року він звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку її пенсії і надав всі необхідні для перерахунку пенсії документи, в тому числі довідки про роботу. Але перерахований розмір пенсії є значно меншим, чим це передбачено законодавством. На підставі викладеного він вимушений звернутися до суду з даним позовом, просить суд зобовязати відповідача перерахувати його пенсію відповідно до вимог діючого законодавства, а саме ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 01.02.2011 року , виходячи з показника середньої заробітної плати за 2009 рік в розмірі 1.650 грн. 43 коп., та здійснити відповідні виплати.  

В судове засідання позивач не з»явився. Суд вважає розглядати справу у відсутності позивача за наявних у справі матеріалів.  

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду письмові заперечення, в яких просив розглядати справу у його відсутність. Суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника, за наявних у справі матеріалів.

Вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на положення наведеної процесуальної норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної справи відповідачу належить довести правомірність своїх дій та бездіяльності.

При розгляді справи встановлено, що позивач ОСОБА_1 з вересня 2006 року одержує пенсію за віком, призначену Управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва, але продовжує працювати.

Маючи 24 місяці трудового стажу після призначення пенсії, в лютому 2010 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок розміру пенсію з урахуванням відпрацьованого часу, який був зроблений з 01 лютого 2010 року і застосовані показники заробітної плати в середньому на одну особу по Україні за 2007 рік. В січні 2011 року він знову звернувся до відповідача з заявою про перерахунок розміру пенсії, але  листом від 11.02.2011 року йому було відмовлено в такому перерахунку.

          В своїх письмових запереченнях представник відповідача посилається на постанову Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, яка передбачає те, що при призначенні пенсій у 2010 році застосовується показник заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1.197 грн. 91 коп.), як це визначено підпунктом 2 п. 11 постанови

          Частиною 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (зі змінами, внесеними Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”) було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначається згідно ст. 40 вищевказаного Закону.

          Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року зміни, що були внесені до ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дій зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.

          У звязку з чим, як зазначає представник відповідача, перерахунок пенсії проводився відповідно до підпункту 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.

          Але ж судом встановлено, що відповідно до підпункту 3 п. 11 вищевказаної Постанови КМУ у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з аб. 3 ч. 1 ст. 40 Закону.

          Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку, що пенсія позивача підлягає перерахунку, виходячи з показників середньої заробітної плати за 2009 рік, з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України.

          Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті державного мита в сумі 3 грн. 40 коп.

          На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 18, 71, 93, 99, 100, 104, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Конституцією України, Законом України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст.ст.40,42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з застосуванням показників середньої заробітної плати за 2007 календарний рік – неправомірними.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії за віком та виплачувати ОСОБА_1 у відповідності до ст.ст.40,42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з застосуванням показників середньої заробітної плати за 2009 календарний рік з 01.02.2011 року з урахуванням проведених виплат.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті державного мита в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.


          Суддя:



  • Номер: 2-а/2303/3077/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4770/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Скрипка О. І.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.08.2011
  • Дата етапу: 28.08.2012
  • Номер: 2-а/1511/6836/11
  • Опис: про визнання відмови дача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни безпідставною
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4770/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Скрипка О. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.10.2011
  • Дата етапу: 01.11.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація