Справа № 2-1395/2007 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
17 липня 2007 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого Кафтанова В .В.,
при секретарі Макаренко Ю.В.,
з участю представника ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2, про встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання права власності -
встановив:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою про встановлення факту прийняття спадщини за законом та визнання за нею та відповідачем права власності на ½ частини кожному АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_4. Заповіту вона не залишила. Після смерті відкрилась спадщина на АДРЕСА_1. Вказує, що вона та відповідач є спадкоємцями до майна померлої. На час смерті матері, з нею постійно проживав її брат ОСОБА_2, а позивачка була зареєстрована в іншому місці. Однак, в зв'язку з тим, що її мати перед смертю тяжко хворіла, то вона переїхала проживати до неї. На день смерті матері, позивачка проживала разом з нею.
В шестимісячний термін до нотаріальної контори ні позивач, ні відповідач за отриманням свідоцтва про на спадщину за законом не звертались, так, як брат позивачки заборгувавши гроші виніс з дому правовстановлювальні документи і заклав їх. Вказані документи були повернуті лише нещодавно.
Після смерті матері позивачка та відповідач прийняли спадщину шляхом вступу в оперативне управління спадковим майном. В зв'язку з тим, що позивачка тривалий час не могла з поважної причини звернутися до нотаріальної контори і отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, то вона змушена звернутися з позовною заявою до суду. Крім того, позивачка претендує на 1А частину спадкового майна.
В зв'язку із викладеним позивач просила встановити факт прийняття спадщини нею та відповідачем після смерті їх матері ОСОБА_4 та визнати за позивачкою та відповідачем право власності по 1А частині кожному АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.
В судовому засіданні позивачка підтримала подану позовну заяву, просила її задовольнити.
Відповідач позовну заяву визнав, просив її задовольнити, підтвердив всі обставини, викладені позивачкою.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки та відповідача ОСОБА_4. Заповіту вона не залишила. Після її смерті відкрилась спадщина на АДРЕСА_1. На час смерті матері, з нею постійно проживав брат позивачки - ОСОБА_2, а позивачка була зареєстрована в іншому місці. Однак, в зв'язку з тим, що її мати перед смертю тяжко хворіла, то вона переїхала проживати до неї. На день смерті матері, позивачка проживала разом з нею.
В шестимісячний термін до нотаріальної контори ні позивач, ні відповідач за отриманням свідоцтва про на спадщину за законом не звертались, так, як брат позивачки
заборгувавши гроші виніс з дому правовстановлювальні документи і заклав їх. Вказані документи були повернуті лише нещодавно.
Після смерті матері позивачка та відповідач прийняли спадщину шляхом вступу в оперативне управління спадковим майном. Позивачка здійснює оплату комунальних послуг. В зв'язку з тим, що позивачка тривалий час не могла з поважної причини звернутися до нотаріальної контори і отримати свідоцтво про право на спадщину за законом, то вона змушена звернутися з позовною заявою до суду.
Факт прийняття спадщини, та те, що АДРЕСА_1належала померлій ОСОБА_4підтверджується договором купівлі -продажу (а. с. 5), технічним паспортом (а. с. 6), свідоцтвами про народження (а. с. 8) та свідоцтвом про одруження (а. с. 9), свідоцтвом про смерть (а. с. 10), свідоцтвами про розірвання шлюбу (а. с 11-12), довідкою БТІ (а. с. 39), поясненнями свідка ОСОБА_5
Згідно ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ст. 529 КК України в редакції 1963 року, спадкоємцями першої черги є, в рівних частинах, діти, дружина і батьки померлого.
Згідно ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними.
Таким чином, позовна заява знайшла своє підтвердження у судовому засіданні та підлягає до задоволення.
Виходячи із вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212 - 215, 256 -259 ЦПК України, ст. 524, 527, 529, 548 ЦК України в редакції 1963 року, ст. 1267 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позовну заяву задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1спадщини після смерті матері ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Встановити факт прийняття ОСОБА_2спадщини після смерті матері ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1право власності на 1/2 частини АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_2право власності на 1/2 частини АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Копію рішення направити Ірпінській державній нотаріальній конторі для відома.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд Київської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.