Судове рішення #17254742

 Справа № 2-2387/11/0121

справа № 2-2387/11/0121

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26  липня  2011 року                                                                      м. Феодосія

Феодосійський  міський  суд Автономної Республіки Крим в складі:

головуючого - судді  Микитюк  О.А., при секретарі  -  Касянюк  Т.М., розглянувши у відкритому  судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1   до ОСОБА_2 про стягнення додаткових витрат,

                                                            встановив:

           Позивач звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення  аліментів у зв’язку з навчанням повнолітньої дитини в розмірі  1/4 усіх видів заробітку щомісяця на період навчання, до досягнення 23 років  та  просила  стягнути  із  відповідача  половину  вартості   навчання  дитини,  сплаченої  нею в  розмірі   7126 грн. Вимоги мотивовані тим, що між позивачем та відповідачем був зареєстрований шлюб, від якого вони мають дитину –дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з позивачем. 18.11.2003 року шлюб було розірвано. Відповідач до повноліття дочки виплачував позивачу аліменти. В даний час дочка проходить навчання на денному відділені Кримського   економічного інституту Київського  Національного Університету ім. Гетьмана,  у зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги. Відповідач має стабільний заробіток та спроможність матеріально допомагати дочці, не має інших аліментних зобов’язань, тому відповідно до ст. 199 СК України може  надавати  допомогу.

У судове засіданні позивач надала   заяву,  в якій  позовні  вимоги   підтримала  в  повному  обсязі, просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання надав  заяву,  в  якій позов визнав частково, вказавши,  що має спроможність матеріально допомагати дочці  частково і  згоден  сплачувати  аліменти в  розмірі  1\4  частини,  оскільки  ніде не працює, має  тільки  пенсію,  крім  того він  був  звільнений  з   військової  служби  за  станом   здоров’я,  який  на  тепер     погіршився.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що між сторонами у справі був зареєстрований шлюб, який розірвано 18.11.2003 року, актовий запис № 585, що підтверджується Свідоцтвом про розірвання шлюбу виданим 18.11.2003 р. Київським  районним відділом РАЦС  м.  Сімферополя,АРК.

Від  шлюбу  у  них  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народилася ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження. Відповідач у справі –ОСОБА_2 згідно даних свідоцтва про народження  зареєстрований її батьком. ОСОБА_2  перебуває на утриманні позивача і проходить навчання на денному відділені Кримського   економічного інституту Київського  Національного Університету ім. Гетьмана, термін навчання до 30.06.2013 р.,  що підтверджується довідкою № 1694 виданою 16.12.2010 р. та  договором   про  підготовку  бакалавра   від  18.08.2009  року.  Вартість  навчання   складає 28504  грн. Позивачем у  справі  сплачено   за  навчання  доньки  14252  грн.,  що  підтверджується  даними квитанцій (а.с.4-8).

Відповідач   отримує  пенсію в  розмірі  1832,52  грн.,  що  підтверджується  даними    довідки  ГУ ПФУ в  АПК    від  11.07.2011  р. і  був  звільнений  з   військової  служби  за  станом  здоров’я,  що  підтверджується  довідкою  № 273   від  10.03.1995  року  і  має  діагноз:  атеросклероз  сосудів  головного  мозку,  хронічна церебрально-судинна  недостатність   другого  ступеня,  невростеничний  синдром,  хронічний  холецистопанкреатин, сечокам,яна  хвороба, ішемічна  хвороба  серця, хронічний   гнойний  двосторонній  гайморит  в  стадії  ремісії, міопія, початковий  ангіосклероз сітчатки  обох  очей.

Згідно ч. 3 ст. 10, ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень.      За змістом статті 199 Сімейного кодексу (далі-СК)України батьки зобов’язані утримувати повнолітніх доньку або сина , які продовжують навчання і потребують  матеріальної допомоги , до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу . Право на звернення до суду має той з батьків , з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Наведеною нормою закону визначені умови, з якими пов’язано виникнення права повнолітньої дитини на утримання з боку батьків у випадку продовження навчання до досягнення 23 років, тому при вирішенні таких справ має ретельно перевірятися наявність визначених обставин, зокрема, потреба повнолітньої дитини у матеріальній допомозі у період продовження навчання, а також можливість батьків надавати таку допомогу.

    Положеннями статті 200 СК України встановлено врахування  при визначенні розміру аліментів на повнолітню дитину зазначених у статті 182 цього кодексу обставин, зокрема, стану здоров’я та матеріального становища платника аліментів.    Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»№ 3 від 15.05.2006 р. обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов’язковою сукупністю таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років, продовження ними навчання, потреба у зв’язку з цим у матеріальній допомозі, наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.  

          З матеріалів справи вибачається, що позивач, продовжує навчання в зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги. Задовольняючи позовні вимоги частково суд виходить із того, що оскільки відповідач є батьком дитини, тому він зобов’язаний утримувати її до припинення навчання, але при визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище відповідача,   позивача,  доньки,  стан  здоров’я  відповідача,  його   добровільну  допомогу і  вважає  за  можливе  стягнути на  утримання  дитини  1\4  частину всіх  видів  заробітку щомісяця на  період  навчання.

Відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120 грн., а всього 171 грн.

На  підставі  викладеного,  керуючись  ст.10,11,60,212-215 ЦПК  України,

суд                                                            вирішив:

позов  задовольнити  частково.

Стягнути з ОСОБА_2    на користь ОСОБА_1  на    утримання  доньки  ОСОБА_3,  матеріальну  допомогу  в  розмірі  1\4  частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця,  починаючи    з  31  січня   2011  року і на  період  навчання.

Стягнути з ОСОБА_2    судовий збір в доход держави у розмірі 51  грн.     та  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Феодосійського міського суду АРК у розмірі 120,00 грн.

В  задоволенні  іншої  частини  позовних  вимог  відмовити.

Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Феодосійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання останньої рішення, якщо його не скасовано, набирав законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Головуючий                                                                       О.А.  Микитюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація