Справа №2-351/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2007 року Менський районний суд
Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Ченцова С. М.
при секретарі Зубкович Н.Ф.
з участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мена Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Величківської сільської ради Менського району Чернігівської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини, суд
ВСТАНОВИВ:
У червні 2007 року ОСОБА_1звернувся до суду з позовом до Величківської сільської ради Менського району Чернігівської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви на прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що після смерті його батька -ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина, до складу якої входить: грошові вклади, що знаходяться на рахунку ПриватБанк. У червні 2007 року він звернувся до державного нотаріуса Менської державної нотаріальної контори для оформлення спадщини і йому було рекомендовано звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини. У шість місяців з дня відкриття спадщини він не звертався до нотаріальної контори із відповідною заявою, так як вважав, що необхідно звертатися після шести місяців, тому просить суд визначити йому додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору м. Мена про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача - голова Величківської сільської ради Менського району Чернігівської області Бурка М. М. позов визнав.
Представник третьої особи - Менської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, але надіслав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. ст. 1269, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину протягом шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні, батько позивача - ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Мена, Чернігівської області, що підтверджується свідоцтвом про смертьНОМЕР_1, виданого виконавчим комітетом Величківськоі' сільської ради Менського району Чернігівської області 26 вересня 2006 року.
Підтвердженням родинних відносин між позивачем і його померлим батьком являється свідоцтво про народження НОМЕР_2, виданого Менським відділом РАГСу, Чернігівської
області 02.09.1987 року, з якого слідує, що позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Мена, Чернігівської області і його батьками є: ОСОБА_2 таОСОБА_3.
Позивач являється спадкоємцем першої черги за законом, але не подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки вважав, що необхідно звертатися після шести місяців після смерті батька, тобто пропустив строк для подачі заяви з поважних причин.
За таких обставин, суд вважає за можливе встановити позивачу додатковий, достатній строк для подання заяви до нотаріальної контори на прийняття спадщини, терміном шість місяців.
На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 1269, 1272 ЦК України, ст. ст. ст. 213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити, встановивши йому додатковий, достатній строк для подання заяви в Менську державну нотаріальну контору на прийняття спадщини, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька - ОСОБА_2 терміном 6 (шість) місяців.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.