Судове рішення #1725666
Справа № 2-259/2007 p

Справа № 2-259/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

12 червня 2007 року                                                                                  м. Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді Лицура І.М. ,

секретаря - Бойків В.П.,

з участю представника органу опіки та піклування -

Депутат Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Долині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2,  в якому просила розірвати укладений між ними шлюб,  а неповнолітніх дітей: ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  залишити на її вихованні. Свої вимоги мотивувала тим,  що одруження з відповідачем виявилось невдалим.  Спільне життя у них не складається,  оскільки відповідач п'є,  зраджує їй в подружній вірності. В них систематично виникають різного роду конфлікти та непорозуміння,  які переростають у сварки та скандали. Вона вважає,  що сімейне життя і збереження сім'ї стало неможливим,  тому звернулася в суд з даним позовом.

Позивачка в судове засідання не прибула,  однак подала до суду заяву,  в якій просила справу розглядати у її відсутності,  оскільки вона їде на роботу за межі області,  позовні вимоги підтримує,  наполягає на розлученні,  неповнолітніх дітей просить залишити на проживанні з нею,  а витрати по справі покласти на відповідача.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково,  пояснивши,  що згідний на розірвання шлюбу,  тому що на цьому наполягає позивачка,  яка ще перед Новим роком виїхала з дому у Вінницьку область і з того часу дітьми не цікавиться,  не спілкується з ними та не провідує їх. Просив укладений між ними шлюб розірвати,  а неповнолітніх дітей залишити на проживання з ним,  оскільки позивачка виїхала за межі області,  де не має свого житла,  а діти проживають з ним та його батьками в с. Рахиня,  де ходять до школи і змінювати місце проживання не бажають.

Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності,  суд вважає,  що даний позов підлягає до часткового задоволення,  виходячи з наступного:

Згідно з свідоцтвом про шлюб НОМЕР_1 від 25 грудня 2006 року,  що видане відділом РАЦСу Долинського районного управління юстиції Івано-Франківської області (а.с.  5),  між сторонами по справі ОСОБА_2 і ОСОБА_1 25 липня 1992 року було укладено шлюб,  зареєстрований виконкомом Рахинянської сільської ради,  про що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис за № 1 і присвоєно їм після реєстрації шлюбу прізвища - ОСОБА_2.

Копії свідоцтв про народження НОМЕР_2 від 24 травня 1993 року та НОМЕР_3від 12 вересня 1994 року (а.с.  6-7) підтверджують,  що батьками неповнолітніх дітей ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  таОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  є сторони по справі.

 

В судовому засіданні встановлено,  що між сторонами по справі склалися неприязні стосунки,  що привело до припинення між ними сімейних відносин,  розпаду сім'ї. Сторони наполягають на розлученні,  більше 6 місяців проживають окремо,  їхній шлюб носить формальний характер,  а наданий судом строк для примирення результатів не дав.

При таких обставинах заявлений позов в частині розірвання шлюб слід задоволити,  укладений між сторонами по справі шлюб - розірвати,  всі судові витрати по справі та витрати,  пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану,  покласти на відповідача.

Згідно з висновком органу опіки та піклування - виконавчого комітету Рахинянської сільської ради,  враховуючи,  що мати,  не маючи по місцю сезонної роботи власної житлової площі,  не може забезпечити дітям нормальних умов проживання та навчання,  думку дітей,  які висловили бажання проживати з батьком в житловому будинку бабусі та дідуся,  дітей слід залишити на проживанні з батьком.

Представник органу опіки та піклування в судовому засіданні повністю підтримала даний висновок.

Враховуючи наведене,  суд вважає,  що в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  її слід залишити на проживанні з батьком,  відповідачем по справі.

Згідно з ч.3  ст.  160 Сімейного кодексу України,  якщо батьки проживають окремо,  місце проживання дитини,  яка досягла 14 років,  визначається нею самою,  а тому суд не вправі вирішувати дане питання щодо ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  який на час розгляду справи досягнув 14-річного віку.

На підставі викладеного,   ст.  ст.  104, 105, 110, 112, 160, 161 Сімейного кодексу України,  керуючись  ст.  ст.  213-215 Цивільного процесуального кодексу України,  суд,  -

 

РІШИВ:

 

Позов задоволити частково.

Шлюб між ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_3,  та ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_4,  зареєстрований 25 липня 1993 року у виконавчому комітеті Рахинянської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області,  актовий запис № 1,  - розірвати.

Неповнолітню дочку ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  залишити на проживанні з батьком ОСОБА_2.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8, 50 грн. сплаченого судового збору,  30, 00 грн. інформаційно -технічних витрат та стягнути з нього в дохід держави витрати,  пов'язані з реєстрацією розірвання шлюбу в органах РАЦСу в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян,  а ОСОБА_1 від сплати звільнити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження,  але якщо апеляційна скарга не була подана в строк,  рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація