Справа № 2"о"-117\ 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2007 року Томаківський районний суд Дніпропетровської області
в складі: головуючого судді - Тетеревятникова А.П.,
при секретарі - Мартинової Н.В.,
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду сел. Томаківка цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - ОСОБА_2 -"Про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини", -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася з заявою до суду, в якій просить встановити факт прийняття нею спадщини після смерті її брата.
Свої вимоги заявниця обгрунтувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Томаківка Томаківського району Дніпропетровської області помер її брат, ОСОБА_3.
Зі смертю брата відкрилась спадщина на житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1та на заощадження, які брат мав в Ощадбанку. Спадкоємців першої черги у брата не було, так як дітей він не мав, а дружина померла. Заявниця являється спадкоємцем другої черги за законом, так як брат заповіту не залишив.
Являючись особою юридично необізнаною заявниця в 6-ти місячний строк від дня відкриття спадщини не подала заяву в державну нотаріальну контору про своє бажання прийняти спадщину.
В зв'язку з цим державний нотаріус видав заявниці письмову відмову в оформленні спадщини, що залишилася після смерті брата.
Саме тому і виникла необхідність встановлення в судовому порядку факту своєчасного прийняття ним спадщини.
Оскільки заявниця являється єдиною спадкоємницею на спадкове майно ОСОБА_3., саме в неї зберігаються ощадні книжки її брата, які він віддав заявниці за його життя. Відповідно до п. 113 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України від 14 червня 1994 року, що діяла на час відкриття спадщини, наявність у спадкоємця ощадних книжок спадкодавця являється доказом фактичного і своєчасного прийняття спадщини. Правовстановлюючий документ на спадковий житловий будинок також знаходиться у заявниці.
Крім того, після сметрі брата, заявниця постійно обробляла присадибну земельну ділянку при спадковому будинку, підтримує сам будинок в належному стані, поселила в ньому свою племінницю.
Вищеприведені обставини свідчать про фактичне прийняття заявницею спадщини після смерті спадкодавця з часу її відкриття.
В судовому засіданні заявниця підтримала свої заявленні вимоги.
Заінтересована особа - ОСОБА_2, проти вимог заявниці не заперечує.
Суд, розглянувши матеріали даної справи, заслухавши заявницю, заінтересовану особу, вважає, що заявлені вимоги підлягають повному задоволенню, так як вони знайшли своє підтвердження в судовому засіданні: свідоцтвом про право власності на житловий будинок, копією ощадних книжок, свідоцтвом про смерть ОСОБА_3., відмовою державного нотаріуса про не можливість видати свідоцтво про право на спадщину в зв'язку з пропуском строку.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 15, 60, 212, 213, 256 - 259 ЦПК України, ст. ст. 1220, 1223, 1268, 1272, 1274 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Встановити факт своєчасного прийняття спадщини ОСОБА_1 спадщини після смерті брата ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Томаківка Томаківского району Дніпропетровської області.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Томаківський районий суд.