Судове рішення #17352411

Справа № 2а- 2193/2009/28

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«12» серпня 2009 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі:

головуючого судді М»якота М.С.,

при секретарі Шташаліс О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Обласного управління Пенсійного фонду України м. Донецьк про зобов»язання нарахувати голови Управління Пенсійного фонду України м. Краматорськ сплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2007 р. всумі2733 грн. 33 коп., -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до Обласного управління Пенсійного фонду України в м. Донецьк про зобов»язання нарахувати недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2007 роки.

В обгрунтування вимог позивач послався на те, що має статус «дитини війни» згідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Згідно цього Закону позивачу повинні сплачувати щомісячну соціальну надбавку в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Протягом 2006 та 2007 років така надбавка не нараховувалась і не сплачувалась позивачу, оскільки відповідними Законами "України «Про державний бюджет» дія статей, що передбачають виплату згаданої надбавки призупинялась. Відповідно до Рішення Конституційного Суду від 09.06.2007 року положення Законів про державний бюджет в частині зупинення дій статті, яка передбачає виплату надбавки «дітям війни» визнані неконституційними. Оскільки Рішення Конституційного Суду має приюдиційну силу, позивач вважає, що ненарахування та невиплата надбавки «дітям війни» у 2006, 2007 роках є неправомірною. Крім того, посилається на те, що відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», соціальні пільги, встановлені цим Законом не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно-правовими актами; Конституція України також забороняє звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод шляхом внесення змін до існуючих Законів.

Тому просить позовні вимоги задовольнити та відновити строк звернення до суду за захистом порушеного права.

Позивач просить слухати справу в його відсутності, позовні вимоги повністю пыдтримує, просить їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання також не прибув, відзив на позов не надав.

Клопотання позивача задовольняється судом, спарва розглядається без участі сторін, з урахуванням доказів, що є в матеріалах справи.

Дослідивши наявні в справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Судом встановлено, що позивач має статус «дитина війни», оскільки це підтверджується копією відповідного посвідчення, а тому має право на отримання щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком для непрацездатних осіб відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону -України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Пенсійний фонд України діє у відповідності до Положення «Про пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені у встановленому порядку територіальні управління. Відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», питання щодо призначення, донарахування, перерахунок пенсії приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем проживаня пенсіонерів. Таким чином, обов, язок по -нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої ст.6 Закона України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», покладено на відповідні територіальні управління за місцем проживання позивача.

Оскільки позивачем заявлені вимоги до Обласного управління Пенсійного фонду України, суд вважає їх безпідставними, оскільки відповідач не займається нарахуванням та виплатою доплати до пенсії згідно зі ст. ст. 4, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Крім того, вимоги позивача про здійснення перерахунку і виплати доплати до пенсій у 2006 році, на думку суду є безпідставними враховуючи наступне.

Згідно до ст. 110 Закону України «Про Державний бюджт України на 2006 рік» від 20.12.2005 року з відповідними змінами та доповненнями, підвищення пенсії, гарантоване Законом України «Про соціальний захист дітей війни» повинно було запроваджуватись поетапно за результатами виконання бюджету у першому півріччі, згідно з порядком, який мав бути визначений Кабінетом Міністрів України та погоджений Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.’ У 2006 році Кабінет Міністрів так і не визначив порядок виплати 30 % надбавки до пенсії «дітям війни», вказані положення не були визнані неконституційними, а тому підстав для задоволення вимог про донарахування 30 % надбавки до пенсії особам, що мають статус «дитина війни», у 2006 році були відсутні.

Тому суд відмовляє у задоволенні вимог про нарахування та виплату надбавки у 2006 - 2007 роках.

Вимоги позивача про донарахування та виплату 30 % надбавки до пенсії «дітям війни» у 2007 році суд не може задовольнити з огляду на наведене.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.

Судові витрати розподіляються між сторонами відповідно до ст. 94 КАСУ.

Керуючись ст. З, 19, 22 Конституції України, Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 p., рішенням Конституційного Суду України від 27 листопада 2008 року № 26-рп/2008, ст.ст. 6, 9, 14, 94, 100, 159 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Відновити позивачу пропущений строк на звернення з адміністративним позовом. У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Обласного управління Пенсійного фонду України м. Донецьк про зобов»язання нарахувати голови Управління Пенсійного фонду України м. Краматорськ сплатити недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.01.2006 р. по 31.12.2007 р. в сумі 2733 грн. 33 коп. - відмовити.

Судові витрати покласти на позивача.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана в Донецький апеляційний адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом 10 днів із дня його проголошення.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана в Донецький апеляційний адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація