Судове рішення #1736556
Справа № 2-324/08 р

Справа № 2-324/08 р.

 

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

            28 лютого 2008 року Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі:

головуючого   судді              Байбари Г.А.

при секретарі                        Мелюшко Н.М.,

за участю позивачки ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 «про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина»,

 

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2,  у розмірі 1/4 частки від його заробітку (доходу) на користь сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Згідно ст. 224 ЦПК України, зі згоди позивача, суд ухвалив розглянути справу заочно, у відсутності відповідача.

В судовому засіданні позивачка підтримувала свої позовні вимоги по викладеним в позовній заяві підставам, та пояснила, що відповідач по справі  являється батьком сина,  матеріальну допомогу  на його утримання після досягнення ним повноліття не надає. Син являється студентом 1-шого  курсу денної форми навчання факультету прикладної математики Дніпропетровського національного університету, отримує стипендію у розмірі 159  грн., та  знаходиться  на її - позивачки утриманні. Інших доходів він не має. Вона працює  продавцем магазину «Інтертип» та отримує  заробітну плату 1300 - 1500 грн. на місяць. Відповідач працює майстром гірничих підготовчих робіт  на шахті «Благодатна», та отримує заробітну плату більше 3000 грн. на місяць. Він одружений з іншою жінкою, але дітей у них немає.     

            Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

            В судовому засіданні встановлено, що повнолітній ОСОБА_3, 26.12.1989 року народження є сином відповідача по справі - ОСОБА_2, що  підтверджується копією свідоцтва про його народження (а.с.8).

ОСОБА_3 є студентом 1-шого курсу денної форми навчання факультету прикладної математики Дніпропетровського національного університету, отримує стипендію у розмірі 159  грн.  Термін навчання з 01.09.2007 року по 30.06.2011року, що підтверджується довідкою (а.с.10).

ОСОБА_3 проживає з позивачкою по справі  і знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою ТОВ «Інфо-Ком»(а.с.11).

            Відповідач працює майстром гірничих підготовчих робіт виробничого  структурного підрозділу - Шахти «Благодатна» ВАТ  «Павлоградвугілля», яка знаходиться за адресою: вул. Шахтарська, 1,  с.Вербки Павлоградського  району Дніпропетровської області, і отримує заробітну плату більше 3000 грн. на місяць.  

Згідно ст. 199 Сімейного  кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги,  батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Згідно ст. 200 Сімейного  кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я  та матеріальне становище дитини; стан  здоров'я  та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини,  батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим за неоподаткований мінімум доходів громадян.

Згідно ст. 183 ч.1 СК України,  частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися  як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідач працює майстром гірничих підготовчих робіт  на шахті «Благодатна»,  має достатній заробіток,  аліментів більше нікому не сплачує.

Суд вважає, що відповідач має матеріальну можливість надавати допомогу своєму  повнолітньому сину, до закінчення ним навчання, тобто до 30.06.2011 року.

 Відповідач жодних заперечень проти позову суду не надав. 

 

 Керуючись   ст. 10, 60, 88, 130, 174, 212-215, 224-226  ЦПК України, суд    

 

ВИРІШИВ:

            Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3 «про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина» -  задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,  уродженця м.Каменськ - Уральський Свердловської області, проживаючого АДРЕСА_1, працюючого майстром гірничих підготовчих робіт виробничого  структурного підрозділу - Шахти «Благодатна» ВАТ  «Павлоградвугілля», яка знаходиться за адресою: вул. Шахтарська, 1,  с.Вербки Павлоградського  району Дніпропетровської області, аліменти в розмірі  1/4 частини заробітку (доходу),  на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1,  щомісяця,  починаючи з 15 січня 2008 року до закінчення ним навчання в Дніпропетровському національному університеті, тобто до 30.06.2011 року, на користь позивачки.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір по справі в розмірі 51 гривна.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи Дніпровським районним судом м. Дніпродзержинська в розмірі 30   грн.    

             

Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення в частині  стягнення аліментів  допустити до негайного виконання, у межах суми платежу за один місяць.

 

Відповідач може подати до Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня отримання копії рішення заяву про перегляд цього рішення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку, тобто заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення  суду подається протягом двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

Суддя                                                 Г.А. Байбара

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація