Судове рішення #17441379

        

Справа № 2а-1444/11

П О С Т А Н О В А  

іменем України

"06" червня 2011 р.  Дарницький  районний суд м. Києва в складі:

головуючого                   судді                           Диби О.В.

при секретарі                                                     Стеценко М.В..  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві  справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до  Управління праці та соціального  захисту населення Дарницької  районної  у місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню  та здійсненню соціальних виплат, про визнання  дій суб»єкта владних повноважень протиправними та здійснення виплати щорічної допомоги  на оздоровлення

  В С Т А Н О В И В :

         Позивач ОСОБА_1   звернувся   до суду  з позовом до Управління праці та соціального  захисту населення Дарницької  районної  у місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню  та здійсненню соціальних виплат, про визнання  дій суб»єкта владних повноважень протиправними та здійснення виплати щорічної допомоги  на оздоровлення, в якому  просить:

            -  визнати неправомірною відмову   щодо нарахування  та виплати  щорічної  допомоги на  оздоровлення як учаснику ліквідації  наслідків аварії  на  Чорнобильській АЕС;

              - зобов’язати Управління праці та соціального  захисту населення Дарницької  районної  у місті Києві державної адміністрації  здійснити перерахунок   щорічної допомоги на  оздоровлення  відповідно  до  ст.48 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи»у розмірі  4 мінімальних  заробітних  плат за 2010 р.;

               -  зобов’язати Київський міський центр по нарахуванню  та здійсненню соціальних виплат  забезпечити виплату щорічної  допомоги на оздоровлення  за   2010  р. у розмірі  4 мінімальних  заробітних плат.  

              Відповідач в судове засідання не з»явився, в обґрунтування  свої вимог посилається на те,  що він  отримує  щорічну  допомогу на оздоровлення  в значно нижчому розмірі, ніж передбачено  законом,  він  звернувся до відповідачів   з заявою про проведення  перерахунку  розміру нарахованої   щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до вимог  закону. На  своє звернення  отримав  відповідь, в якій відповідачі  зазначають,  що  при нарахуванні  щорічних виплат  на оздоровлення  у 2010  році   керувались постановою  Кабінету Міністрів України від  12.07.2005 р.  №562.

              Представник відповідача - Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з»явився та подав заперечення на позов, в яких просить в задоволенні позову відмовити, оскільки  позивачем не взято до уваги, що управління не встановлює  розмір виплат, не надано право змінювати чи своїми діями впливати або встановлювати нові розміри виплат, що встановлені Законами України про Державний бюджет на відповідний рік та Постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року. Позивач отримав допомогу на оздоровлення у розмірі, встановленому даною Постановою, тому просив відмовити в задоволенні позову щодо виплати допомоги на оздоровлення у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.

            Представник відповідача - Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в судове засідання не з»явився та надіслав заперечення на позов, в яких просив відмовити в задоволенні позову щодо стягнення допомоги на оздоровлення з тих же підстав, вказуючи також, що статтею 70 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»законодавець надав право Кабінету Міністрів України встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до чинного законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених відповідними бюджетними програмами.

              Вивчивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

          Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р., інвалідом 3 групи,  віднесеним до категорії 1 осіб, перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Дарницького   району в м. Києві.

            Статтею 48 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено  право   на  отримання  щорічної допомоги  на  оздоровлення  учасникам ліквідації  наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС, інвалідам   3 групи  в розмірі  чотирьох мінімальних  заробітних плат.

           Згідно письмових пояснень відповідача –Київського міського центру по  нарахуванню  та

здійсненню соціальних виплат, позивачу нараховано та виплачено  допомогу  на оздоровлення у розмірі 90 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 № 562, що не  відповідає  розміру  допомоги, визначеному  законом.  

            Законом  України «Про статус і соціальних захист  громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи» не  уповноважено Кабінет Міністрів України зменшувати  суми компенсацій  і допомоги, змінювати  розмір допомоги  на оздоровлення, встановлений  Законом.   

           Частиною  1 статті  67 Закону України «Про статус  і соціальний  захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було встановлено, що конкретні розміри  всіх доплат, пенсій і компенсацій  (передбачених цим Законом) підвищуються Кабінетом Міністрів України  відповідно до  зміни  індексу вартості життя і зростання  мінімальної заробітної  плати.

            Відповідно  до  ч. 3 ст. 22 Конституції України  при прийнятті нових  законів  або внесення  змін  до чинних  законів, не допускається  звуження  змісту або обсягу  існуючих  прав і свобод.   

            Враховуючи особливий статус громадян, які  постраждали  внаслідок Чорнобильської  катастрофи, та обумовлену  цим необхідність   їх адекватного  соціального  захисту, Верховна Рада України  вже у 2006 році  доповнила Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи»статтею  71,  в якій встановлено, що дія  положень  цього Закону не може  призупинятися іншими законами, крім законів про внесення  змін  до цього Закону (Закон №231-V від 5.10.2006 р.)

           Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.      

             Конституційний Суд України у своєму  рішенні   за №26-рп/08 від  27.11.2008 р.  зазначив,   що закон  про  державний бюджет  не  може вносити   зміни  до чинних  законів, зупиняти  чи скасовувати   або встановлювати   інше правове  регулювання  правовідносин, які  є предметом інших  законів.   

  Враховуючи  викладене,  суд  дійшов висновку що  позивач  має право на отримання щорічної  допомоги на  оздоровлення за 2010 рік  в розмірі  4 мінімальних  заробітних плат, що встановлені  ст. 48 Закону  України «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи»від  28.02.1991 р.  №796-ХІІ,  а відмова  у проведенні  перерахунку  щорічної  допомоги на оздоровлення  є неправомірною.  

                Посилання  відповідача,  що  статтею  70  Закону України «Про  державний бюджет України на  2010  рік»надано право  Кабінету Міністрів  України  встановлювати  розміри  соціальних  виплат, які   відповідно  до законодавства  визначаються залежно  від  розміру  мінімальної  заробітної плати, в абсолютних  сумах  у межах  асигнувань, передбачених  за  відповідними бюджетними програмами, а тому при визначенні  розміру  щорічної допомоги позивачу в сумі 90  грн.  він  діяв  правомірно,  є необґрунтованими.

Виходячи із загальних засад пріоритету законів на підзаконними актами, при проведенні розрахунку та виплаті щорічної допомоги на оздоровлення позивачу - особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, необхідно застосувати норму ст. 48 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ".

Відповідно до затверджених Положень відповідачів, суд вважає зобов'язати: Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної у м. Києві держаної адміністрації провести позивачу перерахунок відповідно до вимог ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік, з врахуванням проведених виплат; Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації провести позивачу відповідно до вимог ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи»сплату щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі  чотирьох мінімальних  заробітних плат за 2010 рік, з урахуванням проведених виплат.

              На підставі викладеного, ст. 1,3,6,8,17,19, 21, 22, 24,56, 113, 152 Конституції України, ст. 48-67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Рішення Конституційного Суду України № 10-рп /2008 від 22.05.2008 року , керуючись ст. 9. 11,70,71,99, 100, 159, 160, 163, 164, 183-2 . ч. 1 ст. 256 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

       Позов задовольнити.

        Визнати протиправною  відмову Управління праці та соціального  захисту населення Дарницької  районної  у місті Києві державної адміністрації в проведенні  перерахунку ОСОБА_1 щорічної  допомоги на  оздоровлення, передбаченої  статтею  48  Закону  України «Про статус  і соціальний  захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

         Зобов’язати Управління праці та соціального  захисту населення Дарницької  районної  у місті Києві державної адміністрації  здійснити перерахунок ОСОБА_1  щорічної допомоги на  оздоровлення  відповідно  до  ст. 48 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи»у розмірі  4 мінімальних  заробітних  плат  за 2010  рік, з урахуванням   проведених виплат.

          Зобов’язати Київський міський центр по нарахуванню  та здійсненню соціальних виплат  забезпечити виплату ОСОБА_1  щорічної  допомоги на оздоровлення  за 2010  рік у розмірі  4 мінімальних  заробітних плат з урахуванням проведених виплат.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду  через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії, з одночасним направленням апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова підлягає негайному виконанню у  у межах суми стягнення за один місяць.

СУДДЯ:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація