Справа № 2-102-08
РІШЕННЯ
іменем України
смт Короп 27 лютого 2008 року
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Грушка О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Рижківської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Рижки, Коропського району, Чернігівської області, померла його тітка ОСОБА_2, в зв'язку з чим відкрилась спадщина. Крім нього на спадщину ніхто не претендує і її не прийняв. Заповітом, посвідченим 04 вересня 2006 року секретарем виконкому Рижківської сільської ради, Коропського району, Чернігівської області ОСОБА_2 все своє майно заповіла ОСОБА_1. Однак в строк, передбачений ч. 1 ст. 1270 ЦК України, спадщину не прийняв, оскільки він являється людиною похилого віку і має домашнє господарство. А тому позивач просить суд визначити йому додатковий строк у два місяці з для набрання рішенням суду законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв'язку зі смертю ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовну заяву, посилаючись на вищевикладені обставини і просив її задовольнити.
Представник Рижківської сільської ради в судове засідання не з”явився, але на адресу суду надійшла заява в якій зазначено, що Рижківська сільська рада позов ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в зв'язку зі смертю ОСОБА_2, визнає повністю та просить розглянути справу без участі їхнього представника.
Таким чином, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити в попередньому судовому засіданні.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову в попередньому судовому засіданні ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України: у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, дійсно, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла тітка позивача ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1, виданого виконкомом Рижківської сільської ради. Згідно копії заповіту № 42, посвідченого 04 вересня 2006 року секретарем виконкому Рижківської сільської ради, ОСОБА_2 все своє майно заповіла ОСОБА_1. Згідно довідки Рижківської сільської ради, після смерті ОСОБА_2 спадкоємців за законом першої черги немає. Згідно повідомлення Коропської державної нотаріальної контори, після ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживала в с. Рижки, Коропського району, Чернігівської області, спадкова справа не відкривалась.
Відповідно до вимог ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, протягом шести місяців з часу відкриття спадщини має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 своєчасно не звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини, оскільки він являється людиною похилого віку і має домашнє господарство, тобто він пропустив строк подачі позовної заяви з причин, які суд вважає поважними.
За таких обставин, суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини .
На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212- 215 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рижківської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити, визначивши додатковий строк терміном 2 (два) місяці на подання заяви в Коропську районну державну нотаріальну контору на прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, з дня набрання рішенням законної сили.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: