Справа №1-32/2008
В И Р О К
Ім'ям України
14 лютого 2008 р. смт.Доманівка
Доманівський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючої судді Вадовської А.В.,
при секретарі Кравець Л.В.,
за участю прокурора Самбіра О.І.,
захисника ОСОБА_1,
підсудної ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки сНовопочитанка Яйського району Кемеровської області, Росія, росіянки, громадянки України, вдови, з неповною середньою освітою, не працюючої, раніше не судимої, проживаючої АДРЕСА_1,
у вчиненні злочинів, передбачених ст.309 ч.1, ст.310 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Підсудна ОСОБА_2 навесні 2005 р. на городі за місцем свого проживання в с.Анетівка Доманівського району Миколаївської області між овочевих культур вирощувала мак: обробляла міжряддя, знищувала бур'яни. 27 липня 2005 р. близько 16 години на тому ж городі ОСОБА_2 вирвала кущі маку, склала їх на залізну огорожу, де в подальшому зберігала для власних потреб. 28 липня 2005 р. близько 8 год. в ході обшуку за місцем її проживання було виявлено та вилучено 428 кущів маку в невисушеному стані, які зберігались на залізній огорожі, та виявлено незаконний посів та вирощування маку. 23 кущі ростучого маку були вилучені.
Допитана у судовому засіданні підсудна ОСОБА_2 вину свою у вчиненні злочинів визнала повністю і суду пояснила, що дійсно навесні 2005 р. у неї на городі зійшов мак між овочевих культур, вона його обробляла з метою подальшого використання при випічці. 27 липня 2005 р. вона зірвала частину маку і розмістила для сушіння на огорожі. Трохи лишилось рости. У скоєному розкаюється, наркотичні засоби вона не вживає, збувати мак нікому не збиралась.
Вина підсудної ОСОБА_2, крім її пояснень, повністю доведена в ході судового слідства.
Так, згідно висновку експерта №1046 від 06.08.2005 р. надані на дослідження рослини в кількості 428 кущів, вилучені в ході обшуку за місцем проживання гр.ОСОБА_2 в с.Анетівка Доманівського району, мають ботанічні ознаки рослини виду мак снодійний, містять наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн відносяться до нарковмісної рослини виду Мак Снодійний (а.с.62-66).
Згідно висновку експерта №1047 від 04.08.2005 р. надані на дослідження рослини в кількості 23 кущів, вилучені з городу гр.ОСОБА_2 в с.Анетівка Доманівського району, мають ботанічні ознаки рослини виду мак снодійний, містять наркотичні алкалоїди опію - морфін, кодеїн відносяться до нарковмісної рослини виду Мак Снодійний (а.с.69-73).
Згідно з затвердженим Постановою КМУ №770 від 06.05.2000 р. Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів мак снодійний є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено.
Відповідно до ст.299 ч.3 КПК України суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно всіх фактичних обставин справи, обмеживши їх дослідження допитом підсудної, оголошенням висновків хімічних експертиз та матеріалів справи, що характеризують особу підсудної, роз`яснивши правові наслідки такого порядку дослідження доказів.
Аналізуючи досліджене, суд приходить до висновку, що дії підсудної ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за ст.309 ч.1 КК України, як незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту, та за ст.310 ч.1 КК України, як незаконне вирощування снотворного маку.
Вирішуючи питання про призначення покарання, суд бере до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів та особу винної, пом`якшуючі покарання обставини.
Підсудна ОСОБА_2 вчинила злочини середньої та невеликої тяжкості, раніше не судима, за місцем проживання характеризується з позитивної сторони, на обліку у нарколога не перебуває.
Як обставини, що пом'якшують покарання підсудної суд бере до уваги щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину. Відповідно до ч.2 ст.66 КК України суд визнає пом`якшуючою обставиною повне визнання своєї вини, перше притягнення до кримінальної відповідальності.
Враховуючи особу підсудної, тяжкість вчинених нею злочинів, пом`якшуючі покарання обставини, суд приходить висновку про можливість її виправлення та перевиховання в умовах, не пов`язаних з ізоляцією від суспільства та застосування до неї положення ст.75 КК України, тобто звільнити від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні злочинів, передбачених ст.309 ч.1 та ст.310 ч.1 КК України і призначити їй покарання:
за ст.309 ч.1 КК України у виді 1(одного) року обмеження волі,
за ст.310 ч.1 КК України у виді 1(одного) року 1 (одного) місяця обмеження волі.
Згідно ст.70 КК України призначити ОСОБА_2 остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у виді 1(одного) року 1 (одного) місяця обмеження волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити її від відбуття призначеного покарання, встановивши засудженій іспитовий строк - 1 рік 1 місяць, якщо вона протягом іспитового строку не вчинить нового злочину і відповідно до ст.76 КК України не виїжджатиме за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомлятиме органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, щомісячно з`являтиметься для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу ОСОБА_2 залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі - 0,7 г висушеної макової соломи, 451 кущ рослини маку, 11 гільз від патронів, які зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів Доманівського РВ УМВС, знищити.
Стягнути з засудженої ОСОБА_2 судові витрати по справі за проведення судово-хімічних експертиз - 82 (вісімдесят дві) грн. 64 коп., перерахувавши їх НДЕКЦ при МВС України в Миколаївській області.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Доманівський районний суд протягом 15 днів з моменту його проголошення.
Суддя А.В.Вадовська