Справа № 22ас/2839 Гол. в суді 1 інст. Капустинський М.М.
Категорія 36 Доповідач Франовська К.С.
ПОСТАНОВА Іменем України
16 серпня 2006 року
Апеляційний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді Франовської К.С.
суддів Широкової Л.В., Товянської О.В.
при секретарі Чичирко В.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Овруцького об'єднаного міського військового комісаріату, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області , Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного військового комісаріату про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ,-.
за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 08 грудня 2005 року ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд із вказаним позовом і просив зобов'язати відповідачів провести перерахунок по виплатам компенсацій, передбачених ст. ст. 37, 39 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон) посилаючись на те, що у вказаний період він одержував компенсаційні виплати у розмірах, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26 липня 1996 року, тоді, коли за Законом повинен одержувати ці виплати у розмірах, кратних розмірам мінімальної заробітної плати.
Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 08 грудня 2005 року позов задоволено частково.
Зобов'язано: Житомирський обласний військовий комісаріат провести донарахування ОСОБА_1 за ст.37 Закону - доплат на чисте харчування за період з 1 вересня 2002 року по 31 грудня 2002 року в сумі 255,6 грн.; за ст.39 Закону - доплати до пенсії за період з1 вересня 2002 року по 31 серпня 2005 року в сумі 15150 грн. з відрахуванням необхідних платежів та податків, та подати платіжні документи з зазначеними донарахуваннями до Головного управління праці і соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації;
Овруцький об'єднаний міський військовий комісаріат провести донарахування за ст.37 Закону - доплат на чисте харчування за період з 1 січня 2003 року по 31 серпня 2005 року в сумі 2774,4 грн. та подати платіжні документи з зазначеними нарахуваннями до Управління праці та соціального захисту населення, Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області;
Головне управління праці та соціального захисту Житомирської обласної державної адміністрації прийняти платіжні документи від Житомирського обласного військового комісаріату для проведення перерахунку позивачу компенсаційних виплат;
Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області прийняти платіжні документи від Овруцького об'єднаного міського військового комісаріату для перерахунку позивачу компенсаційних виплат .
У апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області порушується питання про скасування рішення , як такого , що не відповідає вимогам матеріального і процесуального закону.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення, рішення - скасуванню з прийняттям постанови про відмову у позові з таких підстав.
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що щомісячні виплати на потерпілу дитину, допомога у зв'язку із споживанням продуктів харчування місцевого виробництва, компенсації за роботу на території радіоактивного забруднення, за шкоду, заподіяну здоров'ю та щорічна допомога на оздоровлення виплачуються у розмірах, які залежать від встановленого розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 62 цього ж Закону визначено, що роз'яснення порядку застосування Закону провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності..
Порядок застосування Закону щодо виплати компенсацій Кабінет Міністрів України роз'яснив у Постанові №836 від 26 липня 1996 року « Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і встановив розмір компенсаційних виплат у твердих сумах без урахування встановленого мінімального розміру заробітної плати.
Таке не суперечить закону, оскільки відповідно до ст.2 Закону України « Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2002 рік» Кабінету Міністрів України надано право до прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна зарплата, здійснювати застосування цих норм, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України.
Законами України «Про Державний бюджет» на відповідні роки, за які пред'явлено позов про стягнення заборгованості, фінансування чорнобильських соціальних виплат здійснювалось відповідно до розмірів цих виплат, визначених Постановою Кабінету Міністрів України №836.
Аналізуючи наведені норми права, що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку про те, що нарахування компенсаційних виплат позивачу у вказаний ним період проводилось правильно, підстав для перерахунку їх і стягнення у розмірах, кратних розмірам мінімальної заробітної плати, немає.
На підставі наведеного, Апеляційний суд скасовує судове рішення суду першої інстанції і приймає постанову про відмову у позові за безпідставністю.
Керуючись ст. ст. 196, 198, 199, 202, 205, 207 Кодексу Адміністративного Судочинства України, Апеляційний суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації задовольнити.
Рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 08 грудня 2005 року скасувати, і постановити про відмову ОСОБА_1 у позові про стягнення невиплачених коштів за безпідставністю.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання законної сили постановою Апеляційного суду.