АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-4818 Головуючий у 1-й інстанції: Мовчан О.Г.
2006 р. Суддя-доповідач: Мануйлов Ю.С.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2006 року М.Запоріжжя
Колегія судців судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Кочеткової І.В.
суддів: Мануйлова Ю.С.
Гончара О.С. при секретарі: Череватій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ВАТ Агрофірма "Червоний фронт" про поновлення строку на подачу апеляційної скарги на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 20 червня 2006 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ Агрофірма "Червоний фронт" про стягнення збитків у зв'язку з ухиленням від укладання договору оренди земельного паю ,-
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2004 р. ОСОБА_1. звернулась до суду із вказаним позовом.
Рішенням Василівського районного суду Запорізької області від 20 червня 2006 р. позов задоволено частково.
Стягнуто з ВАТ Агрофірма"Червоний фронт" на користь ОСОБА_1. на відшкодування збитків 3841 грн. 16 коп. В решті позову відмовлено.
ВАТ Агрофірма"Червоний фронт" звернулось до апеляційного суду з заявою про поновлення процесуального строку на подачу апеляційної скарги на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 20 червня 2006 р. Заявник посилається на те, що ним пропущений процесуальний строк з поважним причин. Одночасно ним подана апеляційна скарга.
Вислухавши суддю- доповідача, заслухавши учасників процесу, дослідивши обставини справи, колегія суддів вважає, що у задоволені заяви слід відмовити з наступих підстав.
Згідно з ч.1 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суджу подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана без подачі заяви про апеляційне оскарження у 10-денний строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з ч.3 ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ст. 69 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою, пов'язано його початок.
Таким чином, слід прийти до висновку, що перебіг процесуального строку на подачу апеляційної скарги почався 21 червня 2006 р., а останній день на подачу апеляційної скарги-
30 червня 2006 р.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач заяви про апеляційне оскарження рішення суду не подавав, з апеляційною скаргою на рішення суду звернувся 6 липня 2006р., що підтверджується відміткою поштового відділення на поштовому конверті (а.с. 172), тобто, з пропуском встановленого законом 10-денного строку.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст. 73 ЦПК України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений судом за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Одночасно з клопотанням про поновлення чи продовження строку може бути вчинено дію або додано документ чи доказ, стосовно якого заявлено клопотання.
Зі змісту заяви про поновлення строку на подачу апеляційної скарги та пояснень представника відповідача в апеляційному суді вбачається, що вказаний процесуальний строк пропущено ним з поважних причин, оскільки її в період з 20 червня по 5 липня 2006г. він знаходився у терміновому відрядженні за межами міста, заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга на рішення суду через вказану причину не були подані в строк визначений законодавством України, іншого юриста у ВАТ Агрофірма"Червоний фронт" немає.
З матеріалів справи вбачається, що у судовому засіданні, що відбулося 20 червня 2006 р. і де було ухвалено рішення по справі, представник відповідача- юрист ВАТ Агрофірма"Червоний фронт" була присутня., з порядком і строками апеляційного оскарження рішення суду знайома. Неузгодженність дій відповідача зі своїм представником-юристом і відсутність іншого юриста на фірмі не може свідчити про поважність причини пропуску вказаного процесуального строку, для вирішення питання щодо оскарження рішення суду у встановлений законом строк у нього була можливість укласти угоду про правову допомогу з іншим юристом чи адвокатом, чого він не зробив. Тобто, у відповідача була реальна можливість оскаржити рішення суду в апеляційному порядку, але він байдуже поставився до своїх процесуальних прав.
Крім того, апелянтом до апеляційної скарги не додані документи чи докази, стосовно яких заявлено клопотання.
Враховуючи те, що у апелянта було достатньо часу для подачі апеляційної скарги на рішення суду, судова колегія приходить до висновку, що ним строк на подачу апеляційної скарги пропущено не з поважних причин, через що не вбачає підстав для поновлення строку на її подачу.
За таких обставин апеляційна скарга ВАТ Агрофірма"Червоний фронт" на рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. ст.69,70,73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити ВАТ Агрофірма "Червоний фронт" у задоволені заяви про поновлення строку на подачу апеляційної скарги на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 20 червня 2006 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ Агрофірма "Червоний фронт" про стягнення збитків у зв'язку з ухиленням від укладання договору оренди земельного паю.
Апеляційну скаргу ВАТ Агрофірма"Червоний фронт" на рішення Василівського районного суду Запорізької області від 20 червня 2006 р. по цій справі залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте, може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців шляхом подачі скарги безпосередньо до Верховного Суду України