Судове рішення #1752604
Справа № 1-123 2006р

Справа № 1-123 2006р.

ВИРОК

Іменем України

 

12 червня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Приліпка В.М. при секретарі Петренко О.Г. з участю прокурора Похилька Я.М.  розглянув   у   відкритому   судовому   засіданні   в   місті   Бахмачі   кримінальну   справу   по обвинуваченню

ОСОБА_1 ,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця та жителя АДРЕСА_1,  українця,  громадянина України,  освіта середня-спеціальна,  не працюючого,  одруженого,  утриманців не має,  не судимого в порядку ст.89 КК України,

у скоєнні злочину,  передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2003 року,  коли ОСОБА_1 знаходився на території посадкових платформ станції Дарниця,  Південно-Західної залізниці,  то до нього підійшов невстановлений у ході слідства чоловік,  який запропонував ОСОБА_1 придбати у нього підроблене пенсійне посвідчення,  по якому можливо здійснювати безкоштовні поїздки в електропоїздах.

На,  що гр. ОСОБА_1,  переслідуючи мету придбання підробленого пенсійного посвідчення з метою його подальшого використання для безкоштовного проїзду в електропоїздах,  дав свою згоду,  зазначеній особі,  на придбання у неї підробленого пенсійного посвідчення.

При цьому,  ОСОБА_1 надав вказаній невстановленій у ході слідства особі,  свою  фотокартку і повідомив її про свої анкетні данні.

Після чого,  цей чоловік відійшов ОСОБА_1 і повернувшись до нього приблизно через 20 хвилин,  передав ОСОБА_1 підроблене пенсійне посвідчення в якому було  вказано,  що   воно видане   "Конотопським міським управлінням праці і соціального захисту населення" 30 жовтня 2001  року,  серія НОМЕР_1     на ім'я     ОСОБА_1 1949 року народження ,  як одержувача пенсії за віком ,  за яке ОСОБА_1 заплатив цій особі 60 гривень.

В подальшому ОСОБА_1 зберігав придбане ним підроблене пенсійне посвідчення

 при собі.

09           грудня 2007 року близько 13 години ОСОБА_1 з метою отримання

безкоштовного квитка,  який надає право проїзду в електропоїзді,  використовуючи завідомо

підроблений документ - підроблене посвідчення в якому було вказано,  що це пенсійне

посвідчення видане "Конотопським міським управлінням праці і соціального захисту

населення" 30 жовтня 2001 року серія НОМЕР_1 на ім"я ОСОБА_1 1949 року народження,  як одержувача пенсії за віком,  пред"явив зазначене

пенсійне посвідчення у квитковій касі залізничної станції Дарниця і по цьому підробленому

пенсійному посвідченню отримав безкоштовний квиток,  який надавав право проїзду в

електропоїзді 09 грудня 2006 року по маршруту залізничних станцій Дарниця-Ніжин.

В подальшому ОСОБА_1,  продовжуючи свої дії направленні на використання завідомо підробленого документа 11 грудня 2006 року близько 14 години 48 хвилин з метою отримання безкоштовного квитка ,  який надає право проїзду в електропоїзді,  використовуючи завідомо підроблений документ - підроблене пенсійне посвідчення,  в якому було вказано,  що це пенсійне посвідчення видане "Конотопським міським управлінням праці і соціального захисту населення" 30 жовтня 2001 року,  серія НОМЕР_1   на ім'я  ОСОБА_1

 

вересні 2003 року коли він знаходився на території посадкових платформ станції Дарниця,  Південно-Західної залізниці,  то до нього підійшов невідомий чоловік,  який запропонував йому придбати у нього підроблене пенсійне посвідчення,  по якому можливо здійснювати безкоштовні поїздки в електропоїздах. Він,  переслідуючи мету придбання підробленого пенсійного посвідчення з метою його подальшого використання для безкоштовного проїзду в електропоїздах,  дав свою згоду,  зазначеній особі,  на придбання у неї підробленого пенсійного посвідчення. При цьому він надав вказаному чоловікові свою фотокартку і повідомив її про свої анкетні данні. Після чого,  цей чоловік відійшов від нього і,  повернувшись приблизно через 20 хвилин,  передав йому підроблене пенсійне посвідчення в якому було вказано,  що воно видане "Конотопським міським управлінням праці і соціального захисту населення" 30 жовтня 2001 року,  серія НОМЕР_1 на його ім'я,  як одержувача пенсії за віком ,  за яке він заплатив цьому чоловікові 60 гривень. В подальшому він зберігав придбане ним підроблене пенсійне посвідчення при собі,  та іноді використовував його для безкоштовного проїзду в електропоїздах. 07.03.2007 року коли він сів в електропоїзд,  то пред"явив дане посвідчення контролерам,  щоб безоплатно проїхати в електропоїзді. Але його було затримано і дане посвідчення було вилучене. У скоєному він щиро кається.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні злочину,  передбаченого ч. 3 ст.358 КК України,  крім особистого визнання своєї вини,  підтверджується іншими доказами,  які підсудний повністю визнав в судовому засіданні.

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності,  і даючи їм оцінку,  суд вважає,  що дії підсудного ОСОБА_1 за ч. 3 ст.358 КК України органами досудового слідства кваліфіковані вірно,  оскільки він незаконно використовував завідомо підроблений документ.

При призначенні покарання підсудному,  суд враховує громадську небезпеку скоєного злочину,  його характер,  обставини,  що пом'якшують відповідальність,  особу підсудного,  який по місцю проживання характеризується позитивно,  одружений.

Обставини,  що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_1 - щире каяття.

Обставин,  які обтяжують покарання підсудного судом не встановлено.

Суд виключає таку обставину,  яка обтяжує покарання підсудного,  як "повторність",  оскільки вважає,  що в даному випадку є продовжуваний злочин,  що складається з двох і більше вчинених в різний час тотожних злочинних діянь,  об"єднаних єдиним злочинним наміром,  тобто використання завідомо підробленого документа.

Враховуючи сукупність обставин вчиненого злочину,  особу підсудного,  суд вважає,  що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції його від суспільства,  оскільки він щиро розкаявся у вчиненому,  по місцю проживання характеризується позитивно,  а тому до нього слід застосувати ст.75 КК України та звільнити від відбування покарання з випробуванням.

Цивільних позовів по справі не заявлено.

На підставі викладеного,  керуючись ст.ст. 323,  324 КПК України,

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину,  передбаченого ч. 3 ст.358 КК України і призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання,  якщо він протягом іспитового строку в 1 (один) роки не вчинить нового злочину.

Початок іспитового строку слід рахувати з моменту проголошення вироку.

Згідно ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 такі обов'язки : 1) не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи ; 2) повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання,  роботи або навчання ; 3) періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

 

До набрання вироком законної сили запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Речові докази : підроблене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1,  чотири квитка на електропоїзд від 09.12.2006 року,  11.12.2006 року,  17.12.2006 року та 25.02.2007 року,  які зберігаються в матеріалах кримінальної справи - зберігати в матеріалах кримінальної справи.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 на користь держави 54 (п"ятдесят чотири) грн. 91 коп. за проведення технічної експертизи документів.

Вирок може бути оскаржено до апеляційно/о суду Чернігівської області на протязі п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація