Справа №1-405/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2007 р. Святошинський районний суд м. Києва в складі головуючого судді Сержанюка А.С. , з участю секретарів Жук О.В., Загірної Л.П., прокурора Демиденко Л.В., адвоката Шпирука В.Г., розглянувши в судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1, раніше засудженого:
01.02.2001 року Шевченківським районним судом м. Києва за ст. ст. 145 ч. 2, 215-3 ч. 2, 42 КК України до 1 року позбавлення волі, звільненого 13.09.2001 р. за відбуттям покарання;
03.10.2006 року Подільським районним судом м. Києві за ст. 186 ч. 1 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік,
за ст. 186 ч.3 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця м. Києва, лезгіна, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_2, раніше не судимого,
за ст. 186 ч.3 КК України,
ОСОБА_1 25.03.2007 року, приблизно в 22 години 30 хвилин, знаходячись по місцю мешкання свого знайомого ОСОБА_2 - АДРЕСА_2, вступили між собою в попередню злочинну змову на скоєння крадіжки чужого майна громадян.
З метою виконання свого злочинного умислу, ОСОБА_1 і ОСОБА_2, 25.03.2007 року, приблизно в 23 години 10 хвилин, прибули до будинку АДРЕСА_3, де піднялися ліфтом на верхній поверх.
Спускаючись вниз по сходах, ОСОБА_1 почав перевіряти вхідні двері квартир мешканців вказаного будинку.
Під час цього, виявивши незачинені на замок вхідні двері до загального коридору квартир № 71 і №72, ОСОБА_1 проник в приміщення, пристосоване для зберігання матеріальних цінностей мешканців вищевказаних квартир.
В цей час, ОСОБА_2, діючи згідно раніше досягнутої з ОСОБА_1 домовленості, залишився на площадці поверху, біля кабіни ліфта, та спостерігав за навколишньою обстановкою, щоб у випадку виникнення небезпеки бути затриманими на місці вчинення злочину, попередити ОСОБА_1
Останній, продовжуючи знаходитись у загальному коридорі квартир № 71 і 72, з метою обернення на свою користь та особистого збагачення, таємно викрав чуже майно, яке належить ОСОБА_3, а саме:
СД - плеєр „Панасонік" в комплекті з навушниками, загальною вартістю 600 грн.; МП-3 „Траннсенд" - 200 грн; куртку-вітровку, чорного кольору - 300 грн., а всього майна на загальну суму 1 100 грн.
В цей час, ОСОБА_3 почув шум в загальному коридорі і подивився в дверне „вічко" і, помітивши злочинні дії ОСОБА_1, вибіг із квартири за останнім, який став втікати з місця скоєння грабежу.
При цьому, ОСОБА_3 став бігти по східцям за ОСОБА_1 і ОСОБА_2 та кричати щоб останні залишили його майно.
Однак, ОСОБА_1 і ОСОБА_2, не зважаючи на законні вимоги ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, з метою утримання викраденого, продовжували втікати з місця скоєння злочину.
Не дивлячись на це, ОСОБА_1 був затриманий біля під'їзду будинку знайомими потерпілого ОСОБА_3, а ОСОБА_1 вдалося втекти.
В подальшому ОСОБА_2 також був затриманий працівниками міліції.
Таким чином, ОСОБА_13а попередньою змовою з ОСОБА_2, групою осіб, з проникненням в інше приміщення, а перший, окрім цього, повторно, відкрито викрали чуже майно яке належить ОСОБА_3, тобто своїми умисними діями скоїли злочин, передбачений ст. 186 ч.3 КК України.
В судовому засіданні підсудні винними себе визнали повністю і підтвердили встановлені судом обставини відкритого викрадення чужого майна за попередньою змовою між собою у встановлений судом час і місці - 25.03.2007 року із загального коридору квартир № 71 і №72 по вул. Уборевича, 21 в м. Києві.
Вина підсудних, окрім цього, підтверджується зібраними та дослідженими по справі доказами.
Так, потерпілий ОСОБА_3, свідки ОСОБА_4 , ОСОБА_5, підтвердили встановлений судом факт скоєння грабежу підсудними при зазначених вище обставинах. В виборі міри покарання поклалися на розсуд суду.
Свідок ОСОБА_6 вказав на дотримання вимог чинного законодавства при розслідуванні кримінальної справи відносно підсудних, визнання їх вини в ході досудового слідства та достатність доказів на підтвердження пред»явленого обвинувачення.
Час, місце скоєння діяння та механізм відкритого заволодіння майном потерпілого, участь в ньому підсудних підтверджується протоколами усної заяви ( а.с. 7-8 ), огляду місця події (а.с. 9-10), фототаблицями до нього (а.с. 11-15), явкою з повинною ОСОБА_1 ( а.с. 20-21 ) у відповідності до яких ОСОБА_13а попередньою змовою з ОСОБА_2, групою осіб, з проникненням в інше приміщення, а перший, окрім цього, повторно, відкрито викрали чуже майно яке належить ОСОБА_3
Пояснення підсудних, потерпілого, свідків та докази по справі не викликають у суду сумніву щодо їх достовірності, оскільки вони послідовні та непротиречиві між собою.
Суд, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку про обґрунтованість пред'явленого підсудним обвинувачення в частині діяння, встановленого судом, та правильності кваліфікації їх дій за ст. 186 ч.3 КК України, оскільки ОСОБА_13а попередньою змовою з ОСОБА_2, групою осіб, з проникненням в інше приміщення, а перший, окрім цього, повторно, відкрито викрали чуже майно яке належить ОСОБА_3
При обранні міри покарання підсудним, судом враховується характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного, їх особистість та характеристику, склад їх сімей,
притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 вперше, відшкодування матеріальної шкоди, стан здоров'я як самих підсудних, так і членів сімей.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність підсудних, суд визнає їх допомогу в ході слідства по розкриттю злочину та суду, щире каяття, з»явлення із зізнанням ОСОБА_1 і обтяжуючою для нього - рецидив злочину за ст. ст. 145 ч. 2, 215-3 ч. 2 КК України.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що для досягнення мети покарання, виправлення підсудних, їм необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення волі, строком 4 роки, кожному.
Однак, на підставі ст. 75 КК України, суд вважає за можливе виправлення підсудного ОСОБА_2 без відбування покарання, виходячи із тяжкості злочину, особи винного, інших викладених обставин по справі, в силу чого необхідно його звільнити від відбування покарання з випробуванням на 3 роки.
До призначеного за новим вироком, на підставі ст. 71 ч. 1 КК України, суд вважає за необхідне частково приєднати підсудному ОСОБА_1 невідбуту частину покарання за вироком Подільського районного суду м. Києва від 03.10.2006 року, строком в 6 місяців і остаточно визначити - 4 роки 6 місяців позбавлення волі.
Саме таке покарання, на думку суду, є необхідним й достатнім для виправлення підсудних та попередження нових злочинів.
Керуючись ст. ст. 323 - 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, обох, визнати винними за ст. 186 ч.3 КК України і призначити їм покарання у вигляді позбавлення волі: ОСОБА_1 - за ст. 186 ч.3 КК України, строком 4 ( чотири ) роки;
ОСОБА_2 - за ст. 186 ч.3 КК України, строком 4 (чотири) роки.
Остаточну міру покарання ОСОБА_1 за сукупністю вироків, на підставі ст. 71 ч. 1 КК України, шляхом часткового приєднання невідбутої частини покарання за вироком Подільського районного суду м. Києва від 03.10.2006 року, строком в 6 місяців, призначити у вигляді позбавлення волі - строком 4 ( чотири ) роки 6 ( шість ) місяців.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України, звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк в 3 (три ) роки, поклавши на нього обов'язок не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти вказані органи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 залишити попередню - тримання під вартою в Київському СІЗО № 13 УДДВП в м. Києві та Київській області, а ОСОБА_2 - змінити в залі судового засідання з тримання під вартою в Київському СІЗО № 13 УДДВП в м. Києві та Київській області на підписку про невиїзд.
Строк покарання ОСОБА_1 рахувати з 30 березня 2007 р. і в строк відбуття покарання зарахувати йому знаходження в Святошинському РУ ГУ МВС України в м. Києві з 27 по 29 березня 2007 року, включно.
Речові докази по справі - гроші у сумі 46, 50 грн., стартовий пакет мобільного зв'язку, оператора „Life" - передати потерйдим за належністю.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва протягом 15 діб з
моменту його проголошення.
Головуючий Сержанюк А.С.