№1-45/2007 рік
ПОСТАНОВА
про закриття провадження у справі
у зв'язку зі смертю підсудного
27 липня 2007 року місто Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді : Андронова В.М.
при секретарі: Волощук І.О.
з участю прокурора: Ратушняка О.О.
адвоката: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого:
24.01.1992 року Вінницьким районними судом за ст.206 ч.1 КК України до 1,6 року позбавлення волі, 01.02.1996 року Вінницьким районним судом за ст. 229-6 ч.2, ст. 14 КК України до 2-х років позбавлення волі, 26.12.2001 року Вінницьким районним судом за ст. 309 ч.2, ст. 96 КК України до 3-х років позбавлення волі
за ознаками ч.2 ст. 309 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького районного суду перебуває кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.2 ст. 309 КК України.
ОСОБА_2 обвинувачується в тому, що умисно, незаконно, для власного використання, з метою вживання наркотичних засобів, без мети збуту, за допомогою металевої м"ясорубки, емальованого бідончика та шматків тканини переробляв солому маку, яку незаконно придбав, а саме знайшов на смітнику в смт. Стрижавці, Вінницького району, зберігав її у своєму домоволодінні та виготовляв з неї наркотичні засоби для власного вживання.
06 червня 2006 року, працівниками Вінницького РВ УМВС під час проведення санкціонованого обшуку в домоволодінні ОСОБА_2, яке розташоване АДРЕСА_1 в присутності понятих було виявлено та вилучено наркотичні засоби, а також знаряддя для їх виготовлення.
Згідно висновку експерта № 566 від 07.07.2006 року вилучені у ОСОБА_2 речовини рослинного походження коричневого та темно - коричневого кольору та нашарування речовини рослинного походження на металевій ложці - це екстрагована солома маку, яка піддавалась екстракції, але ще містить наркотично активний алкалоїд опію - морфін, тому відноситься до особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено - макової соломи, загальною масою 220,56001 грам у сухому стані; речовина рослинного походження світло - коричневого кольору, нашарування речовини рослинного походження на робочих поверхнях м»ясорубки та нашарування речовини рослинного походження світло - коричневого кольору на металевій ложці є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - маковою соломою, масою 5,4147 гр. у сухому стані; залишки рідини в одноразовому медичному шприці та рідина коричневого кольору в одноразовому медичному шприці містять особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - опій ацетильований, масою в сухому стані - 0,1855 гр. речовина, якою просочений ватний тампон в лійці з полімерного матеріалу містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - концентрат макової соломи, масою 0,284 гр. в сухому стані; прозора безбарвна рідина - органічний розчинник, який містить ацетон та толуол, які віднесені до прекурсорів, стосовно, яких встановлюються заходи контролю, об»ємом 1050 мл.
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 188 від 01 серпня 2000 року "Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу" кількість виявлених та вилучених наркотичних засобів - соломи маку, що належить ОСОБА_2, згідно таблиці №1 "Невеликі, великі і особливо великі розміри наркотичних засобів, що знаходяться у незаконному обігу" відносяться до невеликих розмірів.
Своїми умисними діями ОСОБА_2 вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 309 КК України - незаконне придбання, виготовлення та зберігання особливо небезпечних наркотичних засобів без мети збуту, вчинене повторно.
Постановою Вінницького районного суду від 01 вересня 2006 року провадження у справі було зупинено до вилікування підсудного ОСОБА_2, який перебував на той час на стаціонарному лікуванні в Вінницькому обласному клінічному протитуберкульозному диспансері.
На даний час встановлено, що підсудний ОСОБА_2 помер.
Заслухавши висновок прокурора, оглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справа підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до п.8 ст.6 КПК України порушена кримінальна справа підлягає закриттю щодо померлого.
Згідно ч. 1 ст. 248 КПК України при наявності обставин, передбачених ст.. 6 , ч. 1 ст. 7, ст. ст. 7-1. 7-2, 8, 9, 10, 11-1 цього кодексу, суддя своєю мотивованою постановою закриває справу, скасовує запобіжні заходи, заходи забезпечення цивільного позову і конфіскації майна, а також вирішує питання про речові докази.
Керуючись ст.ст.6 ч. 1 п.8, 248 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 за ч.2 ст. 309 КК
України провадженням закрити у зв 'язку зі смертю підсудного.
Речові докази: пакет з полімерного матеріалу синьо-блакитного кольору та предмети із залишками наркотичної речовини та наркотичні засоби, які знаходяться на зберіганні в кімнаті збереження речових доказів УМВС України у Вінницькій області - знищити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області
протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Головуючий: