Справа № 2-1581/06
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
19 грудня 2007 р. м.Вінниця
Вінницький райсуд в складі:
головуючого судді: Андронова В.М.
при секретарі: Шуляк Т.А.
з участю позивача: ОСОБА_1
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Степанівської сільської ради Вінницького району та області про визначення додаткового строку, достатнього для звернення з заявою про прийняття спадщини до нотконтори,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Степанівської сільської ради Вінницького району про визначення додаткового строку, достатнього для звернення з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її одинока тітка ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на грошові збереження в філії ощадбанку України смт. Вороновиця, особовий рахунок на її ім'я НОМЕР_1 на суму 13267,21 грн. 24 березня 2005 року ОСОБА_2 заповіла позивачу на випадок її смерті все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося.
Також позивач вказала, що будинок, який належав спадкодавцю за її дорученням вона продала восени 2006 року. Заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори позивач не подала вчасно, оскільки після смерті її матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, 05.04.2007 року вона подала заяву до нотконтори про прийняття спадщини. При цьому їй було роз'яснено працівником нотконтори, що не треба подавати заяву про прийняття спадщини за заповітом, оскільки позивач проживала з померлою ОСОБА_2 до дня її смерті та відправила похорони і поминки. Дане роз'яснення ввело позивача в оману, про що стало відомо, коли вона звернулася за свідоцтвом про право на спадщину за заповітом, тому позивач звернулася до суду з даною позовною заявою.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Представник відповідача Степанівської сільської ради в судове засідання не з”явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути справу у їх відсутність, позов визнають, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Суд, заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з матеріалів справи, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 6 к\я свідоцтва про смерть НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_2), відкрилась спадщина в с. Степанівка Вінницького району на грошові збереження в філії ощадбанку України с.м.т. Вороновиця, особовий рахунок на ім'я померлої НОМЕР_1 на суму 13267,21 грн. (а.с. 8 к/я витягу з ощадкнижки), заповітом від 24.03.2005 року підтверджується факт, що померла ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося (а.с. 7 заповіт № 47 від 24.03.2005 р. посвідчений секретарем Степанівської сільської ради, даний заповіт не змінено і не відмінено). Те, що позивач пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори Вінницького району у зв'язку з тим, що роз'яснення працівника нотконтори введено її в оману підтверджується показами ОСОБА_1
Таким чином, визнання відповідачами пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
У відповідності до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. ст.ст. 10, 11,88, 130, 174, 209, 212, 214, 215, 367 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Степанівка Вінницького району Вінницької області, терміном 1( один ) місяць з дня набрання чинності даного рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий:(підпис)