Справа №1-35/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Шацьк 09 серпня 2007 року
Шацький районний суд Волинської області під головуванням
судді Шацького районного суду Мачульського В.В.
за участю секретаря: Дужич Ж.С.
потерпілої: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 українця, гр-на України, освіта середня-спеціальна, одруженого, підприємця, військовозобов'язаного, раніше не судимого, - за ст. 125 ч. 2 ЮС України,
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2007 року близько 06 години 30 хвилин ОСОБА_2 знаходячись на ринку в АДРЕСА_1, під час виниклого конфлікту за торгове місце, та шарпанини з ОСОБА_1 вдарив її столом у живіт, спричинивши останній тілесні ушкодження у вигляді: синця в ділянці правої молочної залози, в верхній третині лівого стегна на тильній поверхні лівої стопи, забою м'яких тканин живота, які згідно акту судово-медичного обстеження № 492 від 12.06.2007 року відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2. свою вину у вчиненні інкримінованого злочину не визнав повністю, та суду показав, що дійсно з потерпілою виник конфлікт за торгове місце під час шарпанини з столом, вона зачепилась за піддон лежачий на землі, та впала на стіл, можливо від цього вона і отримала тілесні ушкодження. Цивільний позов не визнає повністю.
Не дивлячись на не визнання своєї вини самим підсудним, його винність у вчиненому підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами.
Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_1 суду показала, що підсудний під час конфлікту з силою штовхнув стола, який вдарив її в живіт, та плече, після чого він впав їй на ногу. Від отриманого удару в живіт стала погано себе почувати, її постійно нудило. Змушена була проходити стаціонарне лікування в м. Любомлі. Цивільний позов підтримує просить суд стягнути з підсудного моральні збитки в розмірі 3000 гривень.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_1. суду показав, що бачив, як ОСОБА_2. штовхнув стола і той вдарив матір в живіт. Коли повертались з ринку в с. Згорани, то по дорозі декілька разів змушенні були зупинятись, так як мати скаржилась на болі в животі і її нудило.
Аналогічні покази дала суду свідок ОСОБА_1
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_3. суду показала, що бачила, як підсудний зі злістю штовхнув стола і той вдарив ОСОБА_1 в живіт та впав їй на ногу.
З відмовного матеріалу № 243 від 12.06.2007 року вбачається, що 03.06.2007 року в чергову частину Шацького РВ УМВС України у Волинській області надійшла заява ОСОБА_1 про те, що 03.06.2007 року біля 06 годині 30 хвилин ОСОБА_2. на ринку смт. Шацьк розкидав її
товар, шарпав її, а також вдарив столом в область живота. По даному факту було проведено перевірку, в результаті якої, даний факт знайшов своє підтвердження. Оскільки, завдані ОСОБА_2 тілесні ушкодження ОСОБА_1. відносяться до легких тілесних ушкоджень, в порушенні кримінальної справи було відмовлено.
З постанови про адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП від 15.06.2007 року, вбачається, що ОСОБА_2. визнаний винним у вчиненні дрібного хуліганства та на нього накладено штраф в розмірі 51 гривня.
Згідно акту судово-медичного дослідження № 492 від 12.06.2007 року виявлені на тілі ОСОБА_1 тілесні ушкодження у вигляді синця в ділянці правої молочної залози, в верхній третині лівого стегна на тильній поверхні лівої стопи, забою м'яких тканин живота, за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 суду показала, що ОСОБА_1 сама зачепилась за піддон, який лежав на землі і впала на стіл животом.
Аналогічні покази дали суду свідки ОСОБА_5., та ОСОБА_6
До показів підсудногоОСОБА_7, свідків ОСОБА_8., ОСОБА_9., суд відноситься критично, оскільки при проведенні перевірки по факту отримання тілесних ушкоджень ОСОБА_1 працівниками Шацького РВ ні підсудний, ні свідок ОСОБА_8. не стверджували, що ОСОБА_1 зачепившись впала на стіл сама. А свідок ОСОБА_5. є в залежному становищі від підсудного, оскільки працює в нього продавцем.
Примиритися сторони не бажають.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності суд приходить до висновку, що своїми навмисними діями, які виразились в спричиненні легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров'я, - ОСОБА_2.. вчинив злочин передбачений ст. 125 ч. 2 КК України.
При обранні та призначенні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного.
Обставин, що обтяжують та пом'якшують покарання підсудному суд по справі не знаходить. Враховуючи наведене, а також дані про особу винного, зокрема те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, вчинив злочин невеликої тяжкості, має постійне місце проживання, характеризується позитивно, на утриманні і вихованні має неповнолітню дитину, як особа не представляє підвищеної суспільної небезпеки, а тому суд приходить до висновку, що покарання підсудному слід призначити в межах закону за яким він притягується до кримінальної відповідальності у вигляді громадських робіт.
Вирішуючи цивільний позов потерпілої ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди в розмірі 3000 гривень, мотивуючи фізичним болем, який вона змушена була перенести в зв'язку із завданим ударом в живіт, керуючись, ст. ст. 23. 1167, 1168 ЦК України, враховуючи вимоги розумності та справедливості, суд приходить до висновку, що цивільний позов потерпілої на відшкодування матеріальної шкоди підлягає частковому задоволенню, та стягненню з підсудногоОСОБА_7 на користь ОСОБА_1 - 800 гривень.
На підставі ст. 93 КПК України стягнути зОСОБА_7 на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі в розмірі 70 (сімдесят) гривень за надання правової допомоги адвокатом.
Керуючись ст. ст. 93, 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст. 125 ч.2 КК України, та призначити йому покарання у вигляді 150 «сто п'ятдесяти » годин громадських робіт.
Цивільний позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 800 (вісімсот) гривень - відшкодування моральної шкоди, та судові витрати по справі в розмірі 70 (сімдесят) гривень за надання правової допомоги адвокатом.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Волинської області на протязі 15-ти діб з часу його проголошення, через Шацький районний суд.