Судове рішення #1760141
Справа №2-365/2007

Справа №2-365/2007

Рішення

 іменем України

 

17 липня    2007 року    Славутицький міський    суд Київської області у складі: головуючої - судді Теремецької Н.Ф.,  при секретарі Воробей М. М. ,  з участю:

позивачкиОСОБА_1.,  відповідачаОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі суду в м. Славутичі цивільну справу за позовомОСОБА_1до ОСОБА_2,  третя особа Комунальне підприємство „Житлово-комунальний центр",  про встановлення порядку користування жилим приміщенням, -

 

УСТАНОВИВ:

 

5 липня 2007 року до суду надійшла позовна заява,  у якій позивачка просить встановити порядок користування житловим приміщенням,  розташованим за адресою: АДРЕСА_1  виділивши їй у користування ізольовану кімнату площею 12, 6 кв.м.  разом з лоджією,  залишивши у користуванні відповідача ізольовану кімнату площею 17, 3 кв. м. ,  решту приміщень -коридор,  кухню,  ванну,  вбиральню,  та лоджію - залишити у спільному користуванні.

У судовому засіданні позивачка просила виділити їй у користування ізольовану кімнату площею 12, 6 кв.м. ,  залишивши у користуванні відповідача ізольовану кімнату площею 17, 3 кв. м. ,  решту приміщень - коридор,  кухню,  ванну,  вбиральню,  та лоджії - залишити у спільному користуванні. Суду пояснила,  що встановлення порядку користування квартирою,  необхідні їй для того,  щоб не виникали суперечки з відповідачем щодо оплати за комунальні послуги.

Відповідач позов визнав повністю.

Представник третьої особи КП „ЖКЦ" у судове засідання не з"явився,  у письмовій заяві просив вирішити позов за розсудом суду.

Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.4  ст. 130 ЦПК України при визнанні позову відповідачем ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст. 174 ЦПК України,  якщо визнання позову відповідачем не порушує права,  свободи та інтереси інших осіб.

Судом встановлено,  що згідно свідоцтва про право власності на житло,  виданого 30 червня 2005 року виконавчим комітетом Славутицької міської ради Київської області, ОСОБА_1,  позивачці у справі,  ОСОБА_2  відповідачу у справі,  належить на праві спільної часткової власності приватизована квартира,  розташована за адресою: АДРЕСА_1

 

Відповідно до довідки КП „ЖКЦ" № 3125 від 25.06.2007 року в спірній квартирі зареєстровані ОСОБА_1,  позивачка у справі, ОСОБА_2 відповідач у справі,  та його неповнолітня донька ОСОБА_3. ,  ІНФОРМАЦІЯ_1народження.

Як вбачається із свідоцтва про право власності на нерухоме майно,  кожному із співвласників належить на праві спільної часткової власності 1/4 частка спірної квартири. Відповідно до  ст.  358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співласниками за їхньою згодою. Співласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном,  що є їхньою спільною частковою власністю.

Суд встановлює порядок користування спірною квартирою,  що є об"єктом спільної часткової власності виходячи із наступного.

Відповідно до п.6 ППВСУ „Про практику застосування судами законодавства,  що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок" № 7 від 4 жовтня 1991 року якщо виділ частки будинку в натурі неможливий,  суд вправі за заявленим позовом встановити порядок користування відособленими приміщеннями між учасниками спільної часткової власності.

Як видно із плану квартири,  вона складається з двох жилих кімнат площею 12, 6; 17, 3 кв.м. ,  підсобних приміщень та лоджій. Всі жилі кімнати ізольовані і не пов"язані між собою спільними входами. Виходячи із загальної жилої площі квартири в 29, 9 кв.м. ,  на кожного співвласника припадає по 14, 95 кв.м. .

Оскільки кімнат такої площі у спірній квартирі немає,  то за згодою позивачки їй підлягає виділенню в користування жила кімната площею 12, 6 кв.м. ,  а відповідачу - 17, 3 кв.м.  Решту приміщень спірної квартири : кухню,  ванну кімнату,  вбиральню,  дві лоджії,  коридор слід залишити у спільному користуванні,  оскільки вони за своїм призначенням мають використовуватись для задоволення потреб всіх користувачів квартири.

Судові витрати        позивачка просила з відповідача не стягувати.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.   ст.  130,  174,  209,  213-215 ЦПК України,

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Встановити наступний порядок користування квартирою,  розташованою за адресою: АДРЕСА_1

Виділити у користуванняОСОБА_1 жилу кімнату площею 12, 6 кв.м. ,  залишивши у користуванні ОСОБА_2 ізольовану кімнату розміром   17, 3 квадратних метра.

Решту приміщень квартири: кухню,  коридор,  ванну кімнату,  вбиральню,  лоджії -залишити у їх спільному користуванні.

Заява про апеляційне оскарження цього рішення може бути подана до суду протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Славутицький міський суд.

Головуюча

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація