Судове рішення #1761037
Справа №2-43/2008

Справа №2-43/2008

 

РІШЕННЯ

Іменем України

4 березня 2008 року                                                                                    с. Мазурівка

Чернівецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого: судді Стадника І.М.,

при секретарі Яворській М.М.,

з участю позивачки - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до районного суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що від шлюбу з відповідачем вони мають трьох дітей, які зараз проживають з нею та перебувають на її утриманні, проте відповідач не надає допомоги на утримання дітей.

В судовому засіданні позов підтримала на умовах, викладених у позовній заяві і пояснила, що коли чоловік перебував на заробітках, змушена була перейти з дітьми проживати до колишнього чоловіка своєї померлої сестри. ОСОБА_2 допомоги на утримання дітей не надає, а тому просить стягувати з нього на утримання дітей аліменти в розмірі 600 грн.

Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково - погоджується сплачувати аліменти на утримання дітей в розмірі 300 грн. на місяць, проте не може їх сплачувати у розмірі, про який просить позивачка. Він поки ніде не працює, проте коли працював, то заробляв біля 1200-1500 грн. на місяць. Крім того, в разі влаштування на роботу хоче спочатку облаштувати своє життя, а вже потім передавати кошти на утримання дітей.

Заслухавши показання сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково  з наступних підстав.

Сторони зареєстрували шлюб 20 травня 1990 року в Козлівській сільській раді Могилів-Подільського району Вінницької області.

Від спільного подружнього життя мають трьох дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження,, доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, і доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3народження.

Діти проживають з матір'ю та перебувають на її утриманні.

ОСОБА_2 не виконує в добровільному порядку свого обов'язку утримувати неповнолітніх дітей, що відповідно до ст. 180 СК України дає суду законні підстави для задоволення позову.

При визначенні розміру аліментів на дитину суд враховує стан здоров'я і матеріальне становище дітей - здорові та перебувають на утриманні матері, яка ніде не працює, нормальний стан здоров'я і матеріальне становище платника аліментів - ніде не працює, проте працездатний  і з його ж слів на заробітках заробляв 1200 грн. на місяць, не має інших дітей чи осіб, яких зобов'язаний утримувати, та приходить до висновку, що розумним і справедливим буде розмір аліментів у 450 грн. на місяць.

На підставі ст. 180, 182, 184 СК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 174, 212-215 ЦПК України, суд , - 

 

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4народження, який народився та проживає в с. Жеребилівка Могилів-Подільського району Вінницької області, на користь ОСОБА_1аліменти на утримання дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3народження в розмірі 450 (чотириста п'ятдесят) гривень щомісячно починаючи з 6 лютого 2008 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в розмірі 51 (п'ятдесят одна) грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.

Головуючий:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація