Судове рішення #1763930
7/320

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          


 28 лютого 2008 р.                                                                                    

№ 7/320  


Вищий  господарський суд  України у складі колегії  суддів:

головуючого судді:

Кочерової Н.О.,

суддів:

Рибака В.В.,

Черкащенка М.М.,

                                      за участю представників сторін:

від касатора -

від позивача –

Савицька О.В. - прокурор Ген. прокуратури України;

Хімікус О.С.;

від відповідача –

Колесніченко І.В., Шаповал С.М.;


розглянувши  матеріали касаційного  подання


Заступника прокурора Дніпропетровської області

на  рішення

господарського суду Дніпропетровської області від 18.11.2005р.

у справі

№7/320

за позовом

ТОВ "Еліта-Ялос"

до

ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат"

про

визнання недійсним договору


ВСТАНОВИВ:


ТОВ "Еліта-Ялос" м. Ялта смт. Паркова звернулось з позовом до ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" м. Кривий Ріг вул. Симбірцева, 1 про визнання недійсним договору купівлі-продажу цілісного майнового комплексу-пансіонату "Криворізький Гірник" від 21.11.03. № 360.

Рішенням господарського суду  Дніпропетровської області від 18.11.05 у справі № 7/320 ТОВ "Еліта-Ялос" в позові відмовлено з підстав відсутності будь-яких порушень сторонами чинного законодавства при його укладенні.

У касаційному поданні заступник прокурора Дніпропетровської області В.О. Прихожанов просить скасувати зазначене судове рішення як таке, що було прийняте без залучення до участі у справі Фонду державного майна України, тобто з порушенням процесуального законодавства (ст. 107 Господарського процесуального кодексу України); справу направити на новий розгляд до господарського суду  Дніпропетровської області.

Судова колегія розглянувши наявні  матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін та прокурора в судовому засіданні, дослідивши юридичну оцінку господарським судом першої інстанції обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права  прийшла до висновку про відсутність правових підстав для задоволення касаційного подання.

Матеріалами справи, що було також предметом дослідження  господарським судом Дніпропетровської області підтверджується наступне.

ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" засновано Державною акціонерною компанією "Укррудпром" на виконання спільного наказу Державного комітету промислової політики  України та Фонду державного майна України від 19.02.01 № 66/245 "Про  реорганізацію Дочірнього підприємства "Криворізький державний залізорудний комбінат".

Статут ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" зареєстровано виконавчим комітетом Криворізької міськради за № 04052169ю0050359 від 30.07.01.

21 листопада 2007 між сторонами був укладений договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу-пансіонат "Криворізький Гірник", який розташований в м. Ялта, смт. Паркове.

На час укладення цього договору органом уповноваженим здійснювати  управління майном, що увійшло до статутного фонду ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" було Міністерство промислової політики України на підставі Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" від 15.12.92 № 8-92.

Пунктом 7 цього декрету зупинено дію пункту першого постанови Верховної Ради України від 14.02.92 "Про управління майном підприємств, установ та організацій, що є у загальнодержавній власності" у частині повноважень Фонду державного майна України та заборони передачі  функцій по управлінню майном, що є загальнодержавною власністю, іншим органам державного управління".

Таким чином на час укладення  спірного договору купівлі-продажу, відповідно до чинного законодавства, органом який здійснював управління майном ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" було Міністерство промислової політики України.

При таких обставинах у ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" була відсутня необхідність отримання у Фонду державного майна України дозволу на продажу належного йому пансіонату "Криворізький гірник".

Листом від 24.11.03 № 10/5-2-2519 Міністерство промислової політики України, як орган уповноважений управляти майном  ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" надало дозвіл щодо продажу вказаного пансіонату (а.с. 42 т.1).

Належність у Правління  ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат" повноважень на реалізацію необоротних активів в сумі, що становить залишкову вартість пансіонату "Криворізький Гірник" підтверджується протоколом від 12.02.09 № 61 Спостережної ради, яким делеговано йому ці повноваження.

Балансова (залишкова) вартість пансіонату "Криворізький Гірник" станом на 01.10.09 становила 9740 тис. грн.

При таких обставинах посилання заступника прокурора Дніпропетровської області  В.О. Прихожанова в касаційному поданні на наявність правових підстав для перегляду рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.11.05 у справі  № 7/320 на підставі абз.2 ст. 107 ГПК України матеріалами справи не підтверджуються.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


ПОСТАНОВИВ:


Касаційне подання заступника прокурора Дніпропетровської області залишити без задоволення, а рішення господарського суду  Дніпропетровської області від 18.11.05 у справі № 7/320 –без зміни.




Головуючий, суддя                                                                   Н.Кочерова




Судді                                                                                                    В.Рибак




                                                                                                   М.Черкащенко




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація