Справа № 2а-7/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"21" лютого 2011 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Собко В.М. розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головне управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, про визнання дій протиправними та стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", -
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та стягнення невиплачених коштів, передбачених законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»мотивуючи позов тим, що являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії. На вихованні перебуває двоє дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народженя та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Обоє його дітей народилися після аварії на Чорнобильській АЕС і являються дітьми, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи.
На пенсійному обліку перебуває в Головному Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. З дня народження і по даний час разом із дітьми проживає в с. Стецева Снятинського району Івано-Франківської області, яке віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю. В зв’язку з чим на виплати та компенсації визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідач виплачує йому тільки щомісячну додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю, яка передбачена ст..51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»в розмірі 15% від прожиткового мінімуму встановленого для осіб які втратили працездатність, а виплати згідно вимог ч.2 ст. 39 та ч.1 п. 6 ст. 30 вищезазначеного закону не виплачує взагалі –що призвело до порушення його прав, тому змушений був звернутися до суду за захистом свої прав згідно закону.
Просить суду визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, щодо відмови перерахування доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю, доплату до пенсії за шкоду заподіяну його здоров’ю та щомісячну виплату на кожну дитину шкільного віку, яка народилась після ІНФОРМАЦІЯ_3 року від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до категорії 1 або 2 - згідно вимог ст. ст. 30, 39, 51 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов’язати Управління Пенсійного в Снятинському районі провести перерахунок та виплачувати йому доплату до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно ч. 2 ст. 39 вищезазначеного закону з 01.01.2006 року у розмірі однієї мінімальної заробітної плати та зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплачувати йому доплату до пенсії за шкоду заподіяну його здоров’ю згідно вимог п.3 ст. 51 ЗУ«Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»з 01.01.2006 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, щомісячну виплату у розмірі 50% мінімальної заробітної плати незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка народилась після ІНФОРМАЦІЯ_3 року від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до категорії 1 або 2 - згідно вимог ч. 1 п. 6 ст. 30 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»з 01.01.2006 року.
В судовому засіданні позивач заявив клопотання в якому зазначає, що від позовних вимог щодо зобов’язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплачувати йому щомісячну виплату у розмірі 50% мінімальної заробітної плати незалежно від інших виплат на кожну дитину шкільного віку, яка народилась після ІНФОРМАЦІЯ_3 року від батька, який на час настання вагітності матері має підстави належати до категорії 1 або 2 - згідно вимог ч. 1 п. 6 ст. 30 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»з 01.01.2006 року відмовляється і просить в цій частині позовні вимоги залишити без розгляду.
Представники відповідачів Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та залученого судом в якості другого відповідача Управління праці та соціального захисту населення Снятинської РДА проти позову заперечили, просять в такму відмовити.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Спірні правовідносини, які склалися між позивачем та Головним Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, регулюються Конституцією України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 та рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10рп/2008.
В судовому засіданні встановлено, що позивач проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується посвідченням громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю, НОМЕР_1 від 04.11.2009р., категорії 2. На даний час він ніде не працює та отримує пенсію за віком в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області, що стверджується пенсійним посвідченням №8077 видане 20.04.2006р.
Відповідно до ч.2 ст. 39 Закону України «Про «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції від 06.06.96 року) доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіологічного контролю, проводиться у розмірі встановленому для громадянам, які працюють на цій території, тобто у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п. 1 ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»(в редакції від 06.06.96 року) додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється Законом України про державний бюджет України на відповідний рік.
На даний час розмір мінімальної пенсії за віком визначений лише ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»№ 1058-IV і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, що втратили працездатність. Таким чином, розмір мінімальної пенсії за віком для осіб пенсійного віку повинен дорівнювати прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму затверджується Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік.
У відповідності до вимог ч.2 ст.99 КАС України для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шести місячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачем не викладено обставин для визнання причин пропущення строку звернення до суду поважними, а його юридична необізнаність не може бути визнана поважною причиною для поновлення строку звернення до суду. Закони, інші нормативно-правові акти є доступними для ознайомлення всіма громадянами, можливість обізнаності людини про те чи інше положення закону залежить виключно від бажання особи. Таким чином суд вважає, що позивачем пропущений строк звернення до суду з позовом починаючи з 01 січня 2006 року по 15 травня 2010 року. А тому в цій частині позов було залишено без розгляду.
Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вище викладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача в частині ст.. ст.. 39 ч. 2, 51 ч.1 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»базуються на законі, обґрунтовані і доведені в засіданні, і тому підлягають до задоволення, в частині ст.. 30 ЗУ«Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»залишити без розгляду .
Враховуючи вище наведене, керуючись ст.ст. 21, 24, 46, 55, 124 Конституції України, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Законом України «Про пенсійне забезпечення», Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року та 22 травня 2008 року, ст.ст. 86, 99, 100, 159 -163 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити частково.
Визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, щодо відмови перерахування доплати до пенсії ОСОБА_1 за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю та доплату до пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю згідно вимог п.1 ст. 51 та ч.2 ст. 39 ЗУ«Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 доплату до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно ч. 2 ст. 39 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»з 15 травня 2010 року у розмірі однієї мінімальної заробітної плати з урахуванням проведених виплат.
Зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_1 доплату до пенсії за шкоду заподіяну його здоров’ю згідно вимог п.1 ст. 51 ЗУ«Про статус і соціальний захист громадян які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи»з 15 травня 2010 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з урахуванням проведених виплат.
Судові витрати пов’язані з розглядом справи віднести за рахунок держави.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити повністю.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови через Снятинський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Головуючий : підпис
Суддя Снятинського районного суду: В.М.Собко
- Номер:
- Опис: про визнання рішення протиправним та зобов'язання виконати певні дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 2а-7/11
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Собко В.М. В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.02.2016
- Дата етапу: 25.02.2016
- Номер:
- Опис: про визнання рішення протиправним та зобов'язання виконати певні дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 2а-7/11
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Собко В.М. В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.03.2016
- Дата етапу: 19.05.2016
- Номер: 2-а/412/15979/11
- Опис: про визнання нечинним рішення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-7/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Собко В.М. В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до суду касаційної інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.12.2008
- Дата етапу: 27.11.2013