ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" лютого 2008 р. Справа № 9/164
Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович
розглядаючи справу
за позовом Відкрите акціонерне товариство "Чернівецький завод сільськогосподарського машинобудування "
до відповідачів Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці
про визнання недійсним Рішення №67 від 12.04.2007р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату(неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих стра
за участю представників:
позивача: не з’явився
відповідача: Шаховцева Т.В. доручення №125/01 від 09.01.2008р..
СУТЬ СПОРУ:
ВАТ «Чернівцісільмаш» звернулося із позовною заявою про визнання недійсним рішення Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м.Чернівці №67 від 12.04.2007 року.
Представник позивача в судових засіданнях 31 січня 2008 року та 11 лютого 2008 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі, обґрунтовуючи окремим порядком нарахування та сплати авансових платежів, сплатою страхових внесків в пропорційних розмірах.
Позивач належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання 28 лютого 2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 471284 яке вручено позивачу 19.02.2008 року, проте позивач явку свого представника в судове засідання не забезпечив.
Нез’явлення представника позивача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.
Відповідач у запереченні на позовну заяву та його представник в судових засіданнях заперечує проти позову, обґрунтовуючи законністю прийнятого рішення.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.
Управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці було проведено перевірку своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України та достовірності подання даних про застрахованих осіб, які використовуються у системі персоніфікованого обліку ВАТ «Чернівцісільмаш» у період з 28.03.2007р. по 13.04.2007р. та складено акт № 20 від 16.04.2007р.
За результатами перевірки начальником управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці було винесено Рішення № 67 від 12.04.2007р. про накладення штрафу в розмірі 49 404 грн. 22 коп. та нарахування пені в розмірі 10 532 грн. 76 коп..
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
У відповідності до приписів ч. 6 ст. 20 вказаного Закону «Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць; для страхувальників, зазначених у пункті 5 статті 14 цього Закону, - квартал.
При цьому в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).»
Отже перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), тільки у випадку здійснення виплат протягом базового звітного періоду, тобто до 20 числа наступного місяця після нарахування.
Матеріалами справи встановлено, що позивач порушив граничні строки сплати страхових внесків за період 2004-2006 років, здійснюючи перерахування страхових внесків пізніше 20 числа наступного місяця після нарахування.
На підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Управління Пенсійного фонду України є органом державної влади і, відповідно, її діяльність має підпорядковуватись вимогам наведеної норми Конституції України вимогам чинного законодавства.
Рішення Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці №67 від 12.04.2007 року прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У позові відмовити.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Г. Чорногуз