Судове рішення #17715124

08.09.2011                                                                                 2-а-4284/11

                                                                       

                                                       П О С Т А Н О В А

                                              І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

          08 вересня   2011 року                                             Суддя Новоазовського  районного суду  

                                                                                            Донецької області Преснякова А.А.,  

розглянувши у скороченому провадженні  адміністративну справу за адміністративним позовом  ОСОБА_2  до Управління Пенсійного фонду України в Новоазовському районі Донецької області (далі –УПФУ в Новоазовському районі) про  поновлення строку для звернення до суду, визнання бездіяльності протиправною  та зобов’язання нарахувати та сплатити недоотриману соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,

                                                         В С Т А Н О В И В :

       Позивач 25.08.2011 року звернувся до суду з  даним адміністративним позовом. Просить  поновити йому строк для звернення до суду за захистом порушених прав  з  25.02.2011  року , визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Новоазовському районі Донецької області по невиконанню  вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо не нарахування  йому  щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, а також просить  зобов’язати  відповідача нарахувати та сплатити недоотриману соціальну допомогу починаючи з  25.02.2011 року    відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни»в розмірі 30 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на відповідний період часу.            

            Відповідач не надав  суду ані  заперечень проти позову, ані заяви про визнання позову. За  вказаних обставин, суд визнав можливим розглянути справу у порядку скороченого провадження на підставі наявних у справі доказів.

            ОСОБА_2    народився  ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, має правовий статус дитини війни.

     Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»(2195-15), що набрав чинності з 01.01.2006 року, який встановлює статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки, дитина війни - це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) другої світової війни було менше 18 років.     

   Відповідно до закону України Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" N 3491-VI від 14.06.2011 року, що набрав чинності 18.06.2011 року,  ст.7 Прикінцевих  положень п. 4 установлено,  що у 2011 році норми і положення статті  6  Закону  України  "Про соціальний захист  дітей  війни" застосовуються  у порядку  та  розмірах,  встановлених  Кабінетом  Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету  Пенсійного  фонду  України на 2011 рік".

     

          Згідно ст. 6 цього ж Закону дітям війни пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

          Водночас ст. 7 цього Закону передбачено, що фінансове забезпечення соціальних гарантій, передбачених законом, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.

        Відповідно до положень ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.   

     

        На підставі викладеного, суд вважає, що вимоги позивача  підлягають  частковому задоволенню з визнанням неправомірним бездіяльність  відповідача по недоплаті позивачу  доплати до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком  з  25.02.2011 року по   18.06.2011 року, з зобов’язанням відповідача нарахувати та сплатити недоотриману соціальну допомогу  з  25.02.2011 року по 18.06.2011 року  з урахуванням фактично здійсненних  сум.

        На підставі викладеного, керуючись ст.ст.  8-11,17, 18, 94, 158-163 КАС України, Конституцією України, суд

                                                      П О С Т А Н О В И В:

    Позов  ОСОБА_2  до Управління Пенсійного фонду України в Новоазовському районі Донецької області  про  поновлення строку для звернення до суду, визнання бездіяльності протиправною  та зобов’язання нарахувати та сплатити недоотриману соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» задовольнити  частково.  

     Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Новоазовському районі Донецької області по невиконанню з   25.02.2011 року   по 18.06. 2011 року вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»щодо ненарахування  ОСОБА_2   підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

      Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Новоазовському районі Донецької області провести нарахування  та виплатити  ОСОБА_2  щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з  25.02.2011 року по 18.06.2011 року , виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично виплачених сум.


   В задоволенні іншої частини позовних вимог  ОСОБА_2  відмовити.


  Постанова в частині стягнення соціальної допомоги відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  підлягає негайному виконанню  у межах суми стягнення за один місяць.

       Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

       Апеляційна скарга  подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Новоазовський районний суд протягом десяти днів з дня отримання  копії постанови, а суб’єктом владних повноважень відповідно до вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 186 КАС України.

       Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

           Суддя                                

  • Номер: 2-а/2303/2347/11
  • Опис: Про визннання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4284/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Преснякова А.А.
  • Результати справи: змінено
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.07.2011
  • Дата етапу: 17.01.2013
  • Номер: 2-а/1511/5210/11
  • Опис: про визнання відмови дача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни безпідставною
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4284/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Преснякова А.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.08.2011
  • Дата етапу: 02.11.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація