Судове рішення #17756674

    

     

У Х В А Л А


08 липня 2011 р.  Справа № 2а/0470/8025/11



          Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Коренев А.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Нікопольського комунального підприємства «Нікопольтеплоенерго»до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області  про визнання висновку недійсним,-

ВСТАНОВИВ

Позивач, Нікопольське комунальне підприємство «Нікопольтеплоенерго», звернувся до суду з позовом до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області  про визнання недійними вимог Південно-Західного об’єднаного контрольно-ревізійного відділу в м.Нікополі Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області, викладених в висновку від 19.05.11 на заперечення.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття провадження в адміністративній справі за даним позовом, суддя виходить з наступних обставин.

Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Положеннями п.1 ч.1 ст.109 КАС України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з ч.1 та ч.2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративного суду можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Викладені положення кореспондуються з нормами п.1 ч.2 ст.17 КАС України, відповідно до яких юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Під нормативно-правовими актами розуміються рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб, і які призначені для неодноразового застосування щодо цього коло осіб.

Під правовими актами індивідуальної дії розуміються рішення, які є актами одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації. Конституційним Судом України зазначено, що за своєю природою ненормативні акті, на відміну від нормативних, встановлюють не загальні правила поведінки, а конкретні приписи, звернені до окремого індивіда чи юридичної особи, застосовуються одноразово й після реалізації вичерпують свою дію.

Зі змісту позовної заяви, доводів, якими позивач обґрунтовує її вимоги, а також документів, долучених до позову, вбачається, що ним оскаржується висновок на зауваження (заперечення) (від 22.04.11 б/н) до акту ревізії Нікопольського комунального підприємства від 05.04.11 №970-19/11.

За змістом Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» та Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.06 № 550, висновок за результатами розгляду зауважень об’єкта контролю є письмовим документом, який затверджується керівником органу служби або його заступником, за результатами здійсненого аналізу правильності обґрунтувань, викладених у запереченнях (зауваженнях), що дається в строк не пізніше ніж 15 робочих днів після отримання таких  заперечень. З викладеного слідує, що висновок контролюючого органу є тим документом суб’єкту владних повноважень, що безпосередньо не породжує ніяких правових наслідків та не є нормативно-правовим актом чи актом індивідуальної дії, а відтак не є рішенням в розумінні п. 1 ст. 17 КАС України. Так і факти, наведені в оскаржуваному позивачем висновку безпосередньо не породжують у нього прав та обов’язків, не носять обов’язкового характеру для нього, не встановлюють, не припиняють та не змінюють правовідносини, що свідчить про відсутність спору. Відповідно до Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.06 № 550, за результатами проведеної ревізії органом служби у визначений порядком строк на адресу об'єкту контролю надсилається письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування. Саме така пред’явлена вимога суб’єкта владних повноважень є обов’язковою до виконання, та, у разі незгоди з нею, може бути оскаржена до суду за правилами адміністративного судочинства.

За викладених обставин розгляд справи за заявою позивача не належить до юрисдикції адміністративного суду, визначеної ст.17 КАС України, а відтак суддя, з огляду на положення п.1 ч.1 ст.109 КАС України, відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 17, 109, 165, 186 КАС України, суддя, -

 

УХВАЛИВ

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Нікопольського комунального підприємства «Нікопольтеплоенерго» до Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області  про визнання висновку недійсним.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст.186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили згідно зі ст.254 КАС України.


Суддя                        А.О. Коренев

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація