копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2011 р. Справа № 2а/0470/4493/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Маковська О.В.,
при секретарі Кравець Є.С.,
розглянувши у місті Дніпропетровську в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Дніпропетровського міського управління Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Дніпропетровській області до громадянки Узбекистану ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та інтересах своєї дитини ОСОБА_3 про видворення за межі України,-
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровське міське управління Головного Управління Міністерства Внутрішніх справ України в Дніпропетровській області (далі – ГУМВС, позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до громадянки Узбекистану ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та інтересах своєї дитини ОСОБА_3, в якій просить вирішити питання про примусове видворення за межі України громадянки Узбекистану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах своєї неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що громадянка Узбекистану ОСОБА_2 постійного місця проживання та родичів на території України немає, особистими заощадженнями на території України не володіє, коштів на перебування в Україні та повернення до Батьківщини їй бракує, близьких родичів громадян України не має, інших підстав для оформлення дозволу на імміграцію в Україні також не має.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач надала заяву про розгляд справи без її участі, позов визнає в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Судом встановлено, що громадянка Узбекистану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка постійно проживає в Узбекистані, прибула в Україну 20.10.2010 року через КПП Державної прикордонної служби України «Козача Лопань» по національному паспорту НОМЕР_1, виданому 18.09.2010 МВС Узбекистану терміном дії до 27.10.2013. Громадянка Узбекистану ОСОБА_2 прибула разом з неповнолітньою дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 для подальшого проживання та працевлаштування.
18.12.2008 Дніпропетровським окружним адміністративним судом прийнято постанову про видворення за межі України в примусовому порядку громадянку Узбекистану ОСОБА_2 та її неповнолітніх дітей. Красногвардійським РВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області було примусово видворено з території України по національному паспорту НОМЕР_2, виданого 02.01.2007 МВС Узбекистану терміном до 27.10.2013, з забороною в’їзду на територію держави терміном на три роки, але громадянка ОСОБА_2 прибула на територію України за новим паспортом разом з неповнолітньою дитиною ОСОБА_3.
Вивченням особистості відповідача було встановлено, що громадянка ОСОБА_2 знаходиться на території України незаконно, підстав для продовження терміну перебування в Україні не має та територію України добровільно не покине, особистими заощадженнями на території України не володіє, коштів на перебування в Україні та повернення до Батьківщини їй бракує, близьких родичів, проживаючих в Україні на законних підставах, не має.
Згідно з ч.2 ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземець та особа без громадянства може бути видворений за межі України у разі якщо: його діяльність на території України негативно впливає на відносини України з іншою державою; він вчинив адміністративне правопорушення після виконання адміністративного стягнення; у нього немає законних засобів існування, достатніх для забезпечення його перебування в Україні та виїзду з України, у розмірі, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Частинами 3, 4 цієї ж статті передбачено, що рішення про видворення іноземця та особи без громадянства за межі України приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України на підставах, визначених у частині першій цієї статті, супроводжується забороною подальшого в'їзду в Україну строком до десяти років, а на підставах, визначених у частині другій цієї статті, може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення зазначеного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України.
Крім випадків, зазначених у частині першій цієї статті, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів охорони державного кордону (стосовно осіб, затриманих ними у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону України) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку.
Частиною 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі прийняття рішення про видворення іноземця та особи без громадянства за межі України в її паспортному документі негайно анулюється віза і вилучаються документи на право перебування в Україні.
Згідно з ч.8, 9 ст.32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», органи внутрішніх справ, органи охорони державного кордону або Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх зверненням постанови адміністративного суду затримати і примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець та особа без громадянства будуть ухилятися від виїзду, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі органами охорони державного кордону до суміжної держави.
Така постанова приймається судом за зверненням органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець та особа без громадянства будуть ухилятися від виїзду.
Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Примусово видворити за межі України громадянку Узбекистану ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, разом з неповнолітньою дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Допустити постанову суду до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили
СуддяО.В. Маковська
О.В. Маковська
О.В. Маковська