Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1777402625


УХВАЛА

16 грудня 2024 року

м. Київ

справа № 344/5679/21

провадження № 13-39 зво 24

Суддя Великої Палати Верховного Суду ОСОБА_1 , розглянувши клопотання адвоката ОСОБА_2 , подане в інтересах ОСОБА_3 про проведення розгляду заяви адвоката ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_3 , в режимі відеоконференції,

встановив:

Провадження за заявою адвоката ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_3 про перегляд ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 квітня 2021 року та ухвали Івано-Франківського апеляційного суду від 12 травня 2021 року з підстав встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні справи судом призначено до розгляду Великою Палатою Верховного Суду на 29 січня 2025 року об 11 годині 00 хвилин.

Від адвоката ОСОБА_2 , який надає правничу допомогу ОСОБА_3 на підставі ордеру ВО № 1092886 від 10 грудня 2024 року, надійшло клопотання про проведення судового засідання у даній справі за його участю в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів. Обґрунтовано клопотання тим, що у зв`язку з веденням правового режиму воєнного стану в Україні, територіальною віддаленістю місцерозташування суду та його робочого місця, адвокат має об`єктивні перешкоди для явки в судове засідання Верховного Суду.

Відповідно до п. 4-1 ч. 1 ст. 336Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 4 ст. 336КПК України, учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.

Клопотання адвоката ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам щодо форми і змісту та подане з дотриманням правил процесуального закону.

Враховуючи викладене, клопотання адвоката ОСОБА_2 необхідно задовольнити та забезпечити його участь у судовому засіданні за межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись статтею 336 КПК України,

постановив:

Клопотання адвоката ОСОБА_2 , подане в інтересах ОСОБА_3 , задовольнити.

Забезпечити участь адвоката ОСОБА_2 під час розгляду заяви адвоката ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_3 про перегляд ухвали Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 квітня 2021 року та ухвали Івано-Франківського апеляційного суду від 12 травня 2021 року з підстав встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні справи судом 29 січня 2025 року об 11 годині 00 хвилин, з використанням власних технічних засобів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ВКЗ), з`єднавшись з обліковим записом ОСОБА_2 за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 .

Роз`яснити адвокату ОСОБА_2 , що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua, за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснитиадвокату ОСОБА_2 , що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник провадження, який подав відповідне клопотання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація