Судове рішення #1778037

 

 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

 13.02.2008 р.                                                                                                     № 9/285 

 

За позовом

ОСОБА_1

 

До

Тимчасово виконуючого обов'язки начальника Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві Тощева Романа Володимировича

 

про

оскарження дій

 

Суддя: Кротюк О.В.

Секретар судового засідання: Гончаренко С.В.

 

Представники:

 

 

Від позивача

ОСОБА_2(дов. Від 06.11.2007 р.)

 

Від відповідача

Не прибув

 

Обставини справи:

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.11.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 9/285 і об'єктивного розгляду справи судом вжито відповідних заходів: встановлено строк для проведення підготовчого провадження, про що належним чином повідомлено сторін по справі, крім того зобов'язано позивача надати установчі документи для встановлення повноважень особи, що підписала позовну заяву.

31.01.2008 р. представник відповідача в судовому засіданні повідомив про те, що рішення відповідача за результатами винесення якого позивач оскаржує дії відповідача скасовано, права позивача не порушені, про що відомо позивачеві, в зв'язку з чим суд зобов'язав позивача привести позовні вимоги у належний стан. 

В судове засідання, яке відбулося, 09.02.2008 р. представник позивача з'явився,  проте витребувані судом документи не надав, оскільки не сформував позовні вимоги відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

09.02.2008 р. судом зобов'язано позивача привести адміністративний позов відповідно до статті 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

13.02.2008 р. позивач не виконав вимоги суду.

Вивчивши матеріали справи, суд

 

встановив:

відповідно до положень статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Згідно зі ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: 1) позовну заяву подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності; 2) позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи; 3) у провадженні цього або іншого адміністративного суду є адміністративна справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет спору і з тих самих підстав; 4) позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності; 5) надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви; 6) особа, яка має адміністративну процесуальну дієздатність і за захистом прав, свобод чи інтересів якої у випадках, встановлених законом, звернувся орган, або інша особа, заперечує проти адміністративного позову і від неї надійшла відповідна заява; 7) провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом; 8) позивач до закінчення судового розгляду залишив судове засідання без поважних причин і не звернувся до суду із заявою про судовий розгляд за його відсутності. Про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками підготовчого провадження суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) зупинення провадження у справі; 3) закриття провадження у справі; 4) закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду. В ухвалі про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду зазначається, які підготовчі дії проведені, і встановлюються дата, час та місце розгляду справи.

Враховуючи те, що позивачем не сформовані відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України позовні вимоги, суд встановив, що провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, а позивач не усунув недоліки у строк, встановлений судом, в зв'язку з чим позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. п. 1 ч. 1 ст. 121, п. 7 ч. 1 ст. 155, ст.160, 165Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва, -

 

У Х В А Л И В:

1.          Позовну заяву ОСОБА_1 до Тимчасово виконуючого обов'язки начальника Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві Тощева Романа Володимировича про оскарження дій залишити без розгляду.

2.          Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

3.          Ухвалу направити сторонам.

 

Суддя                                                                                                                                            О.В.Кротюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація