Справа № 2-6
2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2008 року
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Стрельченко Т.Г.
при секретарях Нестеренко О.В., Коркішко А.М.
з участю адвоката ОСОБА_1
представника ОСОБА_2
позивача ОСОБА_3
відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нові Санжари справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про захист гідності і честі, -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2007 року ОСОБА_3 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_4 про захист гідності і честі, стягнення моральної шкоди.
Позивач зазначила, що вона і відповідачка здійснюють підприємницьку діяльність на ринку в с. Нехвороща Новосанжарського району, де між ними склалися неприязні відносини. Два останні роки, в присутності інших приватних підприємців, ОСОБА_4 постійно ображає ОСОБА_3, чим принижує її честь і гідність. Це проявляється в грубих образах, нетактовній поведінці.
Так 25 листопада 2006 року, близько 7-00 год. вони перебували на території ринку в с. Нехвороща, де здійснювали свою підприємницьку діяльність і між ними виникла сварка через розташування їх торгівельних місць. ОСОБА_4 підійшла до торгівельного місця ОСОБА_3, зробила їй зауваження, нетактовно дала непристойну оцінку особистим її якостям, штовхнула рукою столик для товарів. Вказаними діями спричинила моральну шкоду, яку позивачка прохає стягнути з відповідача.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, посилаючись на вищевикладені обставини.
Відповідач та її представник проти позову заперечують, вважають позовні вимоги безпідставними та необґрунтованими.
Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, свідків, представника, думку адвоката, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Як вбачається із змісту ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, у приниженні честі, гідності, а також ділової репутації фізичної особи.
Згідно ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявністю її вини.
Згідно зі ст. 21-22 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах, які закріплені цією Конституцією, та гарантуються нею і не можуть бути скасовані.
Як вбачається із змісту ст. 28 Конституції України кожен має право на повагу його гідності. Як етична і правова категорія, гідність включає усвідомлення особою і оточуючими факту володіння нею сукупністю певних моральних і інтелектуальних цінностей, а також повагу до самої себе. Гідність особи визначається не лише самооцінкою суб'єкта, а й його об'єктивною оцінкою іншими людьми.
Із постанови Новосанжарського районного суду Полтавської області від 30 липня 2007 року про закриття кримінальної справи по обвинуваченню ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 122 КК України у зв'язку з актом амністії вбачається, що 25 листопада 2006 року приблизно о 7-00 год. ранку позивач і відповідач перебували на території ринку в с. Нехвороща Новосанжарського району, де здійснювали свою приватну підприємницьку діяльність, між ними виникла сварка з приводу розташування їх торгівельних місць. ОСОБА_4 підійшла до ОСОБА_3 і зауважила про те, що позивачка невірно розташувала свою торгівельну палатку, штовхнула рукою столик для товарів. Після чого ОСОБА_3 вибігла з палатки до ОСОБА_4 та схопила руками волосся на голові та за пальці кісті правої руки потерпілої, чим спричинила тілесне ушкодження згідно висновків експерта № 275 від 11-12 грудня 2006 року та комісійної судово-медичної експертизи №7 від 25.01.2007 року у вигляді „перелому в області переднього краю проксимальної частини голівки середньої фаланги, припухлість м'яких тканин в області четвертого пальця правої кисті” , спричинивши ушкодження середнього ступеня тяжкості по критерію тривалого розладу здоров'я.
Свідок ОСОБА_5 суду пояснила, що ОСОБА_4 25 листопада 2006 року, зранку, підійшла до торгової палатки ОСОБА_3 (матері її чоловіка) і почала нецензурно висловлюватись на адресу позивача. Потім ОСОБА_3 вийшла з палатки та схватила руками за волосся ОСОБА_4
Свідок ОСОБА_6 суду пояснила, що 25 листопада 2006 року на ринку в с. Нехвороща спочатку сварились між собою ОСОБА_3 з ОСОБА_7 остання штовхнула торгову палатку ОСОБА_3
Свідок ОСОБА_7 пояснила, що 25 листопада 2006 року близько 7 год. в с. Нехвороща вона підійшла до ОСОБА_3 для вирішення питання розміщення торгівельних палаток. ОСОБА_4 ОСОБА_3 не ображала, а лише попередила, що наступного разу не подвине свою торгову палатку.
Пояснила, що позивачка перед судовим засіданням прохала не приходити до суду.
Аналогічні пояснення дали ОСОБА_8 та ОСОБА_9
Проаналізувавши матеріали справи суд вважає, що не знайшов своє підтвердження факт порушення прав ОСОБА_3 з боку ОСОБА_4 у формі приниження її гідності, честі, шляхом образи її 25.11.2006 року.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 214, 215, 218, ЦПК України ст. 23, 1167 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
В позові ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про захист гідності і честі відмовити.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області.
Суддя (підпис)
Відповідає оригіналу
Голова Новосанжарського
районного суду Т.Г. Стрельченко
- Номер: 2-зз/128/16/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-6/2008
- Суд: Вінницький районний суд Вінницької області
- Суддя: Стрельченко Т.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.11.2017
- Дата етапу: 28.12.2017