Судове рішення #17850768

                                                  

                                                                            Справа  № 2-а-4432/11р.

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

                    

16.06.2011 року суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Безпрозванний В.В., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва про визнання протиправною бездіяльність відповідача та зобов’язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

          В травні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому  просив визнати дії управління ПФУ у Корабельному районі м. Миколаєва щодо перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за 2007 рік в розмірі 1 197,97 грн., неправомірними; зобов’язати управління УПФ у Корабельному районі м. Миколаєва провести перерахунок пенсії з 01 липня 2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за 2008 рік в розмірі 1573,99 грн.

В липні 2009 року позивач звернувся до управління УПФ у Корабельному районі м. Миколаєва із заявою, в якій просив провести перерахунок пенсії згідно з п.2 ст.40 ЗУ «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», на що отримав відмову.

Посилаючись на те, що здійснивши перерахунок пенсії на підставі заробітної плати за 2007 рік, з якої повністю сплачено страхові внески, коригуючи її на показник середньої заробітної плати за 2007 рік, відповідач тим самим не осучаснив заробіток, а навпаки провів його штучне зниження, чим порушив її конституційні права.

Ухвалою від 20.05.2011 року у справі відкрито скорочене провадження, а 08.06.2011 року надійшло заперечення відповідача, в якому останній посилається на  ті підстави, що  рішенням  Конституційного Суду України від 22.05.2008  р.  зміни, що  були внесені  до статей 40, 42  Закону  України «Про загальнообов’язкове державне  пенсійне  страхування» в частині визначення   показника заробітної плати та порядку проведення  перерахунку  пенсій, були визнані  неконституційними, а рішення  щодо  відновлення  дії  зазначеної  норми  в попередній  редакції не  приймалось.   

До законодавчого  врегулювання  питання  визначення  показника заробітної плати в середньому на одну особу  в цілому по Україні, з якої  сплачено  страхові внески, перерахунок  пенсії  позивача здійснено відповідно до п.п.3 п.11 Постанови  Кабінету Міністрів України від  28.05.2008 р. № 530  із застосуванням  показника  заробітної плати  в середньому на  одну  особу в цілому  по Україні  за  2007 рік (1197,91 грн.).  

Оцінивши повідомлені  позивачем, відповідачем  обставини, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких  підстав.     

Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва та отримує пенсію за віком. Після призначення  пенсії  позивач продовжує  працювати.

В липні 2009  р.  позивач  звернувся  до  відповідача з заявою про  перерахунок  пенсії  у відповідності  до  ч. 4  ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому відповідачем неправомірно було  здійснено перерахунок  пенсії позивача із застуванням  показника заробітної  плати   в середньому  на одну особу в цілому  по Україні, з якої  сплачено  страхові внески та яка відповідно до  Закону  враховується для обчислення  пенсії, за 2007 рік (1197,91 грн.).     

Так, згідно ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.   

Відповідно до п.п.3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. №530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону №1058-15 продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначеного в частині першій статті 40 Закону №1058-15, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону №1058-15 враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Згідно п.п. 2 п.11 Постанови  Кабінету  Міністрів України  від  28.05.2008 р.  №530 "Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" для обчислення  пенсії відповідно  до  ч. 2  ст.40 Закону  України «Про  загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування»використовується  середня заробітна  плата (дохід) в середньому  на одну застраховану  особу в цілому  по  Україні, з якої сплачено страхові внески та яка  відповідно до  зазначеного  Закону  враховується  для обчислення  пенсії, за календарний рік, що передує  року звернення за призначенням пенсії.     

Насамкінець, суд виходить з того, що пенсія - це регулярна грошова виплата (у розрахунку на місяць), яка призначається у встановленому державою порядку як захід матеріального забезпечення за принципами загальнолюдської солідарності та субсидування; пенсія є суворо періодичною виплатою, і, зазвичай, основним джерелом доходу пенсіонера, який нерозривно пов'язаний з його особою. Тому суд не може будь-якою конкретною датою визначити строк, до якого має виконуватися постанова суду. Ця дата може бути визначена лише подією, яка неминуче настане чи може настати. За викладених обставин суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача сплачувати суму перерахованої пенсії або до внесення відповідних змін у законодавство, які по-іншому врегульовуватимуть питання пенсійного забезпечення, виплати та отримання пенсій, або до виникнення права на новий перерахунок пенсії.

Разом з тим, ч.2 ст.99 КАС України встановлює для звернення до адміністративного суду шестимісячний строк, який, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відтак, з урахуванням строку давності на звернення до суду суд вважає можливим зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії позивачу на підставі показника середньої заробітної плати за 2008 рік лише за останні шість місяців, що передували дню звернення до суду, тобто починаючи з 20 листопада 2010 року, а не з 01 липня 2009 року, як того просить позивач.   

За  таких підстав дії відповідача  щодо застосування   при перерахунку пенсії  позивача показника  заробітної плати  (доходу) в середньому  на  одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  обчислюється  пенсія, за 2007 рік  у розмірі  1197,91  грн. визнаються судом неправомірними, а позовні  вимоги  щодо   зобов’язання    відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком  із застосуванням  показника  заробітної плати   (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка  відповідно  до  Закону  враховується  для обчислення  пенсії,  за  2008 рік  - 1573,99  грн. за період з 20 листопада 2010  р. такими, що  підлягають  задоволенню.

Крім того, у відповідності до ст.94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст.111, 112, ч.4 121  КАС України суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва про визнання дій неправомірними та про зобов’язання перерахунку пенсії, –задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 20 листопада 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за 2007 рік в розмірі 1 197,97 грн., неправомірними.

Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м. Миколаєва здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із використанням показника середньої заробітної плати по Україні в середньому на одну особу за 2008 рік, який дорівнює 1573 гривень 99 копійок, починаючи з 20 листопада 2010 року, а також виплатити різницю між перерахованою та отриманою пенсією, починаючи з 20 листопада 2010 року.

Зобов'язати управління Пенсійного Фонду України в Корабельному районі м.Миколаєва проводити виплати перерахованої пенсії до внесення відповідних змін у законодавство, які по-іншому врегульовуватимуть питання пенсійного забезпечення, виплати та отримання пенсій, або до виникнення права на новий перерахунок пенсії.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 3,40 грн. судового збору.

Постанову суду допустити до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання постанови апеляційної скарги.



     Суддя:                            В. В. Безпрозванний                            

  • Номер: 2-а/1511/5680/11
  • Опис: про визнання відмови дача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни безпідставною
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4432/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Безпрозванний В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.09.2011
  • Дата етапу: 16.11.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація