Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1785128091

Справа № 352/2422/24

Провадження № 2/352/818/24


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


18 грудня 2024 року                                         м. Івано-Франківськ


Тисменицький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді                        Олійника М.Ю.

за участю:

секретаря судового засідання                Кукули О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,


В С Т А Н О В И В :


Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивував тим, що він, на підставі Ордеру № 6 від 03.12.2007 року є користувачем житлового приміщення, яке складається з 1 кімнати в ізольованій квартирі за адресою: АДРЕСА_1 . Крім нього, відповідно до вищевказаного ордеру, право на користування квартирою мають ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . З 2014 року відповідач ОСОБА_2 за вказаною адресою у зазначеній квартирі не проживає, хоча вона там зареєстрована. ОСОБА_2 не бере участі в утриманні квартири, за комунальні послуги не сплачує, її речі також відсутні. Реєстрація відповідача у квартирі створює перешкоди у користуванні житловою площею, оскільки на неї, як на зареєстровану особу нараховуються комунальні послуги. Враховуючи викладене, позивач просив суд визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_2 .

Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_6 не з`явилися, але від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без їх участі, просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилася, надала заяву про визнання позову, а також просила провести судовий розгляд без її участі.

Частиною 1 ст. 82 ЦПК України встановлено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову (ч.4 ст.206 ЦПК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, з урахуванням відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимог підлягають задоволенню з таких підстав:

03 грудня 2007 року відповідно до Ордеру на житлове приміщення № 6 (а.с. 12) виданого Виконавчим комітетом Тисменицької міської ради ОСОБА_1 було надане житлове приміщення площею 16,90 м.кв., яке складається з однієї ізольованої кімнати в квартирі АДРЕСА_2 сім`ї у складі ОСОБА_1 , якого зазначено як основного квартиронаймача, ОСОБА_2 - дружина, ОСОБА_3 - доньки, ОСОБА_4 – доньки, ОСОБА_5 - матері.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим 24 листопада 2016 року Тисменицьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, актовий запис №98 (а.с.13).

Рішенням Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 05 лютого 2014 року шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 – розірвано (а.с.14).

Відповідно до заяви від 17 червня 2014 року, зареєстрованої в реєстрі № 859 ОСОБА_1 надав дозвіл на відкриття візи своїм дочкам: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.15).

З витягу № 10728-АП-08-2024 про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб від 30 серпня 2024 року (а.с.16) встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 з 18 лютого 2008 року, ОСОБА_4 з 17 жовтня 2013 року, за вказаною адресою також зареєстрований ОСОБА_1 з 18 лютого 2008 року.

З довідки від 03 серпня 2024 року за № 1839 виданої військовою частиною НОМЕР_2 встановлено, що солдат ОСОБА_1 перебуває на військовій службі з 28 липня 2023 року у в/ч НОМЕР_2 на посаді водія 3 піхотного відділення 3 піхотного взводу 2 піхотної роти по даний час (а.с.17).

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 47 Конституції України встановлено, що кожен має право на житло. Держава гарантує не тільки свободу його придбання, але й можливість стабільного користування житлом, його недоторканість, а також недопущення примусового позбавлення житла, не інакше, як на підставі закону і за рішенням суду.

Реалізація встановлених конституційних гарантій, поряд з іншими, відображається в збереженні житла за його власниками без обмежень, та в гарантії збереження житла в державному та комунальну житлову фонді за тимчасово відсутніми громадянами протягом шести місяців (ст. 71 Житлового кодексу України),членів сім`ї власника жилого приміщення протягом року (ст. 405 Цивільного кодексу України). Не проживання у жилому приміщенні понад встановлений строк без поважних причин, дають підстави для визнання цих осіб в судовому порядку такими, що втратили права користування ним (ст. 72 Житлового кодексу України, ст. 405 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ст. 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається житлове приміщення на протязі шести місяців, а відповідно до ст.72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки проводиться в судовому порядку.

Відповідно до ст. 107 Житлового кодексу України у разі вибуття наймача та членів його сім`ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім`я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім`ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

Як встановлено судом та підтверджено дослідженими в ході судового розгляду доказами відповідач ОСОБА_2 не проживає у квартирі АДРЕСА_2 дуже тривалий час, більше 10 років.

Предмет спору складають вимоги позивача щодо втрати відповідачем права на користування неприватизованим житловим приміщенням, а саме: квартирою АДРЕСА_2 , вказуючи на те, що відповідач не проживає у спірному житловому приміщенні, не несе витрати за житлово-комунальні послуги та відмовляється у добровільному порядку вирішити питання щодо зняття себе з реєстраційного обліку за вказаною адресою, таким чином, порушуючи права позивача, як користувача спірної квартири.

Отже, порушені права позивача та перешкоди в користуванні квартирою цілком можливо усунути шляхом визнання відповідача такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.

Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі, в тому числі, рішення суду про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою.

На підставі наведеного, керуючись ст. 5-8, 12-19, 23, 89, 128, 131, 136, 141, 197, 206,

258-259, 263-265, 268, 280-283 ЦПК України,


У Х В А Л И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_3 , такою, що втратила право на користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 .


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.


Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач:  ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .




Суддя                                                                  Максим ОЛІЙНИК





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація