Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1785145590


Єд. унік. № 243/9558/24

Провадження № 1-кп/243/1098/2024


В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 грудня 2024 року місто Слов`янськ


Слов`янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючий суддя ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,


розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в режимі відеоконференції кримінальне провадження № 12024053510000413 від 05.11.2024 на підставі обвинувального акту з угодою про визнання винуватості відносно


ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженця м. Слов`янськ Донецької області, громадянина України, який має середню освіту, не одруженого, не працевлаштованого, раніше не судимому, який зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,


у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України,


В С Т А Н О В И В :


Під час досудового розслідування 22.11.2024 між ОСОБА_5 та прокурором Слов`янської окружної прокуратури ОСОБА_3 укладено угоду про визнання винуватості.

За змістом обвинувального акту кримінальне правопорушення було вчинене при наступних обставинах.

Наприкінці вересня 2024 року, в денний час доби (більш точної дати та часу встановити не виявилось можливим), ОСОБА_5 , знаходився на покинутій садовій дільниці, яка розташована по вул. Гончарній, м. Слов`янськ, Краматорського району, Донецької області, де побачив 3 (три) зростаючі кущі дикорослих рослин роду конопель.

В цей же час, на тому ж місці у нього виник раптовий протиправний умисел, спрямований на незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичного засобу, обіг якого обмежено - канабісу, без мети збуту.

Реалізовуючи свій протиправний умисел, діючи умисно, у порушення вимог Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними», Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів» №770 від 06.05.2000 (зі змінами), посягаючи на суспільні відносини в сфері обігу наркотичних засобів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій ОСОБА_5 , перебуваючи на вищезазначеній покинутій садовій дільниці, руками зірвав гілки кущів дикорослих рослин роду конопель, тим самим незаконно придбав наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, для особистого вживання, без мети збуту.

Продовжуючи свій протиправний умисел, зірвані ним гілки кущів дикорослих рослин роду конопель, ОСОБА_5 помістив до власних речей, які були при ньому та пішки направився за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1 , тим самим незаконно почав зберігати наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, для особистого вживання, без мети збуту.

Продовжуючи реалізацію свого протиправного умислу ОСОБА_5 приніс зірвані ним гілки кущів дикорослих рослин роду конопель за адресою свого мешкання: АДРЕСА_1 , де залишив їх сушити у одній із кімнат вказаної квартири, тим самим продовжив незаконно зберігати наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, для особистого вживання, без мети збуту.

У подальшому, приблизно у другій половині жовтня 2024 року (більш точної дати та час встановити не представилось можливим) ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем свого мешкання, за допомогою металевого сита, перетер висушені ним гілки кущів дикорослих рослин роду конопель, тим самим незаконно виготовив наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, для особистого вживання, без мети збуту.

Частину виготовленого ним наркотичного засобу, обіг якого обмежено - канабісу, ОСОБА_5 поклав до паперових згортків та зіп - пакету, а іншу частину помістив до пластикового контейнеру та сховав за місцем свого мешкання в кухні, тим самим продовжив незаконно зберігати наркотичний засіб, обіг якого обмежено - канабіс, без мети збуту, для особистого вживання.

Під час проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , який відбувався 14.11.2024, з 12 годин 40 хвилин до 13 години 15 хвилин, виявлено та вилучено речовини рослинного походження зеленого кольору, які є наркотичним засобом, обіг якого обмежено - канабісом, маса якого, в перерахунку на суху речовину, становить 16,78 г, 1,29 г, 1,16 г, 2,15 г, 0,41 г, а усього 21,79 г.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 у скоєнні цього кримінального правопорушення визнав себе винним у повному обсязі та просив затвердити угоду про визнання винуватості від 22.11.2024, яку було ним укладено з прокурором. Він розуміє незаконність своїх дій, визнає наведені в обвинувальному акті обставини вчинення ним кримінального правопорушення, належність йому вилученого наркотичного засобу та не оспорює його вид та розмір, погоджується з кримінально-правовою кваліфікацією інкримінованого йому кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 309 КК України, усвідомлює небезпечність своєї протиправної поведінки.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що 22.11.2024 між прокурором ОСОБА_3 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора по цьому кримінальному провадженню, та підозрюваним ОСОБА_5 у присутності захисника ОСОБА_4 було укладено угоду про визнання винуватості, за умовами якої обвинувачений ОСОБА_5 у повному обсязі визнав свою винуватість у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, зобов`язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі обвинувального акту у судовому провадженні, співпрацювати зі стороною обвинувачення під час судового розгляду у даному кримінальному провадженні, повідомляти органи досудового розслідування про відомі факти вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинах проти здоров`я осіб, на території м. Слов`янська Краматорського району Донецької області. Також сторонами угоди визначено узгоджене між ними покарання, яке ОСОБА_5 повинен нести за вчинене кримінальне правопорушення, а саме - пробаційний нагляд строком на 1 рік. В угоді передбачені наслідки її укладання, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченому. Угода була підписана прокурором ОСОБА_3 , підозрюваним ОСОБА_5 та його захисником адвокатом ОСОБА_4 .

Розглядаючи питання про затвердження угоди суд виходить із наступного.

Відповідно до положень ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні можуть бути укладені такі види угод: 1) угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим; 2) угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Положеннями частини 2 статті 469 КПК України передбачено, що угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Згідно частини 5 статті 469 КПК України укладання угоди про визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні зазначив про те, що при укладанні даної угоди від 22.11.2024 були дотримані вимоги та правила Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, просив цю угоду затвердити та призначити ОСОБА_5 узгоджену по угоді міру покарання.

Обвинувачений ОСОБА_5 у судовому засіданні також просив затвердити укладену угоду про визнання винуватості від 22.11.2024, беззастережно підтвердив визнання ним винуватості у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, його ініціативу і добровільність укладання цієї угоди та можливість її виконання.

Висновком експерта № СЕ-19/113-24/6493-НЗПРАП від 18.11.2024, складеним в результаті проведення судової експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, встановлено, що речовини, надані на експертизу, є наркотичним засобом, обіг якого обмежено - канабісом. Маса канабісу у перерахунку на суху речовину 16,78 г, 1,29 г, 1,16 г, 2,15 г. Речовина на поверхнях сит, наданих на експертизу, є наркотичним засобом, обіг якого обмежено - канабісом. Маса канабісу у перерахунку на суху речовину 0,41 г.

Ухвалюючи вирок на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, підтверджених доказами та оціненими судом відповідно до статті 94 КПК України, суд дійшов висновку, що мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , воно правильно кваліфіковане за ч. 1 ст. 309 КК України, а саме - незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

Відповідно до положень статті 12 КК України кримінальні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 309 КК України є кримінальними проступками.

Судом встановлено, що дана угода про визнання винуватості від 22.11.2024 за своїм змістом та порядком укладання відповідає вимогам статей 468-470, 472 КПК України, положенням ч. 1 ст. 309 КК України, щодо правової кваліфікації кримінальних правопорушень та щодо узгодженої міри покарання у виді пробаційного нагляду, розмір та строк яких передбачено санкцією ч. 1 ст. 309 КК України. Шляхом вивчення документів кримінального провадження, заслуховування пояснень ОСОБА_5 суд переконався у тому, що укладання угоди є добровільним. Тобто, згідно положень частини 6 статті 474 КПК України не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Умови угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, наявні фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченим, тому угода підлягає затвердженню також з урахуванням особи обвинуваченого, який за місцем мешкання характеризується посередньо, на диспансерному обліку чи під профілактичним наглядом у лікаря-нарколога не перебуває, за медичною допомогою до психіатра не звертався, раніше не судимий.

Крім того, обвинуваченому роз`яснені положення частини 5, 6 та 7 статті 474 КПК України та положення статті 389-1 КК України «Умисне невиконання угоди про примирення або про визнання винуватості», які йому зрозумілі, ним усвідомлено, що наслідком укладання та затвердження угоди є його відмова від здійснення прав, передбачених частиною п`ятою статті 474 КПК України, обмеження його права на оскарження вироку згідно з положеннями статей 394 та 424 КПК України. Наслідки невиконання угоди обвинуваченому зрозумілі. Після таких роз`яснень обвинувачений не заперечував проти затвердження судом угоди про визнання винуватості.

Таким чином, за наслідками розгляду угоди у судовому засіданні, суд, перевіривши відповідність угоди вимогам кримінального процесуального та кримінального законів, врахувавши заслухані доводи сторін угоди, приходить до висновку про наявність правових підстав для прийняття рішення про ухвалення обвинувального вироку та затвердження угоди про визнання винуватості ОСОБА_5 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, та призначення узгодженої сторонами міри покарання у виді пробаційного нагляду.

Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувались.

Долю речових доказів вирішити у відповідності до положень ст.100 КПК України.

Процесуальні витрати за проведення експертизи слід стягнути з обвинуваченого на користь держави.

На підставі викладеного вище, керуючись статтями 374, 468-472 Кримінального процесуального кодексу України,

У Х В А Л И В :


Затвердити угоду від 22 листопада 2024, укладену між ОСОБА_5 та прокурором Слов`янської окружної прокуратури ОСОБА_3 про визнання винуватості у рамках кримінального провадження № 12024053510000413 від 05.11.2024 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.309 КК України, та призначити йому узгоджену сторонами міру покарання за ч. 1 ст. 309 КК України у виді пробаційного нагляду строком на 1 (один) рік.

На підставі положень статті 591 КК України покласти на ОСОБА_5 наступні обов`язки:

-періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи;

-не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Строк покарання ОСОБА_5 обчислювати з дня постановки на облік уповноваженим органом з питань пробації.

Стягнути з ОСОБА_5 процесуальні витрати за проведення судової експертизи № СЕ-19/113-24/6493-НЗПРАП від 18.11.2024 у сумі 2387,70 грн. на користь держави.

Речовий доказ у відповідності до положень ст. 100 КПК України, а саме: канабіс у перерахунку на суху речовину масою 16,58 г., 1,09 г., 0,96 г., 1,95 г, 0,21 г. та сита в кількості 2 шт., що зберігаються у ВП № 4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області за квитанцією № 230, - знищити.

Роз`яснити ОСОБА_5 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 3891 КК України.

Вирок суду на підставі угоди про визнання винуватості може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення: обвинуваченим, його захисником виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 КПК України, в тому числі нероз`яснення йому наслідків укладення угоди; потерпілим виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; нероз?яснення йому наслідків укладання угоди; невиконання судом вимог, встановлених частинами шостою та сьомою статті 474 КПК України; прокурором виключно з підстав: призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 КПК України угода не може бути укладена.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.


Суддя ОСОБА_1







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація