Копія: Справа № 2-75/08р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2008 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді Білецької В.І.
при секретарі Піпа Я.І..,
розглянувши на попередньому судовому засіданні в с-щі Велика Багачка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великобагачанської селищної ради та третіх осіб про визнання права власності на спадщину , -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 з 19.02.1983 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, який проживав в АДРЕСА_1.
Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами, розташованих по АДРЕСА_1, Ѕ частки житлового будинку з господарськими будівлями та приватизованої земельної ділянки загальним розміром 0, 12 га, розташованих по АДРЕСА_1.
Житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1 належав померлому ОСОБА_2 на праві особистої власності.
Житловий будинок , розташований по АДРЕСА_1 та приватизована земельна ділянка, розміром 0,12 га були придбані подружжям ОСОБА_1 під час перебування в зареєстрованому шлюбі.
Спадкоємцями першої черги за законом на вказану спадщину в рівних частках являються: позивачка ОСОБА_1 - дружина померлого та його сини - ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Кожний із вказаних спадкоємців має право на 1/3 частку у вартості житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1, на 1/6 частку у вартості житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1 та 1/6 частку у вартості приватизованої земельної ділянки.
Отже, кожному із спадкоємців у спадковому майні належить частка, загальна вартість якої становить 13 446 грн. 67 коп. + 1522 грн. 50 коп. + 1804 грн. 04 коп. = 16 773 грн. 21 коп.
Всі спадкоємці, у встановлений законодавством шестимісячний строк, подали до Великобагачанської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, тобто прийняли спадщину.
Посилаючись на те, що державний нотаріус відмовив їй в оформленні права на спадщину, в зв'язку з тим, що на вказану спадщину відсутні правовстановлюючі документи, які б відповідали вимогам чинного законодавства України, та інші спадкоємці, які відмовляються від спадщини, не подали до держнотконтори заяви про це, позивачка ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду і просила суд постановити рішення, яким визнати що померлому ОСОБА_2 на день його смерті належали на праві власності житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1, Ѕ частка житлового будинку з господарськими будівлями та приватизованої земельної ділянки в розмірі 0,12 га, розташованих по АДРЕСА_1.
З врахуванням того, що сини померлого відмовились від спадщини, позивачка просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, позначеними в характеристиці будинку літ. А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, погріб - літ. В, сарай - літ. Г, сарай - літ. Д, гараж - літ. Е, вбиральня - літ. Ж, огорожа - літ. N-1, розташованих по АДРЕСА_1 та визнати право власності на житловий будинок, позначений в характеристиці будівель та споруд літ. А-1, з господарськими будівлями, позначеними: сарай - літ. Б, гараж - літ. В, розташованих по АДРЕСА_1 та приватизовану земельну ділянку, розміром 0,12 га, яка розташована в АДРЕСА_2 та призначена для обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 свій позов підтримала і суду показала, що під час перебування в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 вони придбали у спільну сумісну власність будинок та приватизовану земельну ділянку розміром 0,12 га, розташовані по АДРЕСА_1.
Житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1 належав померлому ОСОБА_2 на праві особистої власності.
Спадкоємцями першої черги за законом являються два сини та вона - дружина померлого.
Сини ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовились від прийняття спадщини на ї користь.
Належну ОСОБА_3 частку в спадковому майні вона сплатила грошима в сумі 17 500 гривень. А ОСОБА_4 проживає разом з нею.
Просила суд постановити рішення, яким визнати що померлому ОСОБА_2 на день його смерті належали на праві власності житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1, Ѕ частка житлового будинку з господарськими будівлями та приватизованої земельної ділянки в розмірі 0,12 га, розташованих по АДРЕСА_1.
З врахуванням того, що сини померлого відмовились від спадщини, просила визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, позначеними в характеристиці будинку літ. А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, погріб - літ. В, сарай - літ. Г, сарай - літ. Д, гараж - літ. Е, вбиральня - літ. Ж, огорожа - літ. N-1, розташованих по АДРЕСА_1 та визнати право власності на житловий будинок, позначений в характеристиці будівель та споруд літ. А-1, з господарськими будівлями, позначеними: сарай - літ. Б, гараж - літ. В, розташованих по АДРЕСА_1 та приватизовану земельну ділянку, розміром 0,12 га, яка розташована в АДРЕСА_2 та призначена для обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Представник відповідача - Великобагачанської селищної ради Писаренко А.А. позов ОСОБА_1 визнали, не заперечують щодо визнання за гр. ОСОБА_1 права власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, розташований по АДРЕСА_1, житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_2 та приватизовану земельну ділянку площею 0,12 га, яка розташована по АДРЕСА_2.
Треті особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з»явились, про день розгляду справи належним чином були повідомлені.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача , вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 19.02.1983 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 (а.с.10).
На праві особистої власності ОСОБА_2 мав житловий будинок розташований по АДРЕСА_1 (а.с. 11-14).
Згідно договору купівлі-продажу подружжя ОСОБА_1 04.11.1999 року придбало житловий будинок з господарськими спорудами та приватизовану земельну ділянку розміром 0,12 га, розташованих в АДРЕСА_2 (а.с.15-21).
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 (а.с.8).
Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами, розташованих по АДРЕСА_1, Ѕ частки житлового будинку з господарськими будівлями та приватизованої земельної ділянки загальним розміром 0, 12 га, розташованих по АДРЕСА_1.
Спадкоємцями першої за законом на вказану спадщину в рівних частках являються: ОСОБА_1 - дружина померлого та його сини ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.9).
Кожний із вказаних спадкоємців має право на 1/3 частку у вартості житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1, вартість якого становить 40 340 грн., на 1/6 частку (1/2 ч:3) у вартості житлового будинку і земельної ділянки, розташованих по АДРЕСА_1, вартістю 1 522 грн. 50 коп. і 1 804 грн. 04 коп.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України - всі спадкоємці подали до державної нотаріальної контори заяви про прийняття я спадщини, тобто вони вважаються такими, що прийняли спадщину.
Сини ОСОБА_3 та ОСОБА_4 написали заяви про те, що вони відмовляються він належних їм часток в спадковому майні ОСОБА_2 на користь позивачки (а.с.29-30).
При таких обставинах справи, коли визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, суд приходить до висновку про ухвалення рішення про задоволення позову.
Суд приходить до висновку, що є підстави для визнання права власності на спадщину, що залишилась після смерті ОСОБА_2 за його дружиною ОСОБА_1.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1269, 1270,1274 ЦК України, ст.ст. 12,13 Закону України „Про власність”, ст.ст.10,11,60, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Визнати, що померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на день його смерті належали на праві власності житловий будинок з господарськими будівлями по АДРЕСА_1, Ѕ частка житлового будинку з господарськими будівлями та приватизованої земельної ділянки в розмірі 0,12 га, розташованих по АДРЕСА_1.
2. Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, позначений в характеристиці будинку літ. А-1, з господарськими будівлями та спорудами, позначеними: літня кухня - літ. Б, погріб - літ. В, сарай - літ. Г, сарай - літ. Д, гараж - літ. Е, вбиральня - літ. Ж, огорожа - літ. N-1, розташованих по АДРЕСА_1.
3. Визнати право власності за ОСОБА_1 на житловий будинок, позначений в характеристиці будівель та споруд літ. А-1, з господарськими будівлями, позначеними: сарай - літ. Б, гараж - літ. В, розташованих по АДРЕСА_1 та приватизовану земельну ділянку, розміром 0,12 га, яка розташована в АДРЕСА_2 та призначена для обслуговування житлового будинку і господарських будівель.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя - підпис.
Копія вірна: Голова суду -
Секретар -