ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" серпня 2011 р. Справа № 2a-2569/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кишинського М.І.
при секретарі Дякун М.М.
за участю:
позивача: ОСОБА_1
представник відповідача не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Відділу реєстрації актів громадянського стану Івано-Франківського міського управління юстиції
про визнання неправомірною відмови та зобов'язання вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі–позивач) звернулася в суд з позовом до відділу реєстрації актів громадянського стану Івано-Франківського міського управління юстиції (надалі–відповідач) про визнання неправомірною відмови та зобов'язання вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно відмовлено у внесенні змін до актового запису про народження позивачки в зв’язку з відсутністю документів. Позивач, вважає таку відмову протиправною, оскільки нею надано всі необхідні документи для підтвердження своєї дати народження, в тому числі свідоцтво про народження.
Позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі. Просить позов задовольнити повністю та зобов’язати відповідача внести зміни в актовий запис про її народження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Своїм право на подання заперечення не скористався. Заяв чи клопотань про розгляд справи за його відсутності або про інші поважні причини неявки в судове засідання суду не направив. Відповідно до змісту частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача – суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. За таких обставни, суд вбачав за належне розгляд справи проводити за відсутності представника відповідача, за наявними в матеріалах справи письмовими доказами.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач звернулась до відповідача з заявою про внесення змін до актового запису про її народження. В свою чергу, відповідачем дано письмовий висновок, де він вважає за неможливість виправити в актовому записі про народження від №15 від 22 березня 1967 року дату народження позивача з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2 в зв’язку з відсутністю документів та запропоновано позивачу звернутись до суду.
Приймаючи рішення по справі, суд виходить із наступного.
Згідно частини 1 статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (далі–Закон) відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Актовий запис цивільного стану – це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану (ч.3 ст.9 даного Закону).
Відповідно до змісту частини 2 статті 22 Закону та змісту пункту 2.5 Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» від 12 січня 2011 року № 96/5 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 за № 55/18793 внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою особи, щодо якої складено актовий запис.
Як вбачається з висновку відповідача, позивачем для підтвердження обставин позивачкою надані такі документи, а саме копія паспорта, ксерокопія свідоцтва про народження, ксерокопія довідки про розірвання шлюбу, ксерокопія актового запису про народження, ксерокопія актового запису про шлюб та ксерокопію актового запису про розірвання шлюбу.
Положенням «Про паспорт громадянина України» затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII передбачено, що паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Паспорт громадянина України (далі–паспорт) видається кожному громадянинові України паспортною службою органів внутрішніх справ (далі–паспортна служба) після досягнення 16–річного віку.
Відповідно до Положення «Про свідоцтво про народження» затвердженого Постановою Верховної Ради України вiд 26 червня 1992 року N 2503-XII свiдоцтво про народження є документом, що пiдтверджує факт реєстрацiї народження дитини. Свiдоцтво про народження пiдтверджує громадянство України особи вiком до 16 рокiв на пiдставi запису про громадянство її батькiв. Свiдоцтво про народження мiстить також вiдомостi про запис у книзi актiв громадянського стану про народження дитини, дату його складання та номер. Достовiрнiсть записiв у свiдоцтвi про народження скрiплюється пiдписом вiдповiдальної посадової особи та печаткою органу, що видав свiдоцтво.
З поданих позивачем до матеріалів справи копій свідоцтва про народження та паспорта громадянина України вбачається, що дата народження позивача являється ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідачем підписано та скріплено печаткою свідоцтво про народження позивача, однак, помилково внесено запис до книги актів громадянського стану, а саме зазначено дату народження позивача ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до пункту 2.19 Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» від 12 січня 2011 року № 96/5 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 за № 55/18793 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду.
Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивачем в судовому засіданні достатньо обґрунтовано та документально підтверджено свою дату народження поданими ним копіями документів. Відповідачем в свою чергу, не подано заперечення та всіх документів, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, як цепередбачено нормами КАС України та вимагалось судом в ухвалі від про відкриття провадження від 05 серпня 2011 року. Також, відповідачем, жодним чином не доведено та не підтверджено правомірності прийнятого ним рішення.
Таким чином, суд вбачає за необхідне зобов’язати відповідача внести зміни до актового запису про народження №15 від 22 березня 1967 року складеного відділом реєстрації актів громадянського стану Івано-Франківського міського управління юстиції, а саме виправити дату народження позивача з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати неправомірною відмову відділу реєстрації актів громадянського стану Івано-Франківського міського управління юстиції у внесенні змін у актовий запис про народження ОСОБА_1.
Зобов'язати відділ реєстрації актів громадянського стану Івано-Франківського міського управління юстиції внести зміни до актового запису про народження №15 від 22 березня 1967 року складеного відділом реєстрації актів громадянського стану Івано-Франківського міського управління юстиції, а саме виправити дату народження ОСОБА_1 з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Кишинський М.І.
Постанова складена в повному обсязі 02 вересня 2011 року.