12.09.2011
< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2011 р. Справа № 2а/0470/5425/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коренева А.О.,
при секретарі судового засідання Литвин Ю.Ю.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейден», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області, про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровський транспортний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, третя особа - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області, з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейден» про стягнення заборгованості в сумі 10 200 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор зазначив, що проведеною перевіркою ТОВ «Трейден» встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області проведене рейдову перевірку, під час якої було встановлено факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення тимчасового реєстраційного талону, ліцензійної картки, схеми маршруту та розкладу руху квитково-касового листа, чим порушено вимоги ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даними фактами 04.01.11, 05.01.11 та 20.01.11 складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215379, №215382, №215350, №215381, №215376, №215439. За встановлені факти порушень начальник територіального управління виніс Постанови від 03.02.11 №122185-122190 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 10 200 грн., копії яких були отримані посадовою особою відповідача особисто. Отримані постанови відповідачем не оскаржені, проте і не сплачені в законодавчо встановлені строки. Прокурор позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
В судові засідання, призначені на 09.06.11, 05.07.11, 04.08.11, 06.09.11, сторони не прибули, про дату, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином. Від Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю представника управління. Копія ухвали про відкриття провадження у справі та повістки направлені засобами поштового зв’язку за місцезнаходженням відповідача. Відповідно до відмітки на конверті, який повернувся на адресу суду, причина повернення «за закінченням строку зберігання» За правилами ст.33 та ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Заперечення проти позову чи клопотання про перенесення слухання справи від відповідача не надійшло.
Суд вважає можливим розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які підлягають застосуванню до спірних правовідносин, суд при винесені постанови виходить з наступних підстав та мотивів.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно з вимогами ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб’єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Процедура здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень, деталізована Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим Постановою КМ України від 08.11.06 № 1567 (далі – Порядок №1567).
Положеннями п.25-29 Згаданого Порядку визначено, що справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Під час перевірки 05.01.11 автотранспортного засобу марки Мерседес-Бенз, номерний знак НОМЕР_1, що належить ТОВ «Трейден», встановлено порушення водієм вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215379, зі змістом якого водій транспортного засобу ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.7).
З посиланням на складений акт №215379, керуючись абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також наведеними положеннями Порядку №1567, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області відносно Відповідача прийнята постанова від 03.02.11 №122190 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1 700 грн. Копія постанови отримана директором відповідача 04.02.11, про що свідчить його особистий підпис на примірнику управління (а.с.6).
Під час перевірки 04.01.11 автотранспортного засобу марки Мерседес-Бенз 312, номерний знак НОМЕР_2, що належить ТОВ «Трейден», встановлено порушення водієм вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215382, зі змістом якого водій транспортного засобу ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.9).
З посиланням на складений акт №215382, керуючись абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також наведеними положеннями Порядку №1567, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області відносно Відповідача прийнята постанова від 03.02.11 №122189 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1 700 грн. Копія постанови отримана директором відповідача 04.02.11, про що свідчить його особистий підпис на примірнику управління (а.с.8).
Під час перевірки 04.01.11 автотранспортного засобу марки Мерседес-Бенз 310, номерний знак НОМЕР_5, що належить ТОВ «Трейден», встановлено порушення водієм вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215350, зі змістом якого водій транспортного засобу ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.11).
З посиланням на складений акт №215350, керуючись абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також наведеними положеннями Порядку №1567, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області відносно Відповідача прийнята постанова від 03.02.11 №122188 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1 700 грн. Копія постанови отримана директором відповідача 04.02.11, про що свідчить його особистий підпис на примірнику управління (а.с.10).
Під час перевірки 04.01.11 автотранспортного засобу марки ІВЕКО, номерний знак НОМЕР_3, що належить ТОВ «Трейден», встановлено порушення водієм вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215381, зі змістом якого водій транспортного засобу ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.13).
З посиланням на складений акт №215381, керуючись абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також наведеними положеннями Порядку №1567, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області відносно Відповідача прийнята постанова від 03.02.11 №122187 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1 700 грн. Копія постанови отримана директором відповідача 04.02.11, про що свідчить його особистий підпис на примірнику управління (а.с.12).
Під час перевірки 04.01.11 автотранспортного засобу марки Мерседес-Бенз 311, номерний знак НОМЕР_4, що належить ТОВ «Трейден», встановлено порушення водієм вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215376, зі змістом якого водій транспортного засобу ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.15).
З посиланням на складений акт №215376, керуючись абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також наведеними положеннями Порядку №1567, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області відносно Відповідача прийнята постанова від 03.02.11 №122186 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1 700 грн. Копія постанови отримана директором відповідача 04.02.11, про що свідчить його особистий підпис на примірнику управління (а.с.14).
Під час перевірки 04.01.11 автотранспортного засобу марки Мерседес-Бенз, номерний знак НОМЕР_2, що належить ТОВ «Трейден», встановлено порушення водієм вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За даним фактом складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №215439, зі змістом якого водій транспортного засобу ознайомлений, про що свідчить його підпис (а.с.17).
З посиланням на складений акт №215439, керуючись абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а також наведеними положеннями Порядку №1567, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області відносно Відповідача прийнята постанова від 03.02.11 №122185 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорті у розмірі 1 700 грн. Копія постанови отримана директором відповідача 04.02.11, про що свідчить його особистий підпис на примірнику управління (а.с.16).
В матеріалах справи відсутні докази оскарження Відповідачем отриманих постанов про застосування штрафних санкцій на загальну суму 10 200 грн. Доказів оплати застосованих сум штрафних санкції сторонами до матеріалів справи не надано. Судом самостійно при виконанні вимог ст. 11 КАС України не виявлено ознак існування таких доказів. За таких обставин, суд доходить висновку, що вимога позивача про стягнення з відповідача сум штрафних санкцій, застосованих постановами від 03.02.11 №122185-122190, підлягає задоволенню, адже доведена матеріалами справи.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір віднести за рахунок державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 7-11, 94, 128, 159–163, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейден», третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області, про стягнення заборгованості – задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейден» (місцезнаходження: м. Дніпропетровськ, пр. Кірова. 127/124, код ЄДРПОУ 31603369) до Державного бюджету (р/р 31118106700002, МФО805012, ЗКПО 23928791, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) фінансові санкції у розмірі 10 200 грн. (десять тисяч двісті гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами визначеними ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України.
Суддя < (підпис) >
< Текст >
< Список >
< Список >
< Список >А.О. Коренев
< Текст >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >