Судове рішення #1789150

                                         Справа №  1-44/2008

В И Р О К

Іменем  України

 

28 лютого 2008 року                                                                                                  м. Нова Одеса

 

Новоодеський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого судді - Ітріна М.В.,

при секретарі Шведовій Я.О., за участю прокурора Стоянова В.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Нова Одеса кримінальну справу по обвинуваченню: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Біличі Старосамбірського району Львівської області, українки, громадянки України,  з вищою освітою, одруженої, на утриманні дітей не має, не працюючої, не судимої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1,

в скоєнні злочинів, передбачених частинами 2, 3 ст. 358 КК України,

і

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Нікольське Білозерського району Херсонської області, українця, громадянина України,  з незакінченою вищою освітою, не одруженого, на утриманні дітей не має, працюючого помічником завскладу ТОВ «Ірбіс», військовозобов'язаного, не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

в скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 ст. 358 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Підсудна ОСОБА_1 з  метою укладення кредитного договору з Кредитною спілкою «Кредитний Альянс» та отримання кредиту на вирішення власних фінансових проблем в жовтня 2006 року звернулась до фермерського господарства «Сако» ОСОБА_3 з проханням надати їй довідку про отримання доходів у цьому підприємстві.

Незважаючи на те, що ОСОБА_1 не перебуває у трудових відносинах з цим підприємством, ОСОБА_3 надав підсудній печатку та кутовий штамп ФГ «Сако», за допомогою яких ОСОБА_1 на чистих бланках довідок про доходи для одержання кредиту на проставила відтиски штампів та печатки ФГ «Сако»

14.10.2006 р. використовуючи незаповнений бланк довідки про доходи з печаткою та штампом ФГ «Сако» ОСОБА_1 вписала своє прізвище і, в таблицю про отриману заробітну плату внесла завідомо неправдиві відомості про отримані нею в зазначеному господарстві доходи за період часу з квітня по вересень 2006 р., після цього підписала документ від імені голови фермерського господарства.

У такий же спосіб ОСОБА_1 виготовила лист поруки від 11.10.2006 р., яким ФГ «Сако» зобов'язалося перед кредитною спілкою «Кредитний Альянс» контролювати погашення нею отриманого кредиту.

Крім цього, в лютому 2007 р. ОСОБА_1 на прохання свого сина підсудного ОСОБА_2, використовуючи чистий бланк з печаткою та штампом ФГ «Сако», з метою отримання кредиту, виготовила неправдиву довідку про отримані доходи у вказаному господарстві за період часу з серпня 2006 р. по січень 2007 р. на ім'я останнього, розписавшись за голову господарства.

У той же період часу у такий самий спосіб ОСОБА_1 виготовила неправдиву довідку для одержання кредиту на ім'я ОСОБА_4, розписавшись за голову господарства.

Крім того, ОСОБА_1 незаконно виготовила підроблену довідку, в яку внесла неправдиві відомості про те, що ОСОБА_2 працює агрономом-комірником в ФГ «Сако».

12.02.2007 р. вказані підроблені офіційні документи ОСОБА_1 передала підсудному ОСОБА_2, який знаючи, що документи підроблені незаконно використав їх шляхом надання у Новоодеське відділення КС «Кредитний Альянс» з метою отримання кредиту на соціальні потреби в розмірі 6 000 грн.

У березні 2007 року ОСОБА_1 продовжуючи свою злочинну діяльність внесла неправдиві відомості у чистий бланк ФГ «ОСОБА_5», у якому був відтиск печатки і підпис голови про розмір заробітної плати ОСОБА_6, вказавши, що останній працює у господарстві на посаді механізатора, що є невірним.

  14.10.2006 р. вказані підроблені офіційні документи ОСОБА_1 незаконно використала їх шляхом надання у Новоодеське відділення КС «Кредитний Альянс», за допомогою яких отримала кредит на соціальні потреби в розмірі 5 700 грн.

Підсудні в скоєнні цих злочинів визнали себе винними повністю і в залі судового засідання пояснили наступне. Так, підсудна ОСОБА_1 засвідчила, що в жовтні 2006 р. виникли фінансові труднощі. З метою отримання банківського кредиту взяла у знайомих фермерів ОСОБА_3 і ОСОБА_5 печатку і штамп ФГ «Сако»  та ФГ «ОСОБА_5» для виготовлення нею відповідних довідок. Бланки довідок придбала у магазині, на яких проставила відтиски печатки і штампу вказаних підприємств, у які внесла неправдиві відомості про заробітну плату і займану посаду, а також листи поруки підприємств за боржників. Таким чином, вона виготовила такі бланки на себе, сина ОСОБА_2, ОСОБА_4 і ОСОБА_6 Довідки передала останнім. За допомогою підробних довідок отримала споживчий кредит у КС «Кредитний Альянс» у сумі 5 700 грн.

Підсудний ОСОБА_2 суду показав, що у нього виникла необхідність у грошах. Для отримання кредиту необхідний був поручитель, яким погодився стати знайомий ОСОБА_4 10.02.2007 р. його мати - ОСОБА_1 передала йому довідки на його ім'я та ОСОБА_4, в яких зазначено, що вони працюють у ФГ «Сако», що є невірним і отримують заробітну плату. За допомогою довідок він отримав у КС «Кредитний Альянс» споживчий кредит на суму 6 000 грн, поручителем якого став ОСОБА_4 Крім цього на його прохання мати ОСОБА_1 заповнила та передала бланки на ім'я ОСОБА_6 для отримання останнім кредиту.

                У порядку ст. 299 КПК України за заявою підсудних визнано недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, оскільки вони не оспорюють ся.

Органом досудового слідства злочинні дії підсудної ОСОБА_1 кваліфіковано правильно за частинами 2, 3 ст. 358 КК України, тобто підроблення документу, який видається підприємством, і надає права, з метою його використання, як підроблювачем так і іншою особою, вчинене повторно, а також використання завідомо підробленого документу.

Злочинні дії підсудного ОСОБА_2 кваліфіковано правильно за частиною 3 ст. 358 КК України, тобто використання завідомо підробленого документу.

При визначенні виду і міри покарання підсудній ОСОБА_1 суд враховує її позитивну характеристику за місцем помешкання, характер та ступінь суспільної небезпечності скоєних нею злочинів, а також те, що один із вчинених злочинів відноситься до категорії середньої тяжкості.

При визначенні виду і міри покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує його особу, характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного ним злочину, а також те, що вчинений ним злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості.

Обставинами, які пом'якшують покарання підсудним ОСОБА_1 і ОСОБА_2 є щире каяття у вчинених злочинах.

            Обставини, які обтяжують покарання підсудним відсутні.   

Враховуючи особу підсудних ОСОБА_1 і ОСОБА_2, обставини при яких вони скоїли злочини,  суд приходить до висновку, що їх виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.

            Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

З А С У Д И В:

            ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених частинами 2, 3 ст. 358 КК України і призначити їй покарання:

- за ч. 2 ст. 358 КК України у виді - обмеження волі строком на 2 (два) роки у кримінально-виконавчій установі.

- за ч. 3 ст. 358 КК України у виді - обмеження волі строком на 1 (один) рік у кримінально-виконавчій установі.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України шляхом повного складання призначених покарань остаточно призначити їй покарання у виді обмеження волі строком на 3 (три) роки у кримінально-виконавчій установі.

            Згідно ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом  іспитового строку терміном 2 (два) роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.

            До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженій ОСОБА_1 залишити попередній - підписка про невиїзд.

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 ст. 358 КК України і призначити йому покарання у виді - обмеження волі строком на 2 (два) роки у кримінально-виконавчій установі.

Згідно ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він протягом  іспитового строку терміном 2 (два) роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 залишити попередній - підписка про невиїзд.

Відповідно до пунктів 2, 3, 4 ч. 1 ст. 76 КК України зобов'язати  засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання; періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

 

            Вирок може бути оскаржено на протязі 15 діб до апеляційного суду Миколаївської області через Новоодеський районний суд.

 

 

 

 

 

 

 

 

Головуючий

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація