Справа №2-2084-1/ 07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
18 липня 2007 року Святошинський районний суд м. Києва у складі
головуючого Миколаєць І.Ю.
при секретарі Бахтіній С. О.
за участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа : відділ
громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Святошинського РУ ГУ МВС
України у м. Києві про визнання таким, що втратив право користування жилим
приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2007 року ОСОБА_1 звернулись до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування жилим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1. Посилається на ті підстави, що 30.05.2002 р. нею та ОСОБА_2 була куплена однокімнатна квартира в рівних частках. 04.08.2004 р. шлюб між нею та відповідачем був розірваний. 02.09.2005 р. ОСОБА_2 подарував свою частку квартири їхній спільній дитині ОСОБА_3. Відповідач з березня 2005 року не проживає у квартирі, місце знаходження якого невідоме, а позивачка сплачуює комунальні послуги за себе і за відповідача.
У судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги, крім заявлених просить також зобов"язати відділ громадянства паспортної і міграційної служби Святошинського РУТУ МВС України в м. Києві зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку у квартирі АДРЕСА_1
Відповідач до суду не з"явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд вважає можливим ухвалити у справі заочне рішення, оскільки позивачка не заперечує проти такого вирішення справи.
Третя особа у справі - відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Святошинського РУ ГУМВС України у м. Києві повідомлена належним чином, справу просить розглядати за її відсутності.
Суд, вислухавши пояснення позивачки, свідка, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 30.05.2002 р. за укладеним договором купівлі-продажу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 купили у рівних частках однокімнатну квартиру АДРЕСА_1 (а.с. 7).
2004 р. шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був розірваний (а.с. 5).
2005 р. договором дарування частки квартири ОСОБА_2 подарував 1А частки квартири АДРЕСА_1, що належала йому на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 30.05.2002 p., малолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с. 10).
Як випливає із положень ст. 48 Закону України «Про власність», власник має право вимагати усунення будь-якого порушення його права на майно.
Як пояснили позивачка, свідок ОСОБА_4 відповідач більше року у вказаному приміщенні не проживає, місце знаходження його невідоме, особистих речей у квартирі немає.
Однак, в даній квартирі залишився на реєстраційному обліку колишній власник частини квартири ОСОБА_2, чим обтяжує право власності позивачки та її неповнолітньої доньки. У судовому засіданні не встановлена наявність договору найму з ОСОБА_2 і в спірній квартирі він не проживає.
Оскільки реєстрація сторонньої особи, а у зв"язку із цим і нарахування на неї плати за утримання будинку, прибудинкової території та плати за комунальні послуги порушує права власників, суд вважає, що позовні вимоги позивачки обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі ст. 48 Закону України „Про власність" та керуючись ст. ст. 10, 57, 60, 74, 88, 169, 209, 224, 228 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
Зобов"язати відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Святошинського РУ ГУ МВС України у м. Києві зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді м. Києва через районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.