Судове рішення #1791821
Справа № 2-2822/2007р

Справа № 2-2822/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2007 року                                                            Галицький районний суд м.Львова

в складі: головуючого-судді   Курильця А.Р.

при секретарі                              Гаврилюк О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку,

встановив:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом доОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням АДРЕСА_1 та зняття з реєстраційного обліку.

В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що 06.04.2007 р. між нею та відповідачами був укладений договір купівлі-продажу АДРЕСА_1, відповідно до якого відповідачі продали, а вона купила спірну квартиру, після чого відповідачі звільнили таку, однак не знялись з реєстраційного обліку, тому така не має можливості в повному обсязі користуватися належним їй на праві власності житлом. На підставі вищенаведеного, просить визнатиОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 втратившими право на користування житловим приміщенням АДРЕСА_1 та зняти їх з реєстраційного обліку.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, дала пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви. Просить позов задоволити.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися без поважних причин, хоча належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи, тому згідно ст.224 ЦПК України проведено заочний розгляд справи у відсутності відповідачів на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав, а саме.

Ст.48 Закону України "Про власність" передбачено, що власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків.

Згідно договору купівлі-продажу квартири № 2725 від 06 квітня 2007 року (а.с.4), ОСОБА_3,ОСОБА_2, ОСОБА_4 продали, а ОСОБА_1 купила АДРЕСА_1.

Згідно п.10 Договору (а.с.4), сторони домовились про те, що продавці знімуться з реєстраційного обліку за вказаною квартирою і повністю звільнять відчужувану квартиру для вільного та безперешкодного користування і володіння нею покупцем до 14 квітня 2007 року, а також сплатять до вказаного терміну заборгованості за комунальні послуги, електроенергію, газ, воду та телефон.

З довідки ЛКП «Княже місто» з місця проживання про склад сім'ї і реєстрацію від 18.06.2007 року № 2296 (а.с.7) вбачається, що власником АДРЕСА_1 є ОСОБА_1, однак в квартирі зареєстровані колишні власники ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_4.

Як вбачається з пояснень позивачки, відповідачі звільнили спірну квартиру, в такій не проживають, однак з такої не виписалися, чим чинять їй перешкоди в користуванні власною квартирою.

 

2

Відповідно до ст. 167 ЖК України, у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття.

Оскільки відповідачі продали АДРЕСА_1, вибули з неї в інше постійне місце проживання, крім того, як вбачається з договору купівлі-продажу квартири (а.с.4), відповідачі зобов'язувалися знятись з реєстраційного обліку в строк до 14.04.2007 p., що не було зроблено, тому слід здійснити зняття з реєстраційного обліку відповідачів у АДРЕСА_1.

Таким чином суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 слід задоволити, а відповідачівОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5 визнати такими, що втратили право користування житловим приміщенням АДРЕСА_1 та зняти їх з реєстраційного обліку.

Керуючись ст.ст.4,10,60,88,212,215 ЦПК України, ст.48 Закону України „Про власність", ст.167 ЖК України, суд,

вирішив:

Позов задоволити.

Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 такими, що втратили право користування житловим приміщенням АДРЕСА_1 та зняти їх з реєстраційного обліку за вищевказаною адресою.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10-ти днів з дня отримання його копії. Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про його перегляд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація