Справа №2-7291 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«04» липня 2007 р. м. Харків
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Погасій О.Ф.
при секретарі Бащук В.О.
при участі позивача, представника відповідача, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради Харківської області в особі представника про визнання права власності на самовільно побудоване приміщення
установив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, у якій на підставі ст. 376 ЦК України просить суд визнати за ним право власності на самовільно побудоване нежитлове приміщення літера «А-2» по пр-ту Московському № 39 в м. Харкові загальною площею 70, 4 м2
Відповідач у справі в особі свого представника проти позову заперечив на тій підставі, що визначення права власності на вказане самочинно побудоване приміщення, за його думкою, неможливе без проходження процедури легализації даного приміщення.
Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, вважає за можливе задовольнити позовні вимоги у повному обсязі на підставі наступного.
Факт самовільного побудування позивачем спірного нежитлового приміщення літера «А-2» загальною площею 70, 4 м2 по пр-ту Московському № 39 в м. Харкові визнаний і не підлягає доказуванню.
Відповідно до змісту Висновку «Про технічний стан будівельних конструкцій та можливості реконструкції квартир з їх об'єднанням в єдину під магазин непродовольчих товарів та пункт гарантійного обслуговування колишніх квартир № 3, 4 в житловому будинку № 39 по пр-ту Московському № 39 в м. Харкові» здійсненого ТОВ «Харківреконструкція» державна ліцензія А А № 775360 - «Технічно можлива та негативно не впливає на стан будівельних конструкцій житлового будинку».
Згідно висновку Московського районного відділу м. Харкова ГУМНС України в Харківській області вважається можливой реконструкція колишніх квартир № 3, 4 по пр-ту Московському № 39в м. Харкові під магазин непродовольчих товарів та пункт гарантійного обслуговування.
Згідно висновку Харківської міської санітарно-епідеміологічної станції магазин непродовольчих товарів по пр-ту Московському № 39 (колишні квартири № 3, 4) відповідає вимогам санітарного законодавства.
Таким чином, здійснене позивачем побудування вищезазначенного нежитлового приміщення відповідає будівельним, технічним, пожежним та санітарним нормам, що тягне за собою можливість збереження та подальшої експлуатації у відповідності із призначенням.
Запереченя представника відповідача щодо відсутності згоди Харківської міської ради на легалізацію будівлі не грунтуються на законі, оскільки така згода не передбачена ЦК України.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 376 ЦК України, ст. ст. 1-15, 38, 60, 61, 212-
215, 223 ЦПК України, суд
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської міської ради Харківської області про визнання права власності на самовільно збудоване приміщення задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлове приміщення (магазин непродовольчих товарів з адміністративними приміщеннями та пунктом сервісного обслуговування) літера «А-2» загальною площею 70, 4 м2 по пр-ту Московському № 39 в м. Харкові.
Судові витрати покласти на позивача.
Відповідно до положень ст. 294 ЦПК України заява про оскарження рішення суду може бути представлена протягом 10 днів із дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути представлена протягом 20 днів із дня подання заяви про апеляційне оскарження, до судової палати по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова.