Справа № 2-489/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(ЗАОЧНЕ)
25 липня 2007 року Кагарлицький районний суд Київської області
в складі:
головуючого судді Костенко І.В.
при секретарі Вареник О.Л.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 до Горохівської сільської ради, 3-я особа: Кагарлицьке БТІ про визнання права власності на спадкове будинковолодіння, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2, який до дня смерті проживав у власному будинку АДРЕСА_1.
Вказаний будинок є спадковим майном, яке вона прийняла шляхом фактичного володіння спадковим майном в 6-ти місячний термін після смерті батька ОСОБА_2
Однак із-за відсутності право встановлювального документа на будинок вона не може, як спадкоємець, отримати свідоцтво про право на спадщину - спірне будинковолодіння.
За таких обставин вона просить визнати за нею право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідач позов визнав, про що надав суду письмову заяву.
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Оскільки представник відповідача - Горохівської сільської ради та представник третьої особи - Кагарлицького БТІ в судове засідання не з»явилися, будучи належним чином повідомленими про день, час і місце слухання справи, про що свідчать розписки, то зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.. 224 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.. 174 цього ж Кодексу.
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що будинок АДРЕСА_1 в 2000 р. був побудований ОСОБА_2
Як видно з копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер.
Згідно ст.. 524 ЦК України ( 1963 p.) спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. / ст.. 548 ЦК України, 1963 p./
Ст.. 549 ЦК України (1963 p.) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
А тому ОСОБА_1, як дочка ОСОБА_2, що стверджується копією свідоцтва про народження та копією свідоцтва про одруження відповідно до ст.. 529 ЦК України ( 1963 p. ), маючи право на спадкування за законом в 6-місячний термін після смерті батька взяла для власного користування із спадкового майна: стіл, стільці, подушки, ковдру, робила ремонт у спадковому будинку, доглядала за присадибною ділянкою.
Таким чином позивачка вступила у фактичне володіння спадковим майном після смерті ОСОБА_2, прийнявши спадщину за законом.
А тому за ОСОБА_1 слід визнати право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, як на спадщину після смерті батька.
Керуючись ст.. 130, 174 ЦПК України, ст.. 524, 529, 548, 549 ЦК України (1963р.) суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, Київської області вартістю 231912 грн., як на спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2
Рішення набуває чинності відповідно до ч.1 ст.223 ЦПК України.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через
Кагарлицький райсуд протягом 20 днів з дня подачі в 10-денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою
відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.