Справа № 11-532/2007 р. Головуючий у 1 інстанції Карнаух А.С.
ПОСТАНОВА
09 липня 2007 року м. Чернігів
Суддя апеляційного суду Чернігівської області ТРЕЙТЯК О.П.3 участю прокурора БАСЮКА С В. розглянула в попередньому розгляді кримінальну справу за апеляціями засудженого ОСОБА_1 та прокурора, який затвердив обвинувальний висновок, на вирок Чернігівського районного суду Чернігівської області від 04 травня 2007 року,
ВСТАНОВИЛА:
Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 04 травня 2007 року ОСОБА_1 засуджений за ст. 365 ч.1 КК України до 1 року 6 місяців виправних робіт із відрахуванням із суми заробітку в доход держави 10%.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Чернігівського дочірнього районного спеціалізованого підприємства „Чернігівський райагролісгосп" 34 700 гривень.
Стягнення звернуто на описану для забезпечення цивільного позову саморобну пилораму, належну ОСОБА_1
На вирок суду подані апеляції засудженим ОСОБА_1 і прокурором, який затверджував обвинувальний висновок.
Прокурор в своїй апеляції зазначає, що судом неправильно застосовано кримінальний закон, оскільки згідно санкції ч. 1 ст. 365 КК України додаткове покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю є обов'язковим, а судом вона ОСОБА_1 не призначено та просить вирок суду щодо ОСОБА_1 скасувати у зв'язку з неправильним застосуванням кримінального закону та м'якістю призначеного покарання, а справу направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі суддів.
Згідно з роз'ясненнями, що містяться в п.3 постанови № 1 Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року „Про практику постановления судами вироків (постанов) при розгляді кримінальних справ в апеляційному порядку" за змістом ст. 378 КПК України апеляційний суд не може постановити свій вирок тоді, коли в апеляції порушено питання про скасування вироку суду першої інстанції з підстав, передбачених частиною першою ст. 378 КПК України, але висловлено прохання-повернути справу на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд. Якщо в зазначеному випадку позиція прокурора, потерпілого, його представника є суперечливою і не узгоджується з вимогами пунктів 2, 3 ч.1, ч. 2 ст. 374 КПК України, ч.1 ст. 378 КПК України, головуючий у суді першої інстанції за наявності до того підстав вправі своєю постановою визнати, що
апеляція не відповідає вимогам ст. 350 КПК України, та залишити її з дотриманням ст. 352 КПК України без руху, а в подальшому - і без розгляду.
В апеляції прокурора порушується питання про скасування вироку тільки через те, що судом не призначено засудженому додаткове покарання, яке є обов'язковим, тобто фактично мова йде про необхідність застосування більш суворого покарання. А в цьому випадку, згідно ч.1 ст. 378 КПК України, апеляційний суд скасовує вирок суду першої інстанції і постановляє свій вирок.
Але в апеляції прокурор просить, скасувавши вирок суду першої інстанції, направити кримінальну справу на новий судовий розгляд в той же суд, тобто позиція прокурора є суперечливою і не узгоджується з вимогами пунктів 2, 3 ч.1, ч. 2 ст. 374 КПК України, ч.1 ст. 378 КПК України і не відповідає вимогам ст. 350 КПК України.
Вислухавши думку прокурора про необхідність направлення справи суду першої інстанції, вважаю, що кримінальну справу щодо ОСОБА_1 потрібно повернути суду першої інстанції для виконання вимог, передбачених ст. ст. 350, 352, 354 КПК України.
Керуючись ст. ст. 357, 359 КПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Кримінальну справу щодо ОСОБА_1, засудженого за ч.1 ст. 365 КК України повернути Чернігівському районному суду Чернігівської області для виконання вимог, передбачених ст. ст. 350, 352, 354 КПК України.