Судове рішення #1797839
Справа №2-1789/2007 рік

Справа №2-1789/2007 рік.

Р I Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    У К Р А ї НИ

16 квітня 2007 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого                                                                                                             Кислого М.М.,

секретаря                                                                                                                  Булавінової Є.І,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Новомосковська державна нотаріальна контора про виділення частки у спільному сумісному майні та визнання права власності. -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача в якому просить виділити частки у спільному сумісному майні та визнати за нею право власності на частки квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті її батька ОСОБА_3 в розмірі !4, та після смерті її матері ОСОБА_4. в розмірі 1/4.

В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка стверджує, що її дошлюбне прізвище -ІНФОРМАЦІЯ_1, після реєстрації шлюбу присвоєне прізвище    ІНФОРМАЦІЯ_2.

ІНФОРМАЦІЯ_3 помер її батько ОСОБА_3.

ІНФОРМАЦІЯ_4 померла її мати ОСОБА_4.

Після їх смерті залишилось спадкове майно - належні їм частки квартири АДРЕСА_1.

Батько заповіту не залишав. Вона є його спадкоємцем 1-ї черги за законом.

Мати заповіла все своє майно їй.

Вона, та померлі мати та батько проживали в цій квартирі і були зареєстровані за цією адресою.

В 1994 році вони приватизували квартиру. Свідоцтво про право власності на житло від 11.03.1994 року було видане на підставі розпорядження від 24.02.1994 року за № 01911, зареєстроване в Новомосковськом}' Б ТІ в реєстрову книгу № 49-1.

Квартира була передана їй, її сину, батькові та її матері в приватну сумісну власність. Тобто кожному по 1/4 частці квартири.

Позивачка не звернулася у встановлений строк до нотаріальної контори для оформлення спадщини, оскільки вона вступила в фактичне управління та володіння спадковим майном, а тому при зверненні до нотаріальної контори в м. Новомосковську їй було відмовлено в оформленні спадщини, оскільки не виділені частки померлих у спільному майні, тому вона звернулася до суду з даним позовом.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просить виділити частки у спільному сумісному майні та визнати за нею право власності на частки квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті її батька ОСОБА_3 в розмірі 1/4 та після смерті її матері ОСОБА_4 в розмірі 1/4.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Представник третьої особи Новомосковської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, але надав до суду лист в якому визнав позовні вимоги в повному обсязі, та просить суд розглянути справу за його відсутності (а.с.23).

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи дійшов до наступного.

Згідно витягу з реєстру прав власників на нерухоме майно ОСОБА_3, ОСОБА_4. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є власниками квартири АДРЕСА_1 (а.с. 15).

 

2

Викладене вище також підтверджується свідоцтвом про право власності на житпо (а.с.12).

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.7).

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.8).

ОСОБА_4 заповіла все своє майно позивачці по справі що підтверджується копією заповіту (а.с.16).

Позивачка є дочкою померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.11), і є спадкоємцем, який прийняв спадщину, оскільки згідно зі ст. 1261 ЦК України, - у першу чергу право спадкування за законом мають діти спадкодавця і той з подружжя, який його пережив.

Згідно з п. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку він не заявив про відмову від неї.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка після смерті матері та батька вступила в фактичне управління та володіння спадковим майном. Вона прийняла спадщину після смерті батьків, але Новомосковська державна нотаріальна контора не може видати свідоцтво про право власності на 1/4 частку квартири, після смерті батька та 1/2 частку квартирі після смерті матері, оскільки не виділені (не визначені) частки померлих у спільному майні (а.с.9-10).

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, оскільки співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності згідно зі ст. 370 ЦК України.

Керуючись ст. ст. 15, 30, 202, 203 ЦПК України, ст. ст. 370, 1261, 1268 п. З ЦК України,

вирішив:

виділити в спільному сумісному майні квартири АДРЕСА_1 частку ОСОБА_3 розмірі 1/4 частини.

Виділити в спільному сумісному майні квартири АДРЕСА_1 частку ОСОБА_4 розмірі 1/4 частини.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_3.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/4 частку квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області в наступному порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10 днів до Новомосковського міськрайонного суду, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після надання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація