Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1800635924

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

       

                                                        Справа № 279/7653/24

                                                               Провадження № 2-н/279/1438/24


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 грудня 2024 року                                                                м.Коростень 


Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Івашкевич О.Г., розглянувши заяву Комунального виробничого житлового  ремонтно-експлуатаційного підприємства №1 про видачу судового наказу про стягнення боргу з ОСОБА_1 за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком,


ВСТАНОВИВ:

       18.12.2024 року Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №1 звернулося до суду із заявою до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості за  отримані послуги з управління багатоквартирним будинком, в якій просить суд видати судовий наказ, яким стягнути з боржника на його користь 4305,80 грн.

Згідно зі ст.160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

       Згідно зі ст. 162 ЦПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

       Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичних осіб пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем їх проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

       Згідно зі ч.7 ст. 165 ЦПК України, суддя з метою визначення підсудності може користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.

Відповідно до ч. 5 ст. 165 ЦПК України, у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи – боржника.

У порядку ч. 7 ст.165 ЦПК України судом було зроблено запит про надання інформації про зареєстроване місце проживання вказаного заявником боржника. 

Згідно з відповідями №974102 та № 976329 від 19.12.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру на запит Коростенського міськрайнного суду Житомирської області відомості щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , не знайдені.

Відповідно до ч. 9 ст.165 ЦПК України, у разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.

Враховуючи вищевикладене, слід відмовити заявнику у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 суми заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком.

В той же час, слід роз`яснити заявнику, що згідно зі ч.2 ст. 164 ЦПК України, у разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається.        У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ч. ч. 2, 9 ст. 165 та ст.ст.163,166,167,258, 260, 261,353,355 ЦПК України, -


ПОСТАНОВИВ :


У видачі судового наказу за заявою Комунального виробничого житлового  ремонтно-експлуатаційного підприємства №1 до  ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за отримані послуги з управління багатоквартирним будинком відмовити.


       Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду.

       Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

       

Суддя :                                                                        Оксана ІВАШКЕВИЧ









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація