КОПІЯ
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________________________________________________________________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2007 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Апеляційного суду Хмельницької області
у складі: головуючого - судді Матущака М.С.
суддів: Заїки В.М., Ніколаєвої В.М.,
при секретарі: Арзянцевій А.А.,
з участю: сторін, їх представників,
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-1968 за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 24 вересня 2007 року за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1 про стягнення аліментів.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення сторін, їх представників, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів
у с т а н о в и л а :
ОСОБА_2, звертаючись до суду з вказаним позовом, зазначала, що перебувала з ОСОБА_1 у зареєстрованому шлюбі, від якого 16 квітня 2002 року народилася дочка ОСОБА_3. Відповідач коштів на утримання дочки не надає. Тому просила стягнути з нього на її користь аліменти на неповнолітню дитину в розмірі 1/3 частини від заробітку (доходу) щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 24 вересня 2007 року позов задоволено. Постановлено стягнути з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу, щомісячно, починаючи з 14 червня 2007 року до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вважає рішення суду незаконним, просить його змінити, стягнувши з нього на користь позивачки аліменти на дитину в розмірі 1/4 частини всіх видів доходу, посилаючись на те, що висновки суду не відповідають обставинам справи. При визначенні розміру
________________________________________________________________________________
Головуючий у першій інстанції - Фанда В.П. Справа № 22ц-1968
Доповідач - Матущак М.С. Категорія № 34, 36
аліментів судом не враховано, що його дружина ОСОБА_4 на даний час вагітна та перебуває на обліку по вагітності і пологах.
Апеляційну скаргу слід задовольнити з таких мотивів.
Судом установлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі , від якого мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження. У березні 2006 року шлюб між ними розірваний. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає, хоча є працездатним, має постійний дохід від підприємницької діяльності.
Указані обставини підтверджуються матеріалами справи.
У відповідності зі ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.1 ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Ураховуючи наведене, суд обґрунтовано постановив рішення про стягнення аліментів з відповідача на користь ОСОБА_2 на дочку ОСОБА_3.
Разом з тим, визначаючи розмір аліментів, суд не взяв до уваги те, що дружина ОСОБА_1 на даний час вагітна, перебуває на обліку по вагітності і пологах, що підтверджується довідкою Хмельницького міського перинатального центру від 21 вересня 2007 року.
Приймаючи до уваги наведене та конкретні обставини справи, колегія суддів вважає необхідним зменшити розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки з 1/3 до 1/4 частини всіх видів його доходу щомісячно, змінивши рішення суду в цій частині.
Керуючись ст.ст.307, 309, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити.
Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 24 вересня 2007 року змінити. Зменшити розмір аліментів, стягуваних з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, з 1/3 до 1/4 частини всіх видів доходу щомісячно.
У решті рішення залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: (підпис)
Судді: (підписи)
Копія вірна: суддя М.С.Матущак