Справа №2-о-85 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2007 року. Центрально - Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого судді: Філатова К.Б.,
при секретарі: Кононенко В.П.,
за участі заявника: ОСОБА_1 ,
розглянув у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, де зацікавлені особи - ОСОБА_2, Відділ громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Центрально-Міського РВ КМУ УМВС України у Дніпропетровській області, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з заявою про встановлення факту, що ОСОБА_2 була її фактичним опікуном та піклувальником. У підтвердження своїх вимог суду представила, що заявниця ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в Джетигара Кустанайської області Казахстанської РСР, де проживала до 1996 року. З 1996 року постійно проживала разом зі своєю бабусею ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1, у зв'язку з тим, що її мати залишила її в неї і більш ніколи не приїжджала, ніякої допомоги на її утримання не надавала. Бабуся піклувалася про неї, утримувала її, надавала їй необхідні речі, такі як одяг, їжа та інше.
Крім того, даний факт стверджується тим, що заявниця, проживаючи у м. Кривому Розі, навчалася у загальноосвітніх школах: з січня 1997 року по вересень 2000 року в Криворізькій ЗШ № 22, з вересня 2000 року по червень 2004 року - Криворізькій ЗШ № 8, що стверджується довідками № 228 від 25.06.2007 року та № 376 від 25 червня 2007 року.
Коли їй виповнилося 16 років вона звернулася до Відділу паспортної реєстрації та міграційної роботи Центрально-Міського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області, тобто за місцем свого проживання для отримання паспорта громадянина України, їй було відмовлено, оскільки її мати не є громадянкою України. На даний час вона являється вагітною (довідка НОМЕР_1 від 16.04.2007 р.) та знаходиться на обліку у КЗ „Міський клінічний пологовий будинок № 1", у зв'язку з чим отримати паспорт для неї є вкрай необхідним.
До теперішнього часу питання про встановлення опікуна чи піклувальника над нею не було вирішено, а це є підставою відмови у видачі їй паспорта, у зв'язку з чим просить встановити факт, що ОСОБА_2 була фактично її опікуном та піклувальником.
Заявник у судовому засіданні свої вимоги підтримав у повному обсязі. Представник зацікавленої особи у судове засідання не з'явився, надав заяву з клопотанням про розгляд заяви без його участі, зауваження на заяву не надав.
Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника зацікавленої особи.
Вислухавши заявника, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню за наступними підставами.
У судовому засіданні встановлено, що заявниця по справі ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в Джетигара Кустанайської області Казахстанської РСР, де проживала до 1996 року (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2, актовий
запис НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_1). З 1996 року постійно проживала разом зі своєю бабусею ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1, у зв'язку з тим, що її мати залишила її в неї і більш ніколи не приїжджала, ніякої допомоги на її утримання не надавала. Бабуся піклувалася про неї, утримувала її, надавала їй необхідні речі, такі як одяг, їжа та інше.
Крім того, даний факт стверджується тим, що заявниця, проживаючи у м. Кривому Розі, навчалася у загальноосвітніх школах: з .січня 1997 року по вересень 2000 року в Криворізькій ЗШ № 22, з вересня 2000 року по червень 2004 року - Криворізькій ЗШ № 8, що стверджується довідками № 228 від 25.06.2007 року та № 376 від 25 червня 2007 року.
Коли заявниці виповнилося 16 років вона звернулася до Відділу паспортної реєстрації та міграційної роботи Центрально-Міського РВ КМУ УМВС України в Дніпропетровській області, тобто за місцем свого проживання для отримання паспорта громадянина України, але їй було відмовлено, оскільки її мати не є громадянкою України.
На даний час ОСОБА_1 являється вагітною (довідка НОМЕР_1 від 16.04.2007 р.) та знаходиться на обліку у КЗ „Міський клінічний пологовий будинок № 1", у зв'язку з чим отримати паспорт для неї є вкрай необхідним.
Відповідно до ст. 6 ч. 1 п. 6 Закону України „Про громадянство України" громадянство України набувається внаслідок встановлення, над дитиною опіки чи піклування.
До теперішнього часу питання про встановлення опікуна чи піклувальника над нею не було вирішено, а це є підставою відмови у видачі їй паспорта.
Та обставина, що заявниця ОСОБА_1 проживала разом з ОСОБА_1 також підтверджується поясненнями у судовому засіданні свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 Враховуючи вищенаведене є законні підстави для задоволення вимог заявниці.
Керуючись ст. ст. 10, 57, 60, 131, 179, 212, 234, 256-259 ЦПК України, Закону України "Про громадянство України", суд -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, була фактично опікуном та піклувальником ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, з 1996 року по 2007 рік.
Рішення суду набирає чинності після закінчення строку надання заяви про апеляційне оскарження, а саме, якщо заява про апеляційне оскарження не була подана до районного суду на протязі десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було надано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була надана на протязі двадцяти днів з дня надання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. В випадку подання апеляційної скарги, рішення, якщо воно не відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу, а копія апеляційної скарги одночасно надсилається апелянтом до апеляційного суду Дніпропетровської області.