Справа №2-613 2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 квітня 2007р. Ленінський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді: Хмельницької Л.ї.
при секретарі: Стіліаніді Г.О.
за участю позивачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про встановлення ідеальних долей, та визнання права власності на 1/2 будинку в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачки звернулися до суду з позовом про ухвалення ідеальних долей та визнання права власності на 14 частину житлового будинку в порядку спадкування за законом, зазначивши в обгрунтування позову, щоІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько та чоловік ОСОБА_5 Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді долі в житловому АДРЕСА_1 яке належалоОСОБА_5. та відповідачу ОСОБА_3. на праві спільної сумісної власності на підставі договору дарування від 01.02.1994 p., посвідченого 7-ю Донецькою державної нотаріальную конторою.
Після смертіОСОБА_5. спадкоємцям-! першої черги є його дружина -ОСОБА_2, та дочки ОСОБА_1, ОСОБА_4. До нотаріальної контори після смерті батька та чоловіка позивачки не зверталися, оскільки спадщину у вигляді його долі будинку прийняли фактично, мешкали разом із спадкодавцем на момент його смерті, зареєстровани в будинку та постійно мешкають в ньому цей час. Відповідачка ОСОБА_4. до нотаріальної контори з заявою не зверталася, та фактично спадщину після смерті батька не приймала. В цей час в позивачок виникла необхідність у документальному оформленні спадщини, але оскільки розмір ідеальних долей в будинке не був встановлений, вони вимушени були звернутися до суду.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, просила визначити частки у праві спільної сумісної власності на АДРЕСА_1, визначив за ОСОБА_5 та ОСОБА_3 по 14 частині будинку. Крім того, просила визнати за нею та її матер"ю право власності на 14 частини будинкуАДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_5
Позивачка ОСОБА_2. в судовому засіданні також підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_3 до судового засідання не з"явився, надійслав на адресу суду телеграмму в який зазначив, що про день слухання справи він повідомлений, проти позову не заперечує, просив розглядати справу у його відсутність.
Відповідачка ОСОБА_4. в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, зазначила, що після смерті батька вона до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не зверталася, в будинку не проживала та не була зареєстрована, тобто фактично спадщину не прийняла, та не має на неї ніяких претензий.
Суд, заслухавши позивачів, відповідачку, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
На підставі договору дарування від 01.02.1994 p., посвідченому державним нотаріусом 7-ї Донецької державної нотаріальної контори ОСОБА_6 та зареєстрованому в реєстрі № 2-271,ОСОБА_5. та ОСОБА_3. у належить на праві спільної сумісної власності будинокАДРЕСА_1.
Згідно ч. 2 ст. 370 ЦК України частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласников або рішенням суду.
Таким чином, встановлено, що частка власності ОСОБА_5. та ОСОБА_3у праві спільної сумісної власності у вигляді будинкуАДРЕСА_1 складає по 1/2 за кожним.
ОСОБА_5помер в м. ДонецькуІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 14). Після його смерті фактично спадщину прийняла його дружина ОСОБА_2.(а.с.П) та дочка ОСОБА_1(а.с. 13), які на момент смерті спадкодавця проживали разом з ним, та були зареєстровани в будинку, про що свідчать записи в домовий книзі (а.с.15-19).
Згідно з вимогами ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця та той з подружжя, який його пережив.
У відповідності зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець, що постійно проживав разом зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.
Таким чином, встановлено, що позивачки ОСОБА_1 та ОСОБА_2. фактично прийняли спадщину після смерті батька та чоловіка.
Керуючись ст. 369, 370, 1268, 1261 ЦК України, на підставі ст.ст. 10,11,209,212, 214,215, ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити частки у праві спільної сумісної власності на АДРЕСА_1 в наступних розмірах: ОСОБА_5-1/2 частина; ОСОБА_3-1/2 частина.
Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2ю право власності на 14 частину АДРЕСА_1 складається з житлового будинку літ. „А-1", прибудови літ. „а", ґанків літ. „аі", „а2", убиральні літ. „М", сараїв літ. „О", „П"."Р", „С", убиральні літ. „Т", сараїв літ. „Б", „Г", „Д", погребу літ. „В", літньої кухні літ. „Е", гаражу літ."Ж", літньої кухні літ. З", душу літ. „И", трубопровіду, огороження № 1-4, тротуару літ. „Т", в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка та батька ОСОБА_5
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької области через Ленінський районни й суд м.Донецьк шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження 1 поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.