Судове рішення #1805251
Справа 2-561 2007р

Справа 2-561 2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 травня 2007р. Ленінський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді:                Хмельницької Л.І.

при секретарі:                                    Стіліаніді Г.О.

за участю позивача:                         ОСОБА_1

за участю відповідачки:                   ОСОБА_2

за участю 3-ї особи:                         ОСОБА_3

розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподівл спадщини та визнання права власності на 2/3 частин квартири в порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на 2/3 частин квартири у порядку спадкування за законом. В обгрунтування своїх вимог зазначив, щоІНФОРМАЦІЯ_1в м. Донецьку помер його батько ОСОБА_4 Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_4є позивач- його син, відповідачка- його дружина, з якою він знаходився у зареєстрованому шлюбі на момент смерті, та батько померлогоОСОБА_3Після смерті ОСОБА_4позивач у встановлений законо строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті батька, його дідусьОСОБА_3також своєчасно звернувся до нотаріальної контори з заявою про відмову від своєї частки в спадковому майні на користь позивача. У зв"язку з тим, що відповідачка відмовилась видати позивачу свідоцтво про право власності на квартиру, а КПП „Бюро приватизації та обміну житлового фонду" відмовила йому у видачі дублікату свідоцтва про право власності на квартиру, нотаріальна контора в свою чергу відмовила йому у видачі свідоцтва про спадкування за законома та рекомендовала йому звернутися до суду.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив визнати за ним право власност і на 2/3 часток квартири АДРЕСА_1а в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4

ВідповідачкаОСОБА_2. в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, пояснила, що з померлим ОСОБА_4. знаходилась в зареєстрованому шлюбі на момент його смерті. В квартирі АДРЕСА_1 вона мешкала разом з чоловіком та дочкою від першого шлюбу з 1999 р. Квартира належала чоловікові. їй відомо, що позивач та батько її чоловіка як і вона є спадкоємцями першої черги після його смерті та своєчасно звернулися до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, але ще за життя чоловіка вона передавала йому гроши з метою сплати їм частини вартості квартири його сину- позивачу. Крім того, зазначила, що при визнанні права власності на 2/3 частини квартири за позивачем їй з дочкою немає де мешкати.

3-тя особа по справіОСОБА_3в судовому засіданні підтримав позовні вимоги позивача, та зазначив,   що     після  смерті  сина- ОСОБА_4  він  своєчасно  звернувся  до

 

нотаріальної контори з заявою про відмову від своєї частки спадщини    у вигляді  1/3 частини квартири за вищевказаною адресою на користь позивача, підтримує свою заяву і в цей час.

Представник 3-ї особи- 7-ї Донецької державної нотаріальної контори до судового засідання не з"явився, надійслав на адресу суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність та винести рішення на розсуд суду.

Суд, заслухавши позивача, відповідачку, 3-тю особу, вивчивши матеріали справи, та матеріали спадкової справи № 217 після смерті ОСОБА_4, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні,ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_4 (копія свідоцтва про смерть а.с. 10), якому на праві власності належала квартира АДРЕСА_1 1/3 частина квартири належала йому на підставі свідоцтва проправо власності № 7942 від 12.12.1995р., виданого Представництвом фонда держмайна України в м. Донецьку, а 2/3 частин квартири належало промерлому на підставі договору купівлі-продажу від 17.03.1997 р.(а.с.29-30).

На підставі ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

Після смерті ОСОБА_4 спадкоємцями першої черги, таким чином, є його син ОСОБА_1.с. 10), дружина-ОСОБА_2. та батькоОСОБА_3Всі спадкоємці у встановлений законом строк, у відповідності до ч.1 ст. 1270 ЦК України, звернулися до нотаріальної контори: син та дружина з заявами про прийняття спадщини, батько- з заявою про відмову від частки спадщини на користь онука. Таким чином, кожний із спадкоємцев, на підставі ст. 1278 ЦК України, має право на 1/3 частину в спадковому майні, а в зв"язку з відмовою ОСОБА_3 від своєї частки на користьОСОБА_1, останній має право на 2/3 частини спадкового майна у вигляді квартири АДРЕСА_1Ствердження відповідачки про те що вона передавала чоловікові за його життя гроши на сплату частини вартості квартири його сину від першого шлюбу, суд до уваги не приймає, оскільки це ствердження нічим не підтверджено.

На підставі ст. 1220, 1261, 1268, 1278 ЦК України та керуючись ст. ст. 10, 60,   212-215 ЦПК України, суд-

В И РІШИ В: Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 2/3 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_4

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької области через Ленінський районни й суд м.Донецьк шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація