Судове рішення #1805273
Справа №2-797 2007р

Справа №2-797 2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

21 травня 2007 p. Ленінський районний суд м. Донецька в складі:

головуючого судді:                Хмельницької Л.І.

при секретарі:                                     Стіліаніді Г.О.

за участю позивачки:                         ОСОБА_1

за участю відповідачів:                       ОСОБА_2., ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на квартиру у порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на квартиру у порядку спадкування. В обгрунтування своїх вимог вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1в м. Донецьку помер її чоловік ОСОБА_4 Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді 2-х кімнатної квартириАДРЕСА_1 Чоловік позивачки був членом ЖБК „Мир-99", паєвий внесок за квартиру сплатив повністю в грудні 1990 року, але в БТІ м. Донецька право власності на квартиру не зареєстрував. Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_4є позивачка та два його сина ОСОБА_2. та ОСОБА_3 У встановлений законом строк позивачка звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, а відповідачі- з заявою про відмову від неї на користь позивачки, але у видачі свідоцтва про справо власності їй було відмовлено, оскільки квартира своєчасно не була зареєстрована в БТІ.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просила визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка на квартируАДРЕСА_1

Відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнали, пояснили, що своєчасно зверталися до нотаріальної контори з заявою про відмову від спадщини на користь позивачки, в цей час також не мають претензій на спадкове майно.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що вона є головою ЖБК „Мир-99'\ сторони пл справі знає з 1988 року. Паєвий внесок за квартиру ОСОБА_4 власник квартири-сплатив в грудні 1990р. В цьому ж році всім жителям будинку були видані довідки для реєстрації квартир в БТІ м. Донецька. Після смерті власника квартири, в ней мешкає та зареєстрована тільки позивачка.

Суд, заслухавши позивачку, відповідачів, свідків, вивчивши матеріали справи та оглянувши матеріали спадкової справи № 525 після смертіОСОБА_4 вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено у судовому засіданні, згідно довідки ЖБК „Мир 99"(а.с. 16) квартира АДРЕСА_1 була надан  ОСОБА_4 який був членом кооперативу Паєвий внесок за квартиру був сплачений в повному обсязі в грудні 1990р. Згідно технічного паспорту на квартиру (а.с. 10) власником квартири є ОСОБА_4 квартира складається з 2-х кімнат загальною площею 48,2 кв.м. ОСОБА_4 помер у м.Донецьк ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 14- копія свідоцтва про смерть).  Після  його смерті спадкоємцями  першоє черги є дружина-позивачка, та 2 сина

 

відповідачі, яки в установлений законом строк звернулися до нотаріальної контори з заявами:позивачка-про прийняття спадщини після смерті чоловіка, відповідачи- з відмовою від неї на користь позивачки.

Згідно з вимогами   ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця та той з подружжя, який його пережив.

У зв"язку   з чим, суд вважає    необхідним    задавольнити позивні вимоги позивачки, та визнати за нею право власності на квартиру у порядку спадкування за законом.

На підставі ст.1216-1218,1220 ,1261, 1268, 1269, 1275 ЦК України та керуючись ст. ст. 10, 60, 174ч.4, 212-215 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_4

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької области через Ленінський районни й суд м.Донецьк шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація