Справа № 2-116/2008 року.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2008 року. Рахівський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого судді - В.Е. Ємчук
при секретарі - С.Ю. Орос
з участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рахів справу за позовом
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу посилаючись на те, що 01 жовтня 2003 року він з відповідачкою зареєстрували шлюб у виконкомі Верхньоводянської сільської ради Рахівського району Закарпатської області про що зроблено запис у книзі реєстрації актів про одруження за № 36. Від шлюбу народилася дочка ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з матір'ю, відповідачкою по справі. Причинами звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу стали різні характери та погляди на сімейне життя. Вони часто сварилися не розуміли одне одного. Такі ненормальні відносини призвели до втрати почуття любові та поваги та до припинення сімейних стосунків, з вересня 2005 року разом не проживають.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги повністю підтримав, при цьому стверджує, що дружина покинула сім”ю, виїхала за межі області. Тривалий час не підтримують жодних сімейних стосунків, як чоловік та дружина. Просить розірвати шлюб між ним та відповідачкою, залишивши дитину на вихованні матері.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання на неодноразові виклики не з'явилася. Крім того, в судове засідання, викликалася шляхом опублікування оголошення про виклик до суду в газеті „Новини Закарпаття” .
Зі згоди позивача ОСОБА_1 суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в позові слід задовольнити, сторони сімейним життям не проживають з вересня 2005 року. Позивач вважає, що примирення з дружиною неможливе ні при яких обставинах. Тому на позові наполягає. Відповідачка, будучи належним чином повідомлена про розгляд справи на неодноразові виклики не з'являлася. Таким чином, їх сім'я існує тільки формально, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, або їх дитині, що має істотне значення, тому шлюб сторін слід розірвати.
Витрати, пов'язані з розірвання шлюбу в органах РАЦСу, слід покласти на сторін порівну, стягнувши в користь держави по 8 гривень 50 копійок судового збору з кожного.
Керуючись ст. ст. 10, 58, 60, 212, 213, 223, 224, 226, 228 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В:
Шлюб, зареєстрований 01 жовтня 2003 року у виконкомі Верхньоводянської сільської ради Рахівського району Закарпатської області за актовим записом № 36 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
Дитину, дочку ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити на вихованні матері - ОСОБА_2.
Стягнути при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь держави по 8 гривень 50 копійок судового збору з кожного.
На заочне рішення може бути подана заява про перегляд, протягом 10 днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження у судову палату з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області через Рахівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: В.Е. Ємчук